The best Sporting Events to bet on in 2022

Oglądanie, granie i świętowanie wydarzeń sportowych jest popularną rozrywką ludzi od tysięcy lat. Niezależnie od tego, czy chodzi o sport, jaki znamy dzisiaj, starożytne pokazy umiejętności myśliwskich, czy też walki gladiatorów w Cesarstwie Rzymskim, ludzie zawsze starali się popisywać swoje umiejętności sportowe. I wygląda na to, że tak długo, jak trwała konkurencja, kibice kibicowali z boku.

Uważa się, że sport wywodzi się z pokazywania niezbędnych umiejętności przetrwania. Na przykład umiejętność szybkiego biegania, rzucania najdalej bronią lub mocowania zwierzęcia na ziemi. Później uczestnicy zmierzyli się ze sobą, być może dla rozrywki lub w celu wyłonienia najlepszego kandydata do roli wymagającej siły i umiejętności. Gdy w grę wchodziło szkolenie wojskowe, sport zaczął ewoluować w sprawy zespołowe, które pomagały żołnierzom uczyć się sztuki i strategii walki. A umiejętność strzelania z karabinów i wykonywania pewnych umiejętności na koniu stała się bardziej krytyczna.

The best Sporting Events to bet on in 2022
Najsłynniejsze wydarzenia sportoweNajlepsi gracze i drużyny na świecieJak postawić na mistrzostwa sportowe?
EHF Liga Mistrzów

Zakłady na Ligę Mistrzów EHF rosną wykładniczo. W tym przewodniku fani zakładów na piłkę ręczną mogą dowiedzieć się wszystkiego o tym turnieju sportowym, od jego historii po ewolucję. Istnieją również kluczowe informacje na temat tego, jak obstawiać zawody zaliczane do największych wydarzeń sportowych na świecie piłki ręcznej. Liga Mistrzów EHF, zwana również EHF FINAL4 Men, to premierowy turniej piłki ręcznej mężczyzn. 

Pokaż więcej...
FIFA Mistrzostwa świata

Ten przewodnik po zakładach na Mistrzostwa Świata FIFA zawiera wszystkie szczegóły, z którymi gracze muszą się zapoznać przed obstawianiem Mistrzostw Świata FIFA, od historii turnieju i jego popularności po sposób obstawiania nadchodzących turniejów Mistrzostw Świata FIFA 2022. Mistrzostwa Świata FIFA mają charakter międzynarodowy federacyjne rozgrywki piłkarskie, w których biorą udział męskie narodowe drużyny piłkarskie, które są członkami Fédération Internationale de Football Association (FIFA). 

Pokaż więcej...
FINA Mistrzostwo

Ten przewodnik po zakładach na Mistrzostwa Świata w Pływaniu FINA jest idealny dla entuzjastów pływania, którzy chcą postawić na jeden z głównych turniejów sportowych w świecie sportów wodnych. Dowiedz się wszystkiego o tym turnieju i, co ważne, jak obstawiać. Mistrzostwa Świata FINA, znane również jako Mistrzostwa Świata w Pływaniu, to multidyscyplinarny turniej dla najwyżej ocenianych sportów wodnych. 

Pokaż więcej...
ICC T20 Mistrzostwa świata

World Twenty20 jest międzynarodowy krykiet turniej, w którym biorą udział wszyscy członkowie ICC. Idealnie, jest to ogólnoświatowy turniej, w którym biorą udział wszystkie narody krykieta. Ostateczny zwycięzca zyskuje status mistrza świata 2020. Oprócz oczywistych praw do przechwałek, w grę wchodzą też pieniądze. Ogólna pula nagród wynosi około 8 milionów dolarów, a każdy uczestniczący kraj otrzymuje blisko 60 000 dolarów lub nawet więcej.

Pokaż więcej...
IIHF Mistrzostwa Świata

Trzecia dywizja obejmuje dwie dziesięcioosobowe zgrupowania. Postępuje się podobnie jak w innych działach. Dywizja IV została stworzona na Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie mężczyzn 2020 i jest najniższym poziomem Mistrzostw Świata IIHF.

Pokaż więcej...
Igrzyska Olimpijskie

Pierwsza znana wersja Igrzysk Olimpijskich pochodzi z 776 pne, a nazwa wydarzenia pochodzi od Olimpii, miasta, w którym po raz pierwszy odbyła się w starożytnej Grecji. Pierwsze nowoczesne igrzyska olimpijskie odbyły się pod koniec XIX wieku. Wzięło w nim udział czternaście krajów z łącznie 241 sportowcami w 43 różne wydarzenia sportowe. Porównaj to z rokiem 2016, w którym wzięło udział ponad 11 000 sportowców reprezentujących ponad 200 krajów i łatwo zobaczyć, jak wydarzenie ewoluowało w ciągu mniej niż 150 lat.

Pokaż więcej...
Kentucky Derby

Dzięki ogromnej liczbie fanów, najbardziej uczęszczany wyścig o stawki zyskał również kilka pseudonimów. Niektórzy nazywają go „Biegiem po róże”, nawiązując do serwety z kwiatów, którą otrzymuje zwycięzca. Inni nazywają to „najszybszymi/najbardziej ekscytującymi dwiema minutami w sporcie”. Całe to zamiłowanie pokazuje, dlaczego każdy miłośnik sportu powinien uczestniczyć lub śledzić zwykle transmitowany w telewizji wyścig z całego świata.

Pokaż więcej...
MLB World Series

Impreza jest rundą play-off w baseballu, w której zwycięzcy dwóch czołowych lig zawodowych w Ameryce Północnej stają przeciwko sobie. Te dwie ligi, które tworzą MLB, to American League (AL) i National League (NL). World Series to coroczna gra o mistrzostwo rozgrywana pomiędzy mistrzami tych dwóch turniejów sportowych.

Pokaż więcej...

Mistrzostwa świata Formuły 1

Najsłynniejsze wydarzenia sportowe

Najsłynniejsze wydarzenia sportowe

Wizerunki aktywności sportowe takie jak łucznictwo, pływanie, zapasy i podnoszenie ciężarów można znaleźć w rysunkach jaskiniowych i dokumentach starożytnych cywilizacji na całym świecie. Ale to Grekom przypisuje się sprowadzanie do mas zorganizowanych turniejów sportowych.

Pierwsze zarejestrowane igrzyska olimpijskie miały miejsce w 776 pne, chociaż uważa się, że igrzyska trwały kilkaset lat wcześniej. Gry te obejmowały bieganie, wyścigi rydwanów, boks, zapasy i pokazy umiejętności z oszczepem, dyskiem i łucznictwem. Pierwsze zarejestrowane wydarzenie sportowe dla kobiet miało miejsce wkrótce potem, wraz z Igrzyskami Herajskimi – nazwanymi na cześć bogini Hery – które odbyły się w VI wieku p.n.e. Niewiele wiadomo o tych grach, ale uważa się, że zamiast walki i broni skupiłyby się one na bieganiu na różnych dystansach.

A co z grami w piłkę?

Gry zespołowe i piłki były również widoczne w starożytnych cywilizacjach już w czasach Azteków. Uważa się jednak, że piłka nożna, jaką znamy, rozwinęła się w Anglii w XII wieku. Został wyrzeźbiony we współczesnej grze w XIX wieku, a pierwsza udokumentowana międzynarodowa gra miała miejsce w 1872 roku między Szkocją a Anglią. Futbol amerykański ma swoje korzenie zarówno w piłce nożnej, jak i rugby, oba pochodzenia angielskiego, ale pierwszy mecz futbolu amerykańskiego został rozegrany w Stanach Zjednoczonych w 1869 r. pomiędzy uniwersytetami Rutgers i Princeton. Wykorzystali wariację na temat zasad określonych przez Londyński Związek Piłki Nożnej.

Hokej na lodzie ma również swoje korzenie w Anglii, zanim Kanadyjczycy ukształtowali go za pomocą zasad, według których dzisiaj gramy. Pierwsza oficjalna gra została rozegrana w Montrealu w 1875 roku. Lacrosse jest jednak grą wywodzącą się z kontynentu północnoamerykańskiego i rozgrywaną w całej historii rdzennych Amerykanów.

Najsłynniejsze wydarzenia sportowe
Najlepsi gracze i drużyny na świecie

Najlepsi gracze i drużyny na świecie

Tytuł największej drużyny sportowej na świecie jest przedmiotem wielu dyskusji, ale niektórych drużyn nie można ignorować. Na przykład nowozelandzkie All Blacks są uważane za niekwestionowaną najlepszą drużynę rugby, dzięki konsekwentnemu historycznemu sukcesowi.

Natomiast w piłce nożnej Manchester United ma jedną z najbardziej udanych historii w każdej drużynie i jedną z najbardziej rozpoznawalnych światowych marek. Jednak w ostatnich latach ich sukces uległ spowolnieniu i został przyćmiony przez bezpośredniego rywala Manchester City i hiszpańskie giganty FC Barcelona i Real Madryt. Jeśli chodzi o najcenniejsze światowe drużyny sportowe, Forbes umieścił New York Yankees i LA Lakers w pierwszej piątce w 2021 roku. A pierwsze miejsce zajęli Dallas Cowboys, mimo że nie wygrali Superbowl od 1996 roku.

Ale nie musisz martwić się całym zespołem, ani nawet największymi wydarzeniami sportowymi, po prostu skup się na jednej supergwiazdzie sportowca. Jednymi z najlepszych graczy na świecie są obecnie Tom Brady, którego odejście z futbolu amerykańskiego nie trwało nawet dwóch miesięcy. Przecierająca szlaki Simone Biles, najbardziej utytułowana gimnastyczka na świecie. Conor McGregor, wyróżniający się zawodnik mieszanych sztuk walki i bijący rekordy kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton.

Najlepsi gracze i drużyny na świecie
Jak postawić na mistrzostwa sportowe?

Jak postawić na mistrzostwa sportowe?

Jeśli chcesz przenieść swoją miłość do sportu na wyższy poziom, obstawianie wydarzeń e-sportowych lub ważnych mistrzostw sportowych może dodać zupełnie nowy element emocji.

  • Najpierw zrób swoje badania. Obstawianie na ślepo turniejów sportowych, drużyn lub sportowców bez wiedzy o nich to szybki sposób na przegraną. Sprawdź listę turniejów sportowych i najlepszych wydarzeń sportowych, lig sportowych i sportowych turniejów online. Przeczytaj wybrany sport i dowiedz się, jak czytać i rozumieć kursy, zanim przejdziesz dalej.
  • Zdecyduj, czy chcesz postawić zakład osobiście w tradycyjnym sklepie bukmacherskim. Lub wybierz, aby użyć internetowe strony z zakładami sportowymi lub aplikacje. Dzięki temu proces jest szybszy i wygodniejszy, choć bardziej bezosobowy.
  • Wybierz rodzaj zakładu, który chcesz postawić. Czy postawisz wyłącznie na zwycięzcę gry? Albo na ogólny wynik? Może chcesz postawić na więcej niż jeden mecz, z których każdy musi wygrać, aby zapewnić ostateczne zwycięstwo. Przed podjęciem decyzji spójrz na wszystkie opcje.
  • Po podjęciu wszystkich decyzji postaw zakład.
  • Usiądź wygodnie, trzymaj kciuki i czekaj na wynik!
Jak postawić na mistrzostwa sportowe?