Jak wybrać odpowiedniego boksera do obstawiania

Przewodniki

2023-04-19

Ethan Tremblay

Bokserscy mistrzowie mieli kilka wspólnych cech, które pomogły im wznieść się z zapomnienia na szczyt. Musisz być twardy jak skała, żeby zostać zawodowym bokserem. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że boks jest jednym z najbardziej brutalnych sportów na świecie. Wielcy i znani zawodnicy często poświęcają dużo czasu na treningi.

Jak wybrać odpowiedniego boksera do obstawiania

Oglądanie wspaniałego boksera u szczytu swoich możliwości w akcji jest ekscytujące. Rocky Marciano, Joe Louis, Muhammed Ali, Joe Frazier, Manny Pacquiao i Mike Tyson to tylko kilku bokserskich mistrzów, którzy zachwycili miliony fanów. Osoby te miały wyjątkowe cechy, które pozwoliły im rozwijać się w tej wysoce konkurencyjnej dziedzinie.

Aby Twoje imię znalazło się wśród najlepszych na świecie, będziesz musiał poświęcić wiele godzin na przygotowanie fizyczne, wytrzymałość, pasję i zapał. Oto najważniejsze cechy dobrego boksera, o których należy pamiętać, rozpoczynając obstawianie meczów bokserskich online.

Cechy mistrza bokserskiego

Wielki bokser ma cechy i atrybuty wykraczające poza wiedzę techniczną. Jak myślisz, co jeszcze pchnęło tych mistrzów na szczyt? Spójrzmy na najlepsze typy bukmacherskie na boks o tym, co czyni wojownika lub go łamie. Ten przewodnik ci pomoże aby uzyskać więcej wygranych w zakładach sportowych!

Serce i wnętrzności

Możesz nazywać to, jak chcesz — wnętrznościami lub sercem. Jest to kluczowa cecha każdego boksera, ale często jest pomijana. Wchodzisz na ring wiedząc, że przeciwnik będzie zadawał ci ciosy, a ty musisz być gotowy na ich przyjęcie.

Podczas walk nawet najbardziej utalentowani zawodnicy doznają znacznych obrażeń. Wejście na ring i walka ze świadomością, że zostaniesz uderzony, wymaga odwagi. Utrzymywanie presji po kontuzji wymaga jeszcze większej odwagi.

Jeśli chodzi o walkę, niewielu zawodników miało większą odwagę niż Muhammad Ali. W 1964 roku stoczył walkę o tytuł z Sonnym Listonem, który był powszechnie uważany za ciężkiego faworyta ze względu na większy rozmiar, siłę i siłę uderzenia Listona. Ali, znany wówczas jako Cassius Clay, wygrał obie rundy.

Ali przyjął wiele kar od Joe Fraziera podczas trzech bitew, ale dwukrotnie wyszedł na prowadzenie. Ali pokonał potężnego mistrza George'a Foremana przez nokaut w walce, która według wielu przewidywań zakończy się poważnymi kontuzjami Ali na płótnie. Ali ma szeroki wachlarz umiejętności, a wśród nich wyróżnia się jego odwaga.

Agresywność

Agresja jest istotnym elementem makijażu każdego elitarnego wojownika, nawet jeśli nie jest to najbardziej efektowna cecha do podkreślenia w dzisiejszych czasach. W końcu ring bokserski to nie klub książki. Każdy zawodnik wchodzi na arenę w jednym celu: znokautować konkurencję.

Wcześniej zwracaliśmy uwagę na Mike'a Tysona, a dzika zaciekłość, jaką mógł wykazać się podczas szczytu, jest doskonałym przykładem tego, o czym tutaj mówimy. Instynkt zabójcy to kolejna cecha niezbędna dla każdego wielkiego boksera. Aby wygrać walkę, nie należy wahać się przed nokautem, gdy przeciwnik jest ranny lub wykazuje oznaki zmęczenia.

Praca nóg i ruch głowy

Wielu ludzi, którzy nie są zaznajomieni z boksem, myśli, że polega on wyłącznie na staniu w jednym miejscu i zadawaniu ciosów. Chociaż jest to do pewnego stopnia prawda, zdolność boksera do szybkiego i sprawnego poruszania się na nogach jest cechą charakterystyczną elity. Mogą uciec przed atakami przeciwnika i zająć pozycję, aby wyprowadzić własne, jeśli potrafią się dobrze poruszać (była to jedna z wielu mocnych stron Manny'ego Pacquiao na ringu).

Każdy wojownik z najwyższej półki powinien mieć również doskonałe ruchy głową. To pozwala im unikać ataków przeciwnika, jednocześnie wchodząc i wychodząc z zasięgu uderzenia. Legendarny bokser Muhammed Ali jest przykładem połączenia doskonałej pracy nóg i ruchów głową.

Siła i precyzja wykrawania

Siła uderzenia wojownika opiera się na sile wybuchowej.

Mimo to chodzenie na siłownię i pompowanie żelaza nie jest jedyną odpowiedzią. Czas, koordynacja i dostrzeganie okazji są kluczowe.

Wszystko to jest szlifowane podczas ćwiczeń na siłowni. Mike Tyson był bokserem wagi ciężkiej, który zadał jedne z najcięższych ciosów w poprzednim półwieczu. Wielu jego konkurentów było wyższych od niego i wiedział, że oznacza to, że mogą podnosić większe ciężary. Nikt jednak nie mógł dorównać Tysonowi we wczesnych stadiach jego rozwoju gra zadając ciosy z wielkim zapałem i bezwzględnością.

Podobnie w boksie wojownicy muszą uderzać w stale poruszający się cel.

  • Przeciwnik stara się uniknąć uderzenia, gdy jest mierzony.
  • Im bardziej bokser próbuje uderzyć i chybić, tym więcej energii marnuje i tym bardziej prawdopodobne jest, że zostanie trafiony solidnym ciosem. 
  • Jeśli cios trafi, bokserzy zyskują pewność siebie, a przeciwnik odnosi obrażenia.

Manny Pacquiao jest doskonałym przykładem kogoś, kto potrafi szybko i dokładnie zadać potężne ciosy. W rezultacie stał się jednym z najlepszych wojowników ostatniej dekady.

Szybkość ręki

Szybkość ręki to niezbędna broń każdego elitarnego wojownika. Im szybsze ręce, tym lepiej. Jedną z cech charakterystycznych utalentowanego boksera jest jego szybkość, która pozwala mu zadawać ciosy i kombinacje z niszczycielską szybkością i skutecznością. Pozwala bokserowi skoczyć na wroga, pozwalając mu wyprowadzić lawinę ciosów, zanim przeciwnik zdąży zareagować. Trudno jest wykorzystać luki generowane przez silną pracę nóg lub ruch bez wystarczającej szybkości ręki.

Możliwości obronne

Bokserzy nie mogą stracić czujności, gdy są na ringu.

  • Najlepsi bokserzy powstrzymują swoich konkurentów przed zadawaniem potężnych ciosów w twoje słabe punkty.
  • Skuteczna obrona wymaga od bokserów opanowania unikania i blokowania tych ciosów. Bokserzy mogą osiągnąć ten cel, poruszając się, wykorzystując położenie ramion i ciała oraz wykorzystując swoje zdolności obserwacyjne.
  • Bokserzy powinni zwracać baczną uwagę na każdy ruch przeciwnika w walce. Łatwo zauważyć, że uwielbia uzupełniać swoje pchnięcia podwójnym lub szybkim hakiem.
  • Po ustaleniu schematów działania wroga możesz podjąć środki ostrożności, aby uniknąć uderzenia, a następnie odpowiedzieć atakiem.

Wytrzymałość

W boksie wytrzymałość jest najważniejszą cechą, jaką może posiadać zawodnik. Zdobycie wytrzymałości potrzebnej do przetrwania wielu rund jest niezbędne do odniesienia sukcesu. Musisz ćwiczyć spędzanie dużej ilości czasu na ringu bez zmęczenia. Możesz mieć trudności z wygraniem dowolnego meczu, jeśli zaczniesz mocno i zmęczysz się po kilku rundach.

Końcowe przemyślenia

Wielu bokserów wznosiło się i upadało przez lata, ale tylko wybraną liczbę można uznać za legendy. Chociaż bohaterowie mogą mieć podobne zdolności, ich indywidualność naprawdę ich wyróżnia. Dyscyplina i wielkość to cechy definiujące boksera światowej klasy. Dlatego odrabianie pracy domowej i zdobywanie Twoja strategia obstawiania boksu zanim postawienie na wielkiego zawodnika online jest kluczowe.

Aktualności

Prośba o wcześniejszą wypłatę w Betinia, gdy Twoja drużyna ma 2 bramki przewagi
2023-05-23

Prośba o wcześniejszą wypłatę w Betinia, gdy Twoja drużyna ma 2 bramki przewagi

Wiadomości

Promocja kasynowa

22BET:Do 300$
Graj teraz

Nie przegap tych ofert bonusowych

22BET
22BET
300 zł
Metody wpłat
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Odbierz bonus22BET recenzja
Close