Handball

Piłka ręczna jest podobna do futsalu, a celem dwóch siedmioosobowych drużyn w tej grze jest wygrywanie, zdobywając więcej bramek. W przypadku meczu trwającego jedną godzinę, jest on dwukrotnie przedłużany o pięć minut w przypadku remisu, po czym następuje seria rzutów karnych, aż do wyłonienia zwycięzcy.

Gracze mogą używać swoich ciał powyżej kolan, ale ich ręce mogą swobodnie obsługiwać piłkę tylko przez trzy sekundy. Kozłowanie piłki nie może przekraczać trzech kroków. Zakłady na piłkę ręczną to forma zakładów sportowych, która polega na obstawianiu wyniku meczu.

Handball
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Podstawy zakładów na piłkę ręczną

Podstawy zakładów na piłkę ręczną

Piłka ręczna jest porównywalna do futsalu: dwie siedmioosobowe drużyny dążą do zwycięstwa, zdobywając najwięcej bramek. Każdy mecz trwa godzinę, a gra jest dwukrotnie przedłużana o pięć minut, jeśli jest remis, po czym następuje rzuty karne, aż do wyłonienia zwycięzcy.

Gracze używają swoich ciał powyżej kolan, ale ich ręce mogą swobodnie obsługiwać piłkę tylko do trzech sekund. Gracz może kozłować piłkę maksymalnie przez trzy kroki. Główne zakłady sportowe związane z obstawianiem piłki ręcznej polegają na obstawianiu wyniku gry.

Zakłady na piłkę ręczną mogą być bardzo korzystne pod względem finansowym, mimo że jest to jedna z najmniej popularnych dyscyplin bukmacherskich. Solidna znajomość gry i niezawodna strategia obstawiania to tylko dwa elementy, które mogą przyczynić się do osiągnięcia Twojego sukcesu, jeśli chodzi o otrzymanie wypłaty.

Sukces na dłuższą metę nie jest łatwy, ale bez wątpienia można go osiągnąć, jeśli odpowiednio się zastosujesz. W tym przewodniku wyjaśnimy, na czym polega obstawianie piłki ręcznej. Będzie również oferować wskazówki i strategie, które powinny pomóc w kształtowaniu Twojej gry bukmacherskiej.

The najlepsze strony bukmacherskie online pomoże Ci zapewnić najlepsze kursy, strategie i zaoferuje promocje i bonusy o wysokiej wartości.

Podstawy zakładów na piłkę ręczną
Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na piłkę ręczną

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na piłkę ręczną

Piłka ręczna zyskała popularność w Europie Wschodniej i całej Europie po II wojnie światowej. Zakłady na piłkę ręczną w Stanach Zjednoczonych można prześledzić do XX wieku, kiedy początkowo rozgrywano mecz dwóch gier, znany jako piłka ręczna na jednej ścianie. W tej rywalizacji gracze na zmianę uderzali piłkę o ścianę.

Piłka ręczna jest wyjątkowo szybka i zawiera kilka elementów z różnych gier, takich jak koszykówka, hokej na lodzie i piłka nożna. Ponieważ jest to gra o wysokich wynikach, jest ona powszechna w zakładach online.

Internetowe zakłady na piłkę ręczną zyskały ostatnio na popularności, co widać po liczbie międzynarodowych turniejów i wzroście zakładów. Teraz jest niezwykle popularny sport na całym świecie, z większą liczbą stron internetowych z zakładami na piłkę ręczną, które są dostępne dla osób obstawiających.

Ludzie są również bardziej zaznajomieni z grą, co doprowadziło do częstszego uprawiania hazardu. Popularność bukmacherów na piłkę ręczną rośnie ze względu na dostępność większej liczby kasyn online, transmisji telewizyjnych i innych relacji medialnych z tego sportu.

Mecze towarzyskie zazwyczaj mają więcej goli, prawdopodobnie dlatego, że mecze są mniej krytyczne. Dzięki temu drużyny mogą grać z większą niezależnością. Podczas kluczowych meczów ligowych i pucharowych gracze prawdopodobnie będą trzymać się taktyki i postępować zgodnie z instrukcjami. Jednak wielu graczy może swobodnie grać w sparingach. Często oznacza to, że prawdziwym celem jest sprawność meczu, a nie wygrana.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na piłkę ręczną
Jak stawiać na piłkę ręczną

Jak stawiać na piłkę ręczną

Co to są zakłady sportowe na piłkę ręczną? Są wiele różnych zakładów więc podzielmy to.

Zwycięzca meczu

Najprostszym typem zakładów jest zakład, w którym obstawiający obstawia, która drużyna wygra. Mogą również obstawiać, która drużyna, ich zdaniem, wygra każdą połowę meczu.

Zakłady Spread

Istnieje również rodzaj zakładów o nazwie spread betting. Dzieje się tak, gdy obstawiający stawia na wygraną drużynę, ale wygra zakład tylko wtedy, gdy jego drużyna zdobędzie więcej niż wybraną liczbę goli ponad drużyną przeciwną. Na przykład, jeśli obstawiający postawi na Drużynę A -9,5, będzie musiał wygrać 9,5 gola nad drugą drużyną.

Całkowite cele

Obstawiający może również postawić na łączną sumę wszystkich bramek zdobytych podczas meczu. Na przykład, jeśli bukmacher oferuje linię 34,5, obstawiający wygra, jeśli strzelonych goli będzie 35 lub więcej, a przegra, jeśli będzie 34 lub mniej goli. Powiedzmy, że drużyna zdobywa nieparzystą lub parzystą liczbę goli; wtedy też jest na to zakład. Co ciekawe, obstawiający może również postawić na kursy lub parzyste na każdą połowę meczu.

Zakłady podwójna szansa

Obstawiający może również postawić na dwa wyniki. Nazywa się to obstawianiem podwójnej szansy, gdzie obstawiający może postawić na wygrane dwóch drużyn i remis. Jeśli uważają, że drużyna wygra określoną liczbą bramek, mogą postawić zakład na marżę wygranej. To kolejny rodzaj zakładu, który dotyczy poszczególnych połówek gry.

Obstawiający może również postawić na drużynę, która według niego wygra połowę z większą liczbą punktów i połowę meczu, która jego zdaniem będzie miała wyższy wynik. Jeśli drużyna zdobędzie określoną liczbę bramek przed drugą, istnieje zakład na to, która drużyna strzeli pierwszą i ostatnią bramkę.

Zwycięzca ligi

Obstawiający może również postawić na to, kto jego zdaniem pokona wszystkie inne drużyny podczas turniejów ligowych. Obejmuje to Mistrzostwa Świata.

Handicapy

Postawienie zakładu z handicapem w piłce ręcznej oznacza, że obstawiający stawia pieniądze na drużynę, która jego zdaniem wygra lub przegra mecz o ustaloną kwotę. Będzie to sygnalizowane znakiem + lub -. Jeśli drużyna ma na planszy znak + po swojej nazwie, może przegrać przez liczbę po symbolu.

Z drugiej strony, jeśli drużyna ma - po nazwie, musi wygrać mecz większą liczbą niż liczba po symbolu.

Marża wygranej

Obstawiający może postawić, ile drużyna wygra w piłce ręcznej. To prawie zawsze ma formę zakładu over/under. Jeśli liczba jest wyższa lub niższa od wybranej kwoty, wygrasz swój zakład.

Oto podział zakładów:

  1. Zarejestruj się w witrynie bukmacherskiej, która oferuje zakłady na piłkę ręczną i dokonaj wpłaty.
  2. Wybierz wydarzenie piłki ręcznej, na które chcesz postawić.
  3. Wybierz drużynę, na którą chcesz postawić.
  4. Wybierz kwotę stawki.
  5. Postaw zakład.
Jak stawiać na piłkę ręczną
Obliczanie kursów na piłkę ręczną

Obliczanie kursów na piłkę ręczną

Jeśli rozumiesz jak obstawiać sport, poznasz format dziesiętny używany do obliczania kursów. Możesz obliczyć przewidywaną wypłatę, używając kursów, aby pomnożyć ją przez wielkość stawki. Mamy nadzieję, że te wskazówki dotyczące zakładów sportowych na piłkę ręczną pomogą Ci w ustalaniu zakładów.

Ponieważ w Europie gra się głównie w piłkę ręczną, zakłady na piłkę ręczną są tak naprawdę oferowane tylko w europejskich serwisach bukmacherskich. Dlatego powinieneś zapoznać się z kursami dziesiętnymi przedstawianymi jako liczby dziesiętne.

Dobrą wiadomością jest to, że kursy dziesiętne są prawdopodobnie najłatwiejsze do zrozumienia. Wszystko, co musisz zrobić, aby określić potencjalną wypłatę, to pomnożyć stawkę przez wybrane kursy.

Na przykład, jeśli kurs wynosi 5,0, a postawiłeś 10 USD po kursie 5,0, otrzymasz wypłatę 50 USD. Ostatecznie oznacza to, że zarobiłeś 40 USD.

Obliczanie kursów na piłkę ręczną
Turnieje piłki ręcznej, na które warto postawić

Turnieje piłki ręcznej, na które warto postawić

W ostatnich latach popularność zyskała piłka ręczna, która przyciąga miłośników sportu ze względu na wymaganą przez nią zręczność i wysoko punktowany charakter gier. Sport ten cieszy się największą popularnością na Węgrzech, we Francji, Niemczech i krajach skandynawskich.

Puchar Partille to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych w piłce ręcznej, na które można postawić. To zawsze świetna okazja, aby znaleźć najlepszą stronę z zakładami online lub śledzić zakłady na żywo.

Ostatnie mistrzostwa świata w 2021 roku zyskały masową popularność, a miliony fanów sportu nadążają za nimi w telewizji. Zwycięzcami tego turnieju została Dania, a drugie miejsce zajęła Szwecja.

Oto lista niektórych z najsłynniejszych piłek ręcznych konkursy na świecie:

Liga Mistrzów EHF

Liga Mistrzów EHF to światowej sławy organizacja zawodów piłki ręcznej w Europie. W imprezie biorą udział największe zespoły z czołowych krajów Europy. Konkurs jest zarządzany i zarządzany corocznie przez EHF. EHF zarządza również meczami kobiet, które przestrzegają podobnego formatu.

Liga Mistrzów EHF jest zazwyczaj podzielona na pięć głównych etapów. Drużyny mogą przystąpić do zawodów w fazie grupowej lub fazie kwalifikacyjnej na podstawie listy kryteriów i rankingu listy federacji narodowych.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej IHF

The Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej organizuje Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn oraz Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet.

W 27. Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn jedenaście krajów zdobyło tytuł. Francja odniosła największy sukces, zdobywając sześć tytułów.

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet, większość tytułów zdobyła Rosja, a za nią Holandia.

Olimpijska piłka ręczna

Piłka ręczna odbywa się na Letnie Igrzyska, gdzie 12 drużyn kobiet i mężczyzn walczy o upragniony złoty medal.

Olimpijskie turnieje piłki ręcznej początkowo miały odbyć się w 2020 roku w Tokio w Japonii, ale zostały przełożone z powodu pandemii. Odbędą się więc w tym roku, począwszy od 24 lipca.

Drużyny wystartują w fazie grupowej. Osiem najlepszych krajów przejdzie następnie do fazy pucharowej turnieju. Dania wygrała szczególnie trudny mecz w 2019 roku, pokonując Norwegię 31-22.

Turnieje piłki ręcznej, na które warto postawić
Nie stawiaj na szum

Nie stawiaj na szum

Ponieważ piłka ręczna nie jest najpopularniejszym sportem bukmacherskim, łatwo jest obstawiający postawić na inny lepszy, wierząc, że musi znać tajniki, jeśli obstawia ten sport. Jednak nie zawsze tak jest.

Ważne jest, aby obstawiający zdobyli własną wiedzę na temat gry i aktualnego meczu, a nie podążali za spekulacjami publiczności. To, że tłum kibicuje jednemu nazwisku, nie oznacza, że to on wygra mecz.

Kluczowe dania na wynos

  • Zastanów się, jaki typ zakładów będzie dla Ciebie najlepszy
  • Odśwież dziesiętne kursy zakładów
Nie stawiaj na szum
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak