Athletics zakłady

Jednym z głównych powodów, dla których zarówno zawodowi, jak i początkujący gracze lubią obstawiać lekkoatletykę, jest to, że może to być dość zabawne, ponieważ nie ograniczasz się do obstawiania jednego sportu.

Lekkoatletyka składa się z różnorodność sportów. Niektóre z tych sportów tworzą supergwiazdy, które należą do najbardziej uznanych sportowców, podczas gdy inne są bardziej niejasne i przyciągają tylko ułamek uwagi. Nie oznacza to, że te wydarzenia nie są zabawne do obstawiania. Sporty wymienione poniżej są podsumowaniem tego, czego możesz się spodziewać podczas zawodów lekkoatletycznych.

Skoki

Skoki w lekkiej atletyce można podzielić na dwie kategorie w ich najbardziej podstawowej formie. Na początek są konkursy, w których ocenia się, jak daleko możesz przeskoczyć. Skok w dal i trójskok to nazwy tych dwóch wydarzeń. Oba wymagają nurkowania do piaskownicy z wcześniej ustalonego miejsca startu. Imprezę wygrywa zawodnik, który pokona najdalszy dystans.

Inne wydarzenia polegają na przeskakiwaniu drążka w powietrzu. Skok wzwyż i skok o tyczce to nazwy tych wydarzeń. Skok wzwyż to konkurencja, w której zawodnik musi przeskoczyć poprzeczkę przed sobą, a zawodnik z największym dystansem wygrywa. Skok o tyczce to wydarzenie, w którym sportowiec używa aparatu do wzniesienia się w powietrze, ale koncepcje są takie same.

Działanie

Trudno powiedzieć, że biegi w lekkiej atletyce cieszą się największym zainteresowaniem szerokiej publiczności. Niektóre z nazwisk, które stały się supergwiazdami na całym świecie, to Mo Farah, Usain Bolt i Michael Johnson. Najważniejszymi wydarzeniami są 100m, 200m i 400m. Bieg przez płotki, a także bieg na średnim dystansie (do 10 000 metrów).

Rzucanie

Wszystkie wydarzenia związane z rzucaniem w sporcie mają ten sam cel. Pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem i rzut oszczepem to wydarzenia, w których sportowcy rzucają swoimi przedmiotami tak daleko, jak to możliwe. To wydarzenie wygra zawodnik, którego pocisk przeleci najdalszą odległość.

Lekkoatletyka

Wyobraź sobie siebie w środku wydarzenia sportowego. Wokół areny znajduje się bieżnia, na której odbywają się wyścigi takie jak 100 metrów. W centrum znajduje się duże boisko, na którym odbywają się sporty takie jak Javelin. Ze względu na tę kombinację sporty te są powszechnie określane mianem zawodów lekkoatletycznych.

Być zdyskwalifikowanym

Ponieważ jest to jeden z najłatwiejszych do skorumpowania rynków, nie każde wydarzenie lub bukmacher będzie oferować to jako opcję na lepsze. Chociaż dyskwalifikacja występuje regularnie w sporcie, a na dużych imprezach, takie trudności są znacznie mniejsze, dlatego bukmacherzy mogą zapewnić taki wybór swoim klientom. Wniosek z tego zakładu jest prosty: aby wygrać, wybrany sportowiec musi zostać zdyskwalifikowany z wydarzenia, w którym bierze udział.

Athletics zakłady
Jak obstawiać lekkoatletykę

Jak obstawiać lekkoatletykę

Aby postawić zakład, musisz najpierw zarejestrować się u renomowanego bukmachera. Aby zminimalizować ryzyko, musisz najpierw zapoznać się z wytycznymi bukmachera dotyczącymi zakładów na lekkoatletykę. Niestety, nie ma wielu opcji zakładów na lekkoatletykę. Możesz jednak postawić zakład na jeden z dwóch kluczowych wyników. Pamiętaj, że nie możesz angażować się tylko w jednego bukmachera. Nie wszyscy bukmacherzy są równi, jeśli chodzi o zakłady sportowe. Niektóre mogą zapewnić tylko kilka rynków, podczas gdy inne mogą zapewnić większą różnorodność.

Co najważniejsze, nie wszyscy bukmacherzy są tak skrupulatni i tak wykwalifikowani w ustalaniu cen na swoich rynkach, jak inni. Tak więc, zanim postawisz zakład, rozważ każdą opcję. Może się okazać, że wkrótce zorientujesz się, z którymi bukmacherami najbardziej opłaca się postawić.

Jak obstawiać lekkoatletykę
Czy zakłady sportowe online są legalne?

Czy zakłady sportowe online są legalne?

Zakłady sportowe są legalne w jurysdykcjach, w których zakłady sportowe są legalne. Gracze indywidualni mogą korzystać z witryn oferujących zakłady na wyścigi łodzi na morzu w jurysdykcjach, w których hazard online nie jest zabroniony.

Nawet jeśli teoretycznie dostęp do zagranicznych stron z zakładami lekkoatletycznymi jest nielegalny, istnieje niewiele zasad, które zabraniają Ci tego. Jedyne ograniczenia dotyczące gier, które mogą mieć wpływ na Twoje zakłady, to te, które uniemożliwiają instytucjom finansowym zawieranie transakcji z dostawcami gier hazardowych. Można temu łatwo zapobiec, używając alternatywy metody płatności.

Czy zakłady sportowe online są legalne?
Najlepsze kursy na lekkoatletykę

Najlepsze kursy na lekkoatletykę

W Lekkoatletyce dostępnych jest wiele rynków zakładów. Możesz sądzić, że jedyną dostępną opcją dla większości jest postawienie na zwycięzcę wyścigu lub wydarzenia. Istnieją jednak inne rynki zakładów sportowych oferowanych graczom, a ta różnorodność będzie rosła, gdy wydarzenie stanie się bardziej widoczne.

Aby zakwalifikować zakłady

Istnieją różne wydarzenia, w których zawodnik musi wziąć udział w kilku zawodach kwalifikacyjnych, zanim będzie mógł wziąć udział w zawodach finałowych. Na przykład sportowiec nie znajduje się po prostu w finale biegu na 100 metrów; muszą najpierw zakwalifikować się do poprzedzających go konkursów. Można to osiągnąć, zajmując miejsce w pierwszej trójce w wyścigu lub ustalając jeden z najszybszych czasów. Niektórzy bukmacherzy pozwalają graczom obstawiać, którzy sportowcy zakwalifikują się.

Wygrać

To najbardziej podstawowy rodzaj zakładów sportowych. Możesz postawić zakład, kto wygra dany wyścig lub wydarzenie. Możesz na przykład postawić na Zawodnika A, który zdobędzie złoty medal w oszczepie. Biegi indywidualne mogą odbywać się również bez medalu na linii. Możesz na przykład postawić na Runnera B, aby wygrać wyścig.

Aby być na podium zakłady

Jeśli zawodnik ukończy wyścig w pierwszej trójce, stanie na podium. W przypadku niektórych zawodów jest to tylko gest, ale w przypadku wielu głośnych zawodów lekkoatletycznych oznacza to, że zawodnik zdobył medal. Medale na Olimpiada, na przykład, zostaną ułożone w dobrze znanej sekwencji złota, srebra i brązu. W tym przypadku marzeniem większości sportowców jest stanąć na podium.

Aby ustanowić nowy rekord

Niektórzy bukmacherzy pozwalają postawić zakład, czy sportowiec ustanowi nowy rekord. Na igrzyskach olimpijskich ustanawianie rekordów świata to wielka sprawa, a wiele z nich cieszy się dużą sławą. Najlepsi sportowcy na świecie nie tylko są pod presją, by zdobywać złote medale, ale także muszą pobić konkretne rekordy. Rekord świata na 100 m jest bez wątpienia najbardziej pożądanym w lekkiej atletyce. Usain Bolt posiada obecnie rekord z czasem 9,58 sekundy.

Być zdyskwalifikowanym

Ponieważ jest to jeden z najłatwiejszych rynków do manipulowania, nie każde wydarzenie lub bukmacher będzie oferować to jako opcję na lepsze. Mimo to dyskwalifikacja często występuje w lekkoatletyce, a w przypadku ważnych wydarzeń takie trudności są znacznie mniejsze, dlatego bukmacherzy mogą zapewnić taki wybór swoim klientom. Wynik tego zakładu jest prosty: aby wygrać, wybrany zawodnik musi zostać zdyskwalifikowany z wydarzenia, w którym bierze udział.

Najlepsze kursy na lekkoatletykę
Wskazówki dotyczące zakładów na lekkoatletykę

Wskazówki dotyczące zakładów na lekkoatletykę

Na początek bardzo ważna jest silna lekkoatletyka strategia obstawiania jeśli chcesz odnieść sukces w obstawianiu.

Ponieważ lekkoatletyka obejmuje wiele sportów, może być kuszące obstawianie wszystkich z nich, aby uczynić obstawianie przyjemniejszym. Nie jest to jednak metoda, która przyniesie stały zysk. Większość dobrych metod obstawiania polega na wykonywaniu tego samego procesu w kółko, a najłatwiejszym sposobem, aby to szybko osiągnąć, jest postawienie na wydarzenie, które najlepiej znasz.

Jesteśmy skłonni wierzyć, że ponieważ oglądamy/obstawiamy lekkoatletykę tylko raz na kilka lat, najpopularniejsi sportowcy wciąż są najlepsi na świecie, ale na przykład między igrzyskami olimpijskimi jest dużo czasu i wiele może się w tym zmienić czas. Lepiej byłoby sprawdzić, czy taki sportowiec zachował swoją formę od tamtego czasu, czy też na scenie pojawił się ktoś nowy, kto prawdopodobnie przyjmie wszystkie zasługi.

Na przykład urazy mogą się zdarzyć nagle. W lekkiej atletyce nawet najmniejsza kontuzja może zmniejszyć szanse sportowca na wygranie zawodów. W wyścigach ułamki sekundy mogą oznaczać różnicę między pierwszym a drugim miejscem, podczas gdy centymetry mogą oznaczać różnicę między pierwszym a drugim miejscem w zawodach rzutów i skoków.

Wskazówki dotyczące zakładów na lekkoatletykę
Odpowiedzialny hazard

Odpowiedzialny hazard

Aby zapobiec utracie ogromnej ilości pieniędzy na raz, powinieneś starannie zarządzać swoimi finansami.

Pamiętaj, że nigdy nie powinieneś obstawiać więcej środków, niż jesteś gotów stracić. Podziel swoje zasoby, aby uniknąć jednoczesnego wydawania wszystkich pieniędzy. Jeśli cierpisz na przegraną, nie próbuj nadrabiać tego podnosząc wysokość zakładu. Musisz albo ograniczyć ilość pieniędzy, które możesz wpłacać co miesiąc, albo ilość pieniędzy, które możesz stracić w jednej grze.

Musisz być w stanie zarządzać swoimi emocjami i rozumieć, kiedy nadszedł czas, aby się poddać. Kiedy jesteś zdenerwowany, bardziej prawdopodobne jest, że dokonasz pospiesznych osądów, co może prowadzić do katastrofy, jeśli chodzi o zakłady. Zawsze miej trzeźwą głowę i dokładnie oceniaj swój następny kierunek działań.

Spróbuj samowykluczenia się, jeśli sprawy wymykają się spod kontroli i boisz się, że zaczynasz uzależniać. Samowykluczenie pozwala tym, którzy są uzależnieni od hazardu, zrobić sobie przerwę i skoncentrować swoje życie i pieniądze gdzie indziej. Może łączyć Cię z innymi programami społecznościowymi, które pomogą Ci uporać się z problemem hazardowym, a także zapewnić pomoc, której potrzebujesz, jeśli nie masz pewności, jak pokierować kolejnymi krokami w trzeźwości.

Odpowiedzialny hazard