Kentucky Derby

Dzięki ogromnej liczbie fanów, najbardziej uczęszczany wyścig o stawki zyskał również kilka pseudonimów. Niektórzy nazywają go „Biegiem po róże”, nawiązując do serwety z kwiatów, którą otrzymuje zwycięzca. Inni nazywają to „najszybszymi/najbardziej ekscytującymi dwiema minutami w sporcie”. Całe to zamiłowanie pokazuje, dlaczego każdy miłośnik sportu powinien uczestniczyć lub śledzić zwykle transmitowany w telewizji wyścig z całego świata.

Wyścigi konne to jeden z najstarszych sportów wyczynowych, którego początki sięgają 648 roku p.n.e. Od tego czasu przez wiele stuleci był rezerwatem bogatych, stąd jego przydomek „Sport królów”.
Polega na tym, że dżokej (jeźdźca) i wyszkolony koń rywalizują z innymi, aby pokonać pewien dystans i przeskoczyć ustawione przeszkody.

Wyścigi konne przybierają różne formy, np. wyścigi płaskie, wyścigi wytrzymałościowe, wyścigi ze skokami itp. Zasady różnią się również dla różnych wyścigów. Obejmują one włączenie handicapów, kategorie według wieku i tak dalej. Ten sport ogromnie się rozwinął i ma wiele wydarzeń i festiwali, które przyciągają miliony widzów fizycznych i telewizyjnych na całym świecie. Sport ten jest również atrakcją dla graczy od początku swojego istnienia.

Historia Derby KentuckyDlaczego Kentucky Derby jest popularne?Jak postawić na Kentucky DerbyStrategia obstawiania Kentucky Derby
Historia Derby Kentucky

Historia Derby Kentucky

Kentucky Derby odbywa się corocznie od 1875 roku. To był pomysł pułkownika Meriwethera Lewisa Clarka Jr., który zebrał grupę przyjaciół, aby zbudować tor wyścigowy. Pole zostało nazwane Churchill Downs, na cześć darczyńcy gruntu, na którym został zbudowany.

Od tego czasu wyścig odbywa się tutaj co roku, z niewielkimi modyfikacjami formatu i toru wyścigowego. Po raz pierwszy został wyemitowany w radiu w 1925 roku i pojawił się w telewizji w 1949 roku. Były to kluczowe momenty dla wyścigu, który czasami napotykał trudności finansowe. To oni zapoczątkowali wzrost portfela, o który walczyli konkurenci. Ten wzrost trwa do dziś.

Słynny Sekretariat Konny jest rekordzistą w biegu na czas w Derby. Trzylatek ustanowił rekord w 1973 roku, pokonując tor w 1:59,4 minuty. Sekretariat stał się jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w dywizji.

Niedawna historia

Królowa Elżbieta II była wśród bywalców wyścigów w 2007 roku. To podkreśliło, jak bardzo głośnym wydarzeniem są Derby i nadało mu bardzo mile widziany rozgłos. W 2017 roku Churchill Downs odnotował tłum 158 070 osób, ponieważ Always Dream zajęło pierwsze miejsce w wyścigu. Podczas wydarzenia sekcja zakładów opublikowała zakłady o wartości 209,2 miliona dolarów. To pokazało, jak dużą uwagę przywiązują gracze obstawiający turnieje sportowe w porównaniu z innymi ligami sportowymi.

W 2020 roku, kiedy większość konkursów została całkowicie odwołana, jedynym skutkiem, jaki poniósł Kentucky, było przesunięcie dat z maja na wrzesień.

Historia Derby Kentucky
Dlaczego Kentucky Derby jest popularne?

Dlaczego Kentucky Derby jest popularne?

Kentucky Derby jest jednym z duże turnieje sportowe z organicznym szumem. Tego można by się spodziewać po wydarzeniu, które niezawodnie bawi ludzi od 147 lat. Jednym z powodów jego popularności jest to, że jest to kultura. Wiele osób, które w nim uczestniczą, podąża za tradycją przekazywaną od pokoleń.

Poza tym magiczna atmosfera każdego wydarzenia przyciąga fanów i uczestników. Ludzie przychodzą, aby cieszyć się zabawą, zawodami i plenerem w Kentucky. Bogata kultura zakładów dodaje oliwy do ognia.

Ogromny marketing pomógł również zmotywować już chętnych zwolenników. Od czasu, gdy po raz pierwszy pojawił się w telewizji, nadawcy rywalizowali o prawa. Jego dostępność na wielu platformach widokowych, w tym w strumieniach internetowych, sprawia, że wydarzenie jest jeszcze bardziej popularne.

Przychody z różnych strumieni pomagają organizatorom ulepszyć wydarzenie. Na przykład udało im się utrzymać przy życiu Derby, gdy inne sporty zostały zatrzymane przez pandemię. I zrobili to bezpiecznie. Ten satysfakcjonujący cykl sprawia, że Derby są zawsze słodkie.

Dlaczego ludzie lubią stawiać na Kentucky Derby

Nieprzewidywalność wyścigów sprawia im niezły dreszczyk emocji. Ludzie wiedzą, że istnieje duże prawdopodobieństwo pokonania bukmacherów, więc wykorzystują to. Oprócz zwycięzcy istnieje również wiele rynków, na które można postawić. Wyścigi są dostępne w najbardziej znanych witrynach bukmacherskich online, co oznacza, że ci, którzy kochają obstawianie mistrzostw sportowych, mogą uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca.

Dlaczego Kentucky Derby jest popularne?
Jak postawić na Kentucky Derby

Jak postawić na Kentucky Derby

Zakłady na wyścigi konne to jedna z najstarszych i najłatwiejszych form obstawiania. Niezależnie od tego, czy stawiasz zakłady online, czy fizycznie, zakłady są proste. Zakłady online są podobne do obstawiania najlepszych mistrzostw eSports. Niektóre popularne zakłady do postawienia obejmują:

  • Wygraj zakład: wytypowanie konia, który wygra wyścig
  • Postaw zakład: Miejsce, w którym dany koń zakończy
  • Pokaż zakład: Przewidywanie, że określony koń zajmie dowolne z trzech pierwszych miejsc

Są to bezpośrednie i proste zakłady, nawet dla początkujących. Z tych trzech wygrany zakład jest najtrudniejszy do przewidzenia i ma najwyższą wypłatę. Odwrotność to zakład pokazowy.

  • Exacta Bet: wytypuj pozycje pierwszą i drugą we właściwej kolejności
  • Quinella Bet: Wytypuj pierwsze dwa w dowolnej kolejności

Inne zakłady obejmują między innymi Trifecta, Super High Five, Pick 3, Pick 4 i Pick 5. Różne serwisy bukmacherskie oferują różne rynki i nieznacznie różniące się kursy.

Jak postawić na Kentucky Derby
Strategia obstawiania Kentucky Derby

Strategia obstawiania Kentucky Derby

Zrozumienie, co oznacza każdy zakład, to pierwszy krok. Gracze powinni również rozumieć ryzyko/prawdopodobieństwo każdego zakładu, a nie tylko patrzeć na możliwe wygrane. Im wyższa wypłata, tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej.

Ważne jest również śledzenie informacji o Derby przed imprezą. Daje to informacje o wydarzeniach, takich jak kontuzje, zmieniające się kursy, wpływ pogody na różne konie itp. Przede wszystkim gracze powinni zawsze postępować zgodnie z tradycyjne poradniki bukmacherskie; nie wydawać pieniędzy na zakłady, podejmować trzeźwe decyzje i wiedzieć, kiedy przestać. I zawsze ciesz się magicznym Kentucky Derby!

Strategia obstawiania Kentucky Derby