Zakłady na Davis Cup Online

Puchar Davisa jest obecnie jednym z czołowych międzynarodowych i jednym z największych wydarzeń sportowych w kalendarzu tenisowym. Organizowany i nadzorowany przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF), podstawowy format to drużynowy turniej pucharowy. Zwycięzcy imprezy co roku będą posiadać tytuł drużynowych Mistrzostw Świata. Pierwszy Puchar Davisa odbył się w 1900 roku z zaledwie dwoma drużynami – Wielką Brytanią i USA. Jednak do 2016 roku brały w nim udział drużyny ze 135 krajów.

Przez lata najbardziej utytułowanymi drużynami były te z USA i Australii. USA zdobyły 32 tytuły. Początkowo mogli wziąć udział tylko amatorzy. Od 1968 roku rywalizowali także zawodnicy zarejestrowani w kraju. Zmieniło się to w 1973 roku, kiedy profesjonaliści mogli zacząć brać udział.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Wszystko, co musisz wiedzieć o Pucharze Davisa

Wszystko, co musisz wiedzieć o Pucharze Davisa

Fundusz nagród w Pucharze Davisa wynosi obecnie 23 miliony euro. Jednak nie tylko gracze zabierają do domu część pieniędzy z nagród. Federacje każdego kraju, które nadzorują ten sport, skorzystają na tym, jak dobrze radzi sobie ich drużyna.

Pierwszy turniej

Davis był jednym z graczy w pierwszym Turniej a jego drużyna wygrała swoje pierwsze trzy mecze. W następnych latach turniej rozszerzył się o inne kraje, w tym Belgię, Austrię i Francję. W 1972 roku stał się turniejem pucharowym. Organizatorzy stworzyli wielopoziomowy system rozgrywek w 1981 roku i od tego czasu format był regularnie zmieniany.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Pucharze Davisa
Wszystko o tenisie

Wszystko o tenisie

Tenis ziemny stał się jednym z najpopularniejszych sportów widowiskowych na świecie. Podczas gdy gracze z USA dominowali w tym sporcie w latach 80. i 90., gracze z innych krajów od tego czasu brali udział w najważniejszych światowych turniejach, takich jak Wimbledon, French Open i US Open.

Wszystko to jest transmitowane w telewizji, a oglądalność jest zawsze wysoka. W większości mistrzostw mężczyźni rozegrają mecze, które będą najlepsze z pięciu setów, podczas gdy kobiety zagrają najlepszy z trzech setów.

Zasady gry nie różnią się jednak, a większość turniejów tenisowych obejmuje turnieje gry pojedynczej dla kobiet i mężczyzn, turnieje deblowe dla mężczyzn i kobiet oraz turnieje deblowe mieszane. Niektóre duże turnieje sportowe oferują zawody sportowe na wózkach inwalidzkich, turnieje juniorów i zawody seniorów.

Wszystko o tenisie
Dlaczego Puchar Davisa jest tak popularny do obstawiania?

Dlaczego Puchar Davisa jest tak popularny do obstawiania?

Tenis to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Jednym z powodów jest to, że można go śledzić przez cały rok. Gracze podróżują na turnieje na całym świecie o różnych porach roku i biorą udział w najważniejszych wydarzeniach sportowych, które są transmitowane w telewizji, więc jeśli chodzi o obstawianie turniejów sportowych, zawsze istnieje opcja gry w tenisa.

Jak wyjaśniono, Puchar Davisa odbywa się w ciągu czterech weekendów, więc nawet jeśli ludzie przegapią jego część, mogą wkrótce nadrobić zaległości i będzie dla nich mnóstwo różnych meczów do obejrzenia.

Puchar Davisa jest interesujący, ponieważ obejmuje drużyny krajowe, a nie indywidualnych graczy, więc osoba obstawiająca te mecze tenisowe myśli o czymś więcej niż tylko o wyniku jednego meczu.

Myślą o tym, jak drużyny w ogóle radzą sobie w turnieju, jeśli drużyna jest inna niż w zeszłym roku, nie jest łatwo oprzeć prognozy na zeszłorocznych wynikach. Osoba obstawiająca zakład będzie musiała przyjrzeć się występom poszczególnych graczy.

Dlaczego Puchar Davisa jest tak popularny do obstawiania?
Jak obstawiać Puchar Davisa

Jak obstawiać Puchar Davisa

Pierwszą rzeczą do zrobienia podczas obstawiania turniejów sportowych jest znalezienie dobra strona z zakładami sportowymi i zarejestruj się. Aby się zarejestrować, będą wymagać pewnych danych osobowych, a niektóre witryny będą wymagać od osoby potwierdzenia wieku i adresu. Będzie to zależeć od witryny i własnej lokalizacji użytkownika.

Następnie użytkownik powinien sprawdzić, czy metoda płatności, której chce użyć do wpłacenia pieniędzy na swoje konto zakładów, jest akceptowana. Większość przyjmie metody płatności, takie jak karty kredytowe i debetowe, portfele elektroniczne, takie jak PayPal ale niektórzy przyjmą również przelewy bankowe.

Następnym krokiem jest postawienie zakładu. Użytkownik powinien rozważyć rodzaj zakładu, który chce postawić, niezależnie od tego, czy chce postawić na wynik pojedynczego meczu, drużynowych sekcji eliminacji lub całego turnieju, a następnie odpowiednio postawić zakłady.

Im wcześniej zakład zostanie postawiony, tym łatwiej uzyskać dobre szanse. W miarę postępu meczów strony bukmacherskie odpowiednio dostosują kursy. Po postawieniu zakładu szczegóły na stronie pokażą wyniki, a każda wygrana zostanie wpłacona na konto online użytkownika.

Jak obstawiać Puchar Davisa
Historia Pucharu Davisa

Historia Pucharu Davisa

Uważa się, że pomysł na pierwszy turniej wyszedł od Jamesa Dwighta. W 1881 został prezesem nowo utworzonego amerykańskiego National Lawn Tennis Association. Chciał wiedzieć, jak dobrze amerykańscy gracze mierzą się ze swoimi brytyjskimi odpowiednikami. Przed rokiem 1900 zorganizowano kilka wycieczek między tymi dwoma krajami, ale USA chciały stworzyć formalne wydarzenie sportowe.

Trzech graczy z Wielka Brytania wziął udział w początkowym turnieju, w którym wziął udział Dwight D Davis. Liczono na to, że będzie mógł zaoferować uczestnikom nagrody pieniężne.

Potem nastąpiło kilka prób kolejnych turniejów, które albo zostały porzucone, albo nie dostarczyły silnych graczy. W 1899 roku zespół graczy podróżował po Stanach Zjednoczonych, aby rzucić wyzwanie najlepszym graczom ze wszystkich zakątków kraju. Doprowadziło to do dalszych rozważań nad ideą imprezy międzynarodowej.

Dwight Davis kupił srebrne trofeum za około 1000 dolarów. Jednak poza tym nie jest jasne, w jaki sposób turniej nosi imię Davisa. Istnieją historie, że opracował format konkursu, ale badania wykazały, że jest to niedokładne.

Historia Pucharu Davisa
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak