Volleyball

Siatkówka jest popularna na całym świecie wśród graczy, widzów i graczy sportowych. Ta szybka gra jest odpowiednia do ćwiczeń cardio, zabawna do obserwowania i ekscytujący sport do gry na żywo i przed meczem.

W tym sporcie zakłady są zazwyczaj stawiane na wynik meczu, a nie na wydajność pojedynczego gracza. Ma to znaczenie w przewidywaniu zwycięskiej drużyny, ponieważ wyniki generalnie nie wpływają na większość zdarzeń.

Istnieją dwa różne rodzaje siatkówki: siatkówka plażowa i siatkówka halowa. Aby zagrać w grę, każda drużyna zajmuje inną stronę siatki, a gracze muszą uderzyć piłkę nad siatką, nigdy nie pozwalając jej dotknąć ziemi. Drużyna zdobywa punkt, gdy druga popełni błąd lub własną rozgrywką.

Solidna znajomość gry i niezawodna strategia obstawiania to tylko dwa elementy, które mogą przyczynić się do osiągnięcia Twojego sukcesu, jeśli chodzi o otrzymanie wypłaty. Sukces na dłuższą metę nie jest łatwy, ale bez wątpienia można go osiągnąć, jeśli odpowiednio się zastosujesz.

W tym przewodniku wyjaśnimy, na czym polega obstawianie siatkówki. Będzie też oferuj wskazówki i strategie, co powinno pomóc w kształtowaniu Twojej gry bukmacherskiej.

Volleyball
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Co to są zakłady na siatkówkę?

Co to są zakłady na siatkówkę?

Mecze rozgrywane są w zestawach, które mają określoną liczbę punktów. Pierwsza drużyna, która zdobędzie 21 punktów, to mistrz w siatkówce halowej. W siatkówce plażowej drużyna musi osiągnąć 25 punktów. Punkty można zdobyć, jeśli piłka odbije się od podłoża w obszarze drużyny przeciwnej lub jeśli piłka zostanie odbita poza boiskiem.

Jeśli członek przeciwnej grupy uderzy w środkową siatkę, piłka nie jest odsyłana z powrotem przez siatkę lub jeśli przeciwnik złapie piłkę, punkty są zdobywane. Ponadto, jeśli drużyna przeciwna naruszy linię graniczną podczas zagrywania piłki, zdobędzie on punkt.

Popularność zakładów na siatkówkę stale rośnie, co widać po liczbie międzynarodowych turniejów i wzroście zakładów. Teraz jest niezwykle popularny sport na całym świecie, z większą liczbą stron internetowych z zakładami na siatkówkę dostępnych dla ludzi, którzy mogą obstawiać zakłady.

Ludzie są również bardziej zaznajomieni z grą, co doprowadziło do częstszego uprawiania hazardu. Popularność zakładów na siatkówkę rośnie ze względu na dostępność większej liczby kasyn online, transmisji telewizyjnych i innych relacji medialnych na temat tego sportu.

Obecnie zakłady sportowe online sprawiły, że hazard w siatkówce stał się jeszcze bardziej rozpowszechniony. Osoby fizyczne mogą ryzykować w zagranicznych firmach bukmacherskich i natychmiast zdobywać swoje wygrane. Firmy bukmacherskie również poszerzyły rynki, oferując zakłady na żywo na żywo, wypłaty oraz gry i ligi wirtualnej siatkówki.

Co to są zakłady na siatkówkę?
Jak obstawiać siatkówkę

Jak obstawiać siatkówkę

Hazard w siatkówkę trwa od początku XX wieku, kiedy obstawiający mogli obstawiać wydarzenia sportowe, w tym siatkówkę. Większość graczy, którzy mogli wtedy obstawiać zakłady, była zamożnymi arystokratami lub politykami; jednak nie istnieją żadne zapisy dotyczące gier rozgrywanych na pieniądze.

Dlaczego tak jest? Może dlatego, że nie jest tak intensywny jak sporty takie jak koszykówka czy baseball. Jednak w dzisiejszych czasach wciąż zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Łatwo znaleźć różne strony internetowe oferujące zakłady na siatkówkę.

Co więcej, jest to tańsza forma hazardu niż droższe sporty, w tym piłka nożna i piłka nożna.

Oto podział zakładów:

 1. Zarejestruj się w serwisie bukmacherskim, który oferuje zakłady na siatkówkę i dokonaj wpłaty.
 2. Wybierz wydarzenie siatkówki, na które chcesz postawić.
 3. Wybierz drużynę, na którą chcesz postawić.
 4. Wybierz kwotę stawki.
 5. Postaw zakład.

Bardzo podobne są zakłady na siatkówkę halową lub plażową. Trochę typy bukmacherskie dla różnych rodzajów zakładów włączać:

 • Najprostszym typem zakładów jest zakład, w którym gracz stawia na drużynę, która jego zdaniem wygra mecz. W grze są dwie drużyny: gospodarzy i gości, oznaczone jako 1 i 2. Po wybraniu kursów, obstawiający może postawić zakład, dołączając do stawki.
 • Bardziej ekscytującym zakładem jest taki, w którym występuje handicap, który służy do podniesienia szans w meczu faworyzującym jedną drużynę.
 • Trzeci typ to sytuacja, w której obstawiający może postawić na punkty zdobyte w całym okresie gry. Inną odmianą jest sytuacja, w której bukmacher podaje konkretną liczbę, a gracz musi przewidzieć, czy liczba kompletnych setów przekroczy, czy będzie mniejsza.
Jak obstawiać siatkówkę
Obliczanie kursów na siatkówkę

Obliczanie kursów na siatkówkę

Zakłady na pieniądze są dla graczy, którzy chcą postawić, która drużyna wygra mecz. Może mieć trzy różne formaty: plus/minus, dziesiętny i ułamkowy.

Jeśli chodzi o nowszych graczy, kursy plus/minus mogą być trudniejsze do zrozumienia. Jednak szybko stają się ulubieńcami większości graczy. Liczba dodatnia oznacza słabszego, a ujemna faworyta.

Dla słabszych, liczba to ile gracz może wygrać przy zakładzie 100 $. Faworytem jest to, ile gracz musi zaryzykować, aby wygrać 100 $. Załóżmy na przykład, że gracz ogląda mecz pomiędzy Chicago Icemen i Phoenix Ascension, a Chicago ma -150, a Phoenix ma +140.

Chicago jest obliczone na wygraną, więc gracz musiałby postawić 150 $, aby wygrać 100 $. Phoenix jest słabszym graczem, więc gracz obstawiający 100 $ dostałby 140 $.

Kursy dziesiętne są wyrażone liczbą dziesiętną, np. 2,55. Oznacza to, że każdy zakład gracza jest pomnożony przez 2,55, które otrzyma, jeśli jego zakład wygra.

Kursy na ułamki są mylące i wyglądają jak 11/1 lub 21/38. Liczba po lewej oznacza kwotę, jaką gracz może wygrać, a liczba po prawej oznacza udział, który gracz musi zaryzykować. Na przykład kurs 10/1 wypłaciłby 100 USD za zakład 10 USD. Ten format jest zwykle używany tylko w przypadku większych zakładów, ale gracz może od czasu do czasu zobaczyć go na linii pieniężnej.

Dla prostego podziału, kursy bukmacherskie to liczby stanowiące procent pretendenta. Na przykład, jeśli gracz ma kurs jeden (ulubiony), gra jest dla niego łatwiejsza niż dla gracza z kursem 10.

Oznacza to, że dla obstawiających im większe kursy, tym więcej wygrają. Tak więc obstawianie słabszego gracza wiąże się z dużym ryzykiem; dlatego zwroty są lepsze.

Kursy Moneyline mają znak „+” lub „-” przed liczbami. Faworyci mają szanse „-”, a słabsi mają szanse „+”. Zwycięzca otrzymuje swoją stawkę plus ilość wskazaną na linii pieniędzy.

Obliczanie kursów na siatkówkę
Rodzaje zakładów na siatkówkę

Rodzaje zakładów na siatkówkę

Istnieje kilka różnych zakładów, na które gracz może postawić w siatkówce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o nich więcej.

Zakład na mecz

Zakład meczowy to zakład na drużynę, która Twoim zdaniem wygra mecz. Aby postawić zakład na mecz, musisz najpierw udać się do bukmachera i zidentyfikować rozgrywki siatkówki, na które chcesz postawić. Następnie znajdź grę, którą chcesz śledzić. Tutaj możesz zobaczyć drużynę gospodarzy po lewej stronie i drużynę gości po prawej.

W siatkówce nie ma remisów, więc możesz obstawiać tylko jedną drużynę. Kiedy będziesz gotowy, kliknij kurs, wprowadź stawkę, którą chcesz postawić, a następnie kliknij „Postaw zakład”. Jeśli twoja drużyna wygrywa, ty wygrywasz!

Zakłady z handicapem

Handicap to zakład w meczu, który pomaga uczynić grę bardziej angażującą. Handicap jest używany w zakładach sportowych, aby zwiększyć szanse na grę jednostronną. Tak więc bukmacher stworzy handicap, w którym drużyna będzie musiała wygrać z wybranym deficytem. Możesz założyć, że Icemen wygra z handicapem -2,5, co oznacza, że muszą wygrać mecz 3-0 w setach, aby Twój zakład był wygrany!

Suma punktów

Możesz także obstawiać sumę punktów w siatkówce halowej i plażowej, gdzie zgadujesz, ile punktów zostanie zdobytych w trakcie gry. Pamiętaj, że mecze siatkówki halowej trwają do pięciu setów, podczas gdy w siatkówce plażowej trwają tylko do trzech setów.

Istnieją również następujące rodzaje zakładów:

 • Całkowity wynik
 • Ustaw zakłady
 • Zakłady turniejowe
Rodzaje zakładów na siatkówkę
Zrozumienie kursów na siatkówkę

Zrozumienie kursów na siatkówkę

 • Kursy dziesiętne: Po postawieniu zakładu oczekiwany zwrot jest odzwierciedlany w kursach dziesiętnych. To pokaże ci twoją stawkę, a także zysk.
 • Kursy ułamkowe: Kwota, którą możesz wygrać, jest pokazana jako ułamek, który z kolei zależy od tego, ile postawisz.
 • Kursy amerykańskie: Liczba będzie albo dodatnia, pokazująca oczekiwany zysk z zakładu, albo ujemna, pokazująca, ile należy postawić, aby zarobić określoną kwotę.

Na grę wpływają prawdopodobieństwa. Są one wyrażone w procentach, co oznacza, że prawdopodobieństwo 50% wynosi 0,5. Jeśli jako prawdopodobieństwo podano 4/6, oznacza to 60% szans na wygraną, czyli 6 podzielone przez sumę 4 i 6.

Zrozumienie kursów na siatkówkę
Nie stawiaj na szum

Nie stawiaj na szum

Ponieważ siatkówka jest bardzo popularnym sportem bukmacherskim, łatwo jest obstawiający postawić na inny lepszy, wierząc, że musi znać tajniki, jeśli obstawia ten sport. Jednak nie zawsze tak jest.

Ważne jest, aby obstawiający zdobyli własną wiedzę na temat gry i aktualnego meczu, a nie podążali za spekulacjami publiczności. To, że tłum kibicuje jednemu nazwisku, nie oznacza, że to on wygra mecz.

Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że chociaż statystyki i style gry są ważne, każda drużyna ma swoje mocne i słabe strony. Oznacza to, że chociaż jedna drużyna mogła wygrać swoje ostatnie 10 meczów, jeśli gra przeciwko innej drużynie o innym stylu gry niż ma, może przegrać.

Kiedy obstawiający patrzą na swoje kursy, muszą wziąć pod uwagę różne style gry i to, czy w przeszłości dwie drużyny rywalizowały ze sobą.

Kluczowe dania na wynos

 • Odśwież informacje o drużynach siatkówki i ich statystykach
 • Koniecznie poznaj różne kursy bukmacherskie
 • Postaw na mecze siatkówki halowej i plażowej
Nie stawiaj na szum
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak