Twój przewodnik po zakładach online

Zakłady sportowe są od wieków jedną z ulubionych rozrywek człowieka. Wszystko zaczęło się ponad 2000 lat temu w języku greckim, kiedy wprowadzono igrzyska olimpijskie i szybko rozprzestrzeniło się na Rzym, gdzie zalegalizowano zakłady sportowe. Dziś zakłady sportowe trafiły do niemal każdego zakątka świata dzięki wzrostowi liczby bukmacherów.

Mając to na uwadze, powszechnie wiadomo, że w zakładach sportowych częściej zdarzają się przegrane niż wygrane. A bez odpowiednich wskazówek jako początkujący rzucenie palenia jest nieuniknione. Ta wnikliwa strona daje więc wgląd w to, czego można się spodziewać w ogromnym świecie zakładów sportowych. Czytaj!

Najpopularniejsze artykuły o zakładachPoznaj nasze najlepsze przewodniki po zakładachSłowniczek zakładów
Aplikacje bukmacherskie

Jeszcze kilka lat temu zakłady sportowe były czasochłonną i kosztowną sprawą. To dlatego, że obstawiający musieli wziąć pod uwagę czas i budżet, aby grać w fizycznym sklepie bukmacherskim. Ale to już przeszłość, dzięki najlepszym aplikacjom bukmacherskim.

Pokaż więcej...
Strategia zakładów

Prawda jest taka, że większość początkujących bukmacherów nie przejmuje się strategiami. Chociaż jest to wybaczalne, biorąc pod uwagę, że początkujący musi się wiele nauczyć, błędem jest całkowite zignorowanie strategii obstawiania. Przy odpowiednim podejściu obstawiający podejmują rozsądne decyzje, które prowadzą do częstych wygranych. Pamiętaj jednak, że żaden z tych systemów obstawiania nie gwarantuje natychmiastowego sukcesu. Mimo to warto uchwycić się i wykorzystać jeden lub dwa systemy obstawiania, aby przechylić szanse. Czytaj dalej, aby się uczyć!

Pokaż więcej...
Jak obstawiać

Zakłady bukmacherskie są łatwe, przyjemne i dają możliwość zarabiania pieniędzy przez osoby fizyczne. Z drugiej strony początkujący nie powinni spieszyć się z obstawianiem. Tak proste, jak zakłady sportowe, zrobienie wszystkiego na samym początku nie jest łatwe.

Pokaż więcej...
Obstawianie zakładów

Obstawianie może być skomplikowane dla niedoświadczonych. Czasami może się nawet wydawać, że świat zakładów ma swój własny język! Nie martw się. Na tej stronie wyjaśnimy tajniki warunków obstawiania oraz ogólne działanie zakładów. Sport stał się ważną częścią życia ludzi. Niektórzy lubią grać w tę grę, a inni zadowalają się kibicowaniem swoim ulubionym drużynom. Są jednak tacy, którzy decydują się pokazać swoją pasję do sportu lub drużyny, obstawiając ich.

Pokaż więcej...
Matched Betting

Bukmacherzy i witryny bukmacherskie online oferują dopasowane zakłady, co jest strategią, która pomaga indywidualnym graczom czerpać zyski z zachęt zapewnianych przez bukmacherów. Obstawiający może dokonać wpłaty na konto bukmachera, które bukmacher dopasowuje, aby umożliwić obstawianie bez ryzyka. Posiadacz konta może również postawić w dwóch lub więcej zakładach bukmacherskich i przyjąć darmowy zakład od jednego.

Pokaż więcej...
Arbitrage Betting

Zakłady arbitrażowe polegają na tym, że gracz stawia zakład na jeden zakład na konkretny wynik u bukmachera i jednocześnie stawia zakład na przeciwny wynik w innym miejscu. Te pewne zakłady gwarantują, że obstawiający osiągnie zysk niezależnie od wyniku. W odpowiednich warunkach arbitraż matematycznie obejmuje wszystkie wyniki zakładów danego meczu lub zawodów. Ci gracze, którzy często obstawiają zakłady arbitrażowe, są nazywani arberami. Aby zyskać, arberzy stawiają znaczne kwoty pieniędzy. 

Pokaż więcej...
Betting Lines

Linia zakładów to punkt, który oddziela faworyzowaną drużynę od słabszej drużyny w zawodach sportowych. Bukmacherzy uzyskują kursy na mecze sportowe ze złożonego modelu matematycznego lub algorytmu komputerowego. Na podstawie statystyk bukmacherzy określają prawdopodobny margines zwycięstwa między dwoma zespołami, który jest oparty na sile poprzednich występów. 

Pokaż więcej...
Live Betting

Jeszcze niedawno obstawiający nie mieli innego wyjścia, jak postawić zakład i śledzić wynik aż do zakończenia gry, aby dowiedzieć się, czy zakład wygrał, czy nie. Jednak tradycyjne zakłady sportowe dla wielu graczy wydają się teraz całkowicie nieaktualne. 

Pokaż więcej...

Betting Picks

Czy strony bukmacherskie mogą blokować graczy?
2023-01-25

Czy strony bukmacherskie mogą blokować graczy?

Tak, jest tak, jak się wydaje. Bukmacher online może nałożyć bana na gracza i przestać przyjmować od niego zakłady. Zakaz może wynikać z wielu powodów, z których niektóre zostaną omówione w tym poście. 

Czy zakłady mogą cię wzbogacić?
2023-01-18

Czy zakłady mogą cię wzbogacić?

Ludzie na całym świecie lubią obstawiać wydarzenia sportowe wyłącznie w celach rekreacyjnych. Zabawa polega na podnieceniu potencjalnej wygranej. Doświadczeni hazardziści zrozumieją, że straty pieniężne są bardzo prawdopodobne. Z drugiej strony są ludzie, którym udaje się regularnie osiągać przyzwoity zysk, stawiając ostrożne zakłady. 

Zakłady a hazard
2023-01-11

Zakłady a hazard

Stwierdzenie, że hazard przyciągał masy od niepamiętnych czasów, jest prawdą. Wynika to z aspektu niepewnych wyników. W całej historii ludzkości wiedza o przyszłych wynikach zawsze była interesująca, niezależnie od tego, czy dotyczyło to czyjegoś życia, czy sportu. Ogólnie rzecz biorąc, hazard polega na obstawianiu wyniku wydarzenia. 

NFL Football Odds gracze powinni wiedzieć
2023-01-04

NFL Football Odds gracze powinni wiedzieć

Chociaż istnieją kursy powyżej/poniżej i różnica punktów, szanse na piłkę nożną NFL nie ograniczają się tylko do nich. Istnieje wiele innych sposobów obstawiania NFL, w tym moneyline, zakłady na pierwszą i drugą połowę oraz kontrakty futures. 

Najpopularniejsze artykuły o zakładach

Najpopularniejsze artykuły o zakładach

W zależności od tego, kogo zapytasz, zakłady sportowe mogą być trudne lub całkiem łatwe. Dla początkujących cała sprawa obejmuje po prostu wybór wydarzenia sportowego, wybierając drużynę, stawiając kwotę i mając nadzieję na najlepsze. Co więcej, większość nowych obstawiających zakłady sportowe stawia na drużyny lub wydarzenia, które już śledzą. Ta czysta prostota jest niewątpliwie powodem, dla którego zakłady sportowe są znane na całym świecie.

Ale wytrawnym graczom nie należy mylić prostoty i opłacalności. Chociaż każdy może postawić zakład sportowy, nie każdy może wygrać zakład. To dlatego, że odnoszący sukcesy gracz sportowy musi zainwestować dużo czasu i wysiłku w badania i strategię. Krótko mówiąc, wygospodarowanie niszy w tej branży wymaga pewnego zaangażowania i ciężkiej pracy.

Na przykład początkujący gracze powinni wiedzieć o popularnych rynkach zakładów i kursach. Stamtąd przejdź do badania krytycznych statystyk, takich jak ostatnia forma, u siebie/na wyjeździe, pojedynki bezpośrednie, pogoda, brakujący gracze i wiele więcej. Ogólnie rzecz biorąc, znajomość większości tych statystyk może ujawnić więcej na temat zdolności drużyny do wygrywania.

Należy również pamiętać, że strona bukmacherska bierze pod uwagę wiele czynników przed ustaleniem kursów. W związku z tym na obstawiającym spoczywa obowiązek rozważenia wszystkiego, co może wpłynąć na wynik meczu. Zbierz więc jak najwięcej informacji.

Najpopularniejsze artykuły o zakładach
Poznaj nasze najlepsze przewodniki po zakładach

Poznaj nasze najlepsze przewodniki po zakładach

Na szczęście eksperci z BettingRanker poświęcają się dostarczaniu graczom wszystkich niezbędnych informacji, aby odnieść sukces. Oto kilka najlepszych przewodników do przeczytania:

 • Jak - W świat zakładów sportowych, niektóre rzeczy mogą wydawać się proste, ale trudne do opanowania. Ale dzięki wnikliwym treściom instruktażowym zaznajomienie się z zakładami sportowymi jest szybkie i łatwe. Znajdujące się tutaj przewodniki uczą graczy, jak obstawiać zakłady, wybierać odpowiednie rynki, obliczać kursy i rozwiązywać większość problemów związanych z zakładami sportowymi.
 • Strategia – Jeśli chodzi o wybór idealnego systemu zakładów sportowych, opinie są różne. W każdym razie przewodniki tutaj przedstawiają najlepsze strategie wygrywania w celu zwiększenia zysków w mgnieniu oka. Strategie obstawiania odnoszą się do popularnych rynków, takich jak piłka nożna, golf i baseball.
 • Wyjaśnienia – Zrozumiałe, że rozpoczęcie nowej przygody z obstawianiem może być przytłaczające. Na szczęście te najlepsze przewodniki po zakładach będą trzymać Cię za rękę przez cały proces. Wyraźnie zrozumiesz rodzaje zakładów, mechanikę zakładów sportowych, wskazówki dotyczące odpowiedzialnego hazardu, zakłady na e-sporty i nie tylko.
 • Szanse – Nierozsądnie jest myśleć o obstawianiu zakładów na wydarzenia sportowe bez dobrej kontroli kursów. Zachowaj go tutaj, aby dowiedzieć się, jakie są podstawowe rodzaje kursów i jak płacą.
Poznaj nasze najlepsze przewodniki po zakładach
Słowniczek zakładów

Słowniczek zakładów

Jak w każdym innym świecie hazardu, zakłady sportowe są pełne mylących terminów. W rzeczywistości nie stawiaj tego zakładu bez poznania niektórych z tych terminów. Poniżej znajduje się tabela ze wszystkimi tradycyjnymi terminami dotyczącymi zakładów sportowych, które należy zrozumieć:

 • Akcja - zakład lub zakład.
 • AET - Dodano dogrywkę lub po prostu dogrywkę
 • Przeciwko rozrzutowi - Wynik gry, w tym rozrzut punktów
 • Kursy amerykańskie — Kursy zakładów oparte na 100 jednostkach. Są alternatywą dla kursów dziesiętnych lub ułamkowych i zawierają odpowiednio plus (-) i minus (+), aby pokazać odpowiednio faworytów i słabszych.
 • Bankroll - Całkowita kwota środków na cele hazardowe
 • Bonus — zachęty lub nagrody oferowane przez bukmacherów zarówno nowym, jak i lojalnym graczom
 • Bukmacher - Skrócona forma bukmachera, oddsmakera lub bukmachera. Bukmacherzy ustalają kursy rynkowe u bukmachera
 • Kreda - drużyna lub gracz, który jest gorącym faworytem wydarzenia
 • Linia zamykająca – gdzie spread punktów znajduje się na początku gry
 • Dokładny wynik — zakłady za prawidłowe przewidzenie końcowego wyniku gry
 • Kursy dziesiętne – czasami nazywane kursami europejskimi, są to kursy głównie na rynkach europejskich. Są reprezentowane przez ułamki dziesiętne
 • Dime - Odnosi się do zakładów o wartości 1000 $, 100 $ lub 10 $
 • Pies - Krótka forma słabszego lub drużyny z mniejszym prawdopodobieństwem wygranej
 • Podwójna szansa - Posiadanie dwóch opcji na wygranie zakładu. Na przykład obstawianie przegranej lub remisu w jednym meczu
 • Edge - przewaga obstawiającego nad bukmacherami i na odwrót
 • Nawet pieniądze — zakład 100 $, aby wygrać 100 $
 • Fixed Odds - Kursy, które nie zmieniają się po postawieniu zakładu
 • Kursy ułamkowe — kursy podane w formie ułamkowej. Na przykład 1/3 zamiast -300 w kursach amerykańskich
 • Uchwyt — całkowita stawka w grze
 • Handicap/Handicapper — obstawiający, który analizuje zakład przed jego obstawieniem
 • Zakłady na żywo — inna nazwa zakładów na żywo
 • Sok - Prowizja bukmachera od wygranych zakładów
 • Lock - gorący faworyt do wygrania gry
 • Longshot – faworyzowanie słabszego w zakładzie
 • Moneyline — całkowita wygrana lub przegrana bez spreadów punktowych
 • Brak akcji - gra, która nie przyjmuje już zakładów
 • Kursy na faworyta — drużyna lub gra, która prawdopodobnie wygra
 • Oddsmaker - Inna nazwa bukmachera lub bukmachera
 • Zakłady powyżej/poniżej — łączny wynik obu drużyn lub graczy, który jest wyższy lub niższy od ustalonego przez bukmachera
 • Rekwizyty gracza — obstawianie akcji pojedynczego gracza podczas gry. Na przykład pierwszy gracz, który zdobędzie bramkę lub żółtą kartkę
 • Rozłożenie punktów - liczba, którą twórca linii decyduje, aby przedstawić różnicę między drużynami przegrywającymi i wygrywającymi
 • Sharp — mądry zawodowy gracz sportowy
 • Steam - Nagła zmiana linii spowodowana dużą ilością zakładów
 • TKO — nokaut techniczny
 • Sumy — łączna liczba punktów, które gracz wybiera do zdobycia przez graczy lub drużyny
 • Wire-to-Wire — Zakłady, że drużyna będzie prowadzić w każdej ćwiartce lub połowie meczu
 • Underdog – drużyna lub gracz z dużymi szansami lub mniejszym prawdopodobieństwem wygranej
 • Zakład — zakład postawiony u bukmachera
Słowniczek zakładów