Wyścigi konne zakłady

Wyścigi konne są często nazywane sportem królów. Jest to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie, na który można stawiać zakłady, i sięga historii niemal każdej cywilizacji. Elegancja tych ogromnych, potężnych zwierząt bije serce każdego człowieka. Od tego czasu pojawiło się wiele odmian, w tym wyścigi psów, a nawet wyścigi świń, ale konie królują, jeśli chodzi o świat zakładów.

W dzisiejszych czasach, gdy zakłady online są tak szeroko dostępne, trudno byłoby znaleźć książkę sportową, która nie oferuje wyścigów konnych jako sportu, na który można postawić. Najlepsza część? W jakiejś części świata zawsze jest wyścig, o który można się postawić o każdej porze dnia!

Wyścigi konne zakłady
Co to są zakłady na wyścigi konne?Jak obstawiać wyścigi konneKursy na wyścigi konne
Co to są zakłady na wyścigi konne?

Co to są zakłady na wyścigi konne?

Zakłady na wyścigi konne sięgają wieków i są jedną z najstarszych form sportu i hazardu znanych człowiekowi. Uważa się, że obstawianie koni w wyścigu rozpoczęło się w XVII wieku w Zjednoczone Królestwoi od tego czasu jest stałym elementem dla graczy.

Wyścigi konne odbywają się na każdym kontynencie świata, nawet w niektórych krajach, w których hazard jest zabroniony. Dlaczego to? Dzieje się tak, ponieważ w niektórych jurysdykcjach obstawianie wyścigów konnych jest traktowane jako zakład parimutuel, co oznacza, że obstawiasz umieszczenie trzech najlepszych koni. Dziś zakłady na wyścigi konne są nadal jednym z najpopularniejszych sposobów uprawiania sportu. Wraz z rosnącym wykorzystaniem internetowych książek sportowych wyścigi konne są tak samo dostępne, jak zawsze.

Istnieją nawet wirtualne wyścigi konne, które są organizowane przez internetowe książki sportowe, które składają się z pola koni generowanych i sterowanych komputerowo. Chociaż możesz teraz postawić zakład za pomocą telefonu komórkowego lub komputera, wyścigi konne są zawsze sportem, z którego najlepiej korzystać osobiście.

Co to są zakłady na wyścigi konne?
Jak obstawiać wyścigi konne

Jak obstawiać wyścigi konne

Zakłady na wyścigi konne mogą być tak proste lub tak skomplikowane, jak tylko wybierzesz. Najprostszy zakład nazywa się zakładem prostym i dosłownie wybiera zwycięzcę wyścigu. Prawdziwa zabawa w obstawianie wyścigów konnych pojawia się, gdy zaczynasz obstawiać egzotyczne zakłady. Przykładem zakładu egzotycznego jest zakład Trifecta, w którym wybierasz trzy najlepsze konie w kolejności, w jakiej kończą.

Istnieje również zakład Exacta, w którym wybierasz dwa najlepsze konie w kolejności, w jakiej kończą, a także zakład Superfecta, w którym wybierasz cztery najlepsze konie w kolejności. Biorąc pod uwagę, jak trudne i rzadkie jest dla gracza trafienie tych egzotycznych zakładów, wypłaty są znacznie wyższe niż w przypadku zwykłego zakładu.

Jak obstawiać wyścigi konne
Kursy na wyścigi konne

Kursy na wyścigi konne

Zakłady na wyścigi konne online są wyjątkowe, jeśli chodzi o publikowane kursy. W przeciwieństwie do sportów takich jak Futbol amerykański oraz Koszykówka, gdzie bukmacherzy zapewniają rozłożenie punktów, zakłady na wyścigi konne skupiają się głównie wokół zwycięzców wyścigów.

Kursy są podawane przed rozpoczęciem wyścigu i zazwyczaj podawane są w formie ułamka, przy czym im wyższy kurs, tym większa wypłata. Oto przykład: opublikowane kursy na zwycięstwo konia A w wyścigu wynoszą ½, a obstawiający stawia zakład w wysokości 5,00 $. Jeśli koń A wygra wyścig, obstawiający otrzyma wypłatę w wysokości 7,50 $.

Te kursy są publikowane przed wyścigiem i często nie zmieniają się zbytnio przed rozpoczęciem wyścigu. Rzeczy, które mogą mieć wpływ na opublikowane kursy, to głównie rzeczy, takie jak poczta pantoflowa i plotki o konkretnym koniu. Istnieją inne czynniki, takie jak deszczowa pogoda na torze zewnętrznym, gdzie niektóre konie lepiej radzą sobie ze śliskimi trasami niż inne. Rodzaj toru może również wpływać na kursy konkretnego konia, ale w większości przypadków kursy te nie zmieniają się w dniu wyścigu!.

Kursy na wyścigi konne