Greyhounds

Wyścigi chartów, praktyka, która istnieje od około półtora wieku, są nadal bardzo popularnym sportem kibiców. Sport, który rozpoczął się od coursingu (wysyłanie chartów do pogoni za zającem), obecnie odbywa się głównie na torze owalnym, podobnie jak wyścigi konne (oczywiście bez dżokeja).

Jedną z rzeczy, która przyciąga wielu ludzi do wyścigów chartów, jest możliwość obstawiania na nie. Wspaniale jest patrzeć, jak psy, które osiągają prędkość do 72 km/h, ścigają przynętę do mety. Emocje są jeszcze większe, gdy widz postawił zakład i ma szansę na wygraną.

Greyhounds
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Poznaj podstawy obstawiania chartów

Poznaj podstawy obstawiania chartów

Wyścigi chartów to wydarzenie sportowe który rozpoczął się około półtora wieku temu i nadal jest popularnym sportem widowiskowym. Sport rozpoczął się od coursingu (umieszczanie chartów do pogoni za zającem), a obecnie odbywa się głównie na podobnym owalnym torze do wyścigi konne (oczywiście bez dżokeja).

Coś, co przyciąga wielu ludzi do wyścigów chartów, to możliwość obstawiania ich i ich wyników. Ekscytujące jest obserwowanie psów, które przemykają wzdłuż toru i ścigają przynętę do mety. Pośpiech jest jeszcze bardziej intensywny, gdy widz postawił zakład i ma szansę przywieźć do domu dodatkowe pieniądze.

Poznaj podstawy obstawiania chartów
Co to są zakłady na charty?

Co to są zakłady na charty?

Wyścigi chartów to przede wszystkim nieuregulowana rozrywka. Niemniej jednak w dzisiejszych krajach, takich jak Wielka Brytania, USA, Australia i Irlandia, sport odgrywa znaczącą część branży bukmacherskiej. W tych krajach są nawet osoby zaangażowane w prezentowanie internetowych ofert bukmacherskich na charty.

Rozwój zakładów sportowych online sprawia, że możliwość obstawiania wyścigów chartów staje się coraz bardziej powszechna. Obserwatorzy cenią ten sport ze względu na szybkość i wydajność psów. Na początku wyścigu nie mija dużo czasu, zanim wynik zakładu zostanie ujawniony.

Wielu obserwatorów nadal fizycznie uczestniczy i ogląda wyścigi chartów, nawet po wzroście zakłady sportowe online. Wiele znanych torów wyścigowych Greyhound to Romford, Nottingham, Sandown Park, Shelbourne Park i Wentworth Park. Te utwory zawsze przyjmują chętnych graczy i widzów. Niektórzy bukmacherzy wiedzą nawet, jak bardzo ludzie lubią obstawiać charty, że transmitują wydarzenie na żywo.

Co to są zakłady na charty?
Jak obstawiać wyścigi chartów

Jak obstawiać wyścigi chartów

Aby obstawiać wyścigi chartów wystarczy, że gracz zna ogólne zasady zakładów sportowych. Standardowe metody radzenia sobie z ryzykiem i prowadzenia badań mają zastosowanie do tego sportu, ponieważ musi dotyczyć także innych. Oto najprostszy podział: Najlepsze psy to najbezpieczniejsze zakłady.

Dotyczy to niektóre sporty, jak drużyny piłkarskie, które wydają się wygrywać za każdym razem, gdy wychodzą na boisko. Na przykład, w latach 1983-1993 wszyscy obstawiający stawialiby pieniądze na Ballyregana Boba, charta, który odniósł 32 kolejne zwycięstwa.

Aby obstawianie chartów było bardziej ekscytujące, sprawdź bukmacherów na turnieje takie jak Derby charcików angielskich, który jest jednym z najbardziej prestiżowych derbów chartów na świecie.

Ze względu na to, jak szybko te wyścigi przechodzą od początku do końca, naprawdę nie ma dostępnych zakładów w grze. Oznacza to, że obstawianie zwycięskiego zwycięzcy jest zwykle metodą obstawiania, której większość graczy będzie się trzymać. Jednak obstawiający mogą również postawić się, jak długo według nich potrwa wyścig, jaką pozycję zajmie konkretny pies i czy któryś z chartów może się potknąć.

Aby obstawić, gracz musi tylko znaleźć stronę z zakładami online, która oferuje wyścigi chartów na swoim rynku. Następnie gracze mogą otworzyć i załadować konto bukmacherskie i od razu rozpocząć obstawianie.

Oto podział zakładów:

  1. Zarejestruj się w witrynie bukmacherskiej, która oferuje zakłady na charty i złożyć depozyt.
  2. Wybierz wydarzenie wyścigów chartów, na które chcesz postawić.
  3. Wybierz charta, na którego chcesz postawić.
  4. Wybierz kwotę stawki.
  5. Postaw zakład.
Jak obstawiać wyścigi chartów
Jak obliczyć kursy na charty

Jak obliczyć kursy na charty

Wyścigi zwierząt, w szczególności wyścigi konne i chartów, to nie tylko siła i precyzja zwierzęcia. Na przykład trener chartów również odgrywa ważną rolę w szansach na wyścig. Charty trenowane przez doświadczonych trenerów zawsze mają większe szanse na wygraną. Ponadto obstawiający muszą również wziąć pod uwagę rodowód psa i sposób, w jaki może to wpłynąć na jego wyniki.

Wiek i poziom sprawności konkurencyjnego psa również wpływają na szanse, podobnie jak ludzie. Na przykład, dodawanie do składu nowych psów, które są młode i najlepsze, często spycha faworytów w dół w kolejności dziobania. Pozytywną stroną psów w wyścigach jest to, że nie potrzebują zbyt długiej przerwy między wyścigami, co pozwala im brać udział w większej ilości. Oznacza to, że obstawiający mogą obstawiać wielokrotne zakłady na określone charty, zachowując stałą formę.

Kursy na przebieg wyścigu są oferowane w bukmacherach chartów do czasu rozpoczęcia wyścigu. Obstawiający mogą wybrać pożądane kursy i postawić na nie zakład. Należy zauważyć, że nie ma rozróżnienia między kursami, które wyglądają inaczej (amerykańskie, brytyjskie i europejskie).

Różnicowanie linii pieniężnej, dziesiętnej lub ułamkowej niekoniecznie oznacza, że zwycięzcy otrzymają różne kwoty. Z drugiej strony, niektóre kursy pokazują kwotę, jaką gracz może wygrać jako część swojej stawki, podczas gdy inne nie wyświetlają stawki.

Jednakże, kursy mogą się różnić w zależności od witryn bukmacherskich, dlatego ważne jest, aby obstawiający przeprowadził rozeznanie. Pod koniec dnia różnica rzadko ma znaczenie, chyba że obstawia się fortunę.

Jak obliczyć kursy na charty
Czynniki dla szans w wyścigach chartów

Czynniki dla szans w wyścigach chartów

Istnieje wiele czynników, które wpływają na kursy chartów. Po pierwsze, pogoda może być ogromnym czynnikiem decydującym o tym, jak odbędzie się wyścig, jeśli wyścig odbędzie się na zewnątrz. Jeśli jest deszczowy dzień, może to wpłynąć na przyczepność stóp psów, co z kolei wpływa na to, jak mogą chodzić i jak szybko mogą chodzić na zakrętach. Może również odgrywać ogromną rolę w tym, czy pies przewraca się, czy pozostaje stabilnie na nogach.

Należy również wziąć pod uwagę długość obwodu. W przypadku zakładów na charty fani powinni również pamiętać, że wyścigi chartów odbywają się zazwyczaj na torach o długości kilku kilometrów. Może to wpłynąć na sposób, w jaki pies może wziąć udział w wyścigu, co oznacza, czy będzie się cofać i dążyć do zwycięstwa na końcu, czy też starać się utrzymać pierwsze miejsce od samego początku. Tak więc wiele czynników może wpływać na plany.

Obstawiający muszą również wziąć pod uwagę przeszłe wyniki psów. Fani zakładów na charty mogą spojrzeć na statystyki online, aby określić, czy mogą odnieść sukces. Czy pies miał ostatnio złą passę? Jak radzą sobie z konkurencją? Jak radzą sobie szczególnie ostatnio?

Jeśli obstawiający chce wejść trochę głębiej, musi zajrzeć do formy chartów. Niektóre z narzędzi używanych do wybierania przewidywań chartów obejmują wirtualny predyktor, formę biegacza i wskaźniki do badania, aby ustalić prawidłowe kursy.

Czynniki dla szans w wyścigach chartów
Czy analizujesz zakłady na charty? Powinieneś!

Czy analizujesz zakłady na charty? Powinieneś!

Analiza formy biegacza jest niezbędna, a szczególną uwagę należy zwrócić na czasy publikowane przez psy na podobnych dystansach. Należy również położyć nacisk na ich końcowe miejsca w analizowanych wyścigach.

Jeśli chodzi o bukmacherów online na charty, kolumna „Pos” może być niezwykle korzystna. Rejestruje, jaką pozycję zajmował biegacz na zakręcie wyścigu i zapewnia zrozumienie, czy chart wcześnie wejdzie na królika, czy też zostanie późno w wyścigu.

Zakładka ze wskazówkami jest również świetna, gdy obstawiający szuka szerokiego zakresu informacji, w tym rekordu charta na torze i tego, jak radzi sobie w sześciu pułapkach na polu.

Najważniejszą ze wszystkich informacji jest strona z wynikami dnia chartów. Informuje to obstawiających, jak psy radzą sobie w danym dniu, umożliwiając graczom dokonywanie najbardziej aktualnych wyborów dotyczących zakładów. Jest to również ważna informacja o tym, gdzie znajdują się gorące pułapki na danym torze, wskazując, gdzie można narysować charta. Pozwala to zawęzić pole, aby łatwiej wyłonić zwycięzcę.

Uwzględnienie tych czynników znacznie pomaga graczom na wyścigi chartów w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących obstawiania zakładów.

Czy analizujesz zakłady na charty? Powinieneś!
Wszystko o zakładach Tricast na charty

Wszystko o zakładach Tricast na charty

Oprócz zwycięskiego zwycięzcy istnieją jeszcze bardziej rozbudowane zakłady, w tym prognoza prosta, prognoza odwrotna, tricast prosty lub tricast kombinowany.

Prognoza lub tricast prosty to rodzaje zakładów na charty, w których obstawiający wybiera pierwsze dwa lub trzy za słupkiem w kolejności, w jakiej przekraczają linię. Należy jednak pamiętać, że są to trudniejsze wskazówki do lądowania niż wybór zwycięzcy na podstawie wyników chartów. Ale duże ryzyko wiąże się z wielką nagrodą, więc chociaż może to być trudniejsze, wypłata będzie większa.

Nieco łatwiejsze, ale wymuszające wiele zakładów, zamiast jednego, to prognozy odwrotne (dwa zakłady) i tricasty kombinowane (sześć zakładów). Odwrotne prognozy pozwalają obstawiającym wybrać pierwszych dwóch graczy w dowolnej kolejności. Tricasty kombinowane wymagają od obstawiającego przewidzenia trzech pierwszych pułapek, które przekroczą linię mety w dowolnej kolejności.

Wszystko o zakładach Tricast na charty
Nie stawiaj na szum

Nie stawiaj na szum

Ponieważ wyścigi chartów są popularnym sportem bukmacherskim, graczowi łatwo jest postawić na inny lepszy, wierząc, że musi znać tajniki, jeśli obstawia ten sport. Jednak nie zawsze tak jest.

Ważne jest, aby obstawiający zdobyli własną wiedzę na temat gry i aktualnego meczu, a nie podążali za spekulacjami publiczności. To, że tłum kibicuje jednemu nazwisku, nie oznacza, że to on wygra mecz.

Kluczowe dania na wynos

  • Wiedząc, że zdecydowany zwycięzca jest jednym z niewielu stylów obstawiania, poszukaj informacji
  • Nie stawiaj na słabszego; trzymaj się mistrzów
  • Jeśli wyścig odbywa się na zewnątrz, zastanów się, jak pogoda może mieć wpływ na zachowanie psa
Nie stawiaj na szum
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak