Wszystko o zakładach Floorball

Unihokej to popularna wersja hokeja. Gra była rozgrywana (w różnych wersjach) w Kanadzie od początku XX wieku, głównie jako działalność rekreacyjna jako alternatywa dla hokeja na lodzie. Wariant bandy hokej zainspirował projekt kijów, dlatego unihokej jest również znany pod nazwami salibandy (Finlandia), innebandy (Szwecja i Norwegia) oraz unihockey (Szwajcaria i Irlandia). „salibandy” i „innebandy”, oba wywodzące się od słowa bandy, oznaczają odpowiednio „hall bandy” i „indoor bandy”.

Unihockey bierze swoją nazwę od słów „uniwersalny hokej”, ponieważ jest to uproszczona forma hokeja, którą można uprawiać w dowolnym miejscu.

Wszystko o zakładach Floorball
Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na unihokeja

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na unihokeja

Pięciu zawodników z pola i jeden bramkarz tworzy drużynę. Kij do unihokeja jest wykonany z plastiku i wygląda jak kij do hokeja na lodzie. Piłka jest również perforowana i wykonana z tworzywa sztucznego. Obie strony kija można wykorzystać do podania i wystrzelenia piłki wokół lodowiska w unihokeju.

Bramki mają 160 cm szerokości i 115 cm wysokości, a lodowisko 40m x 20m. Gra w unihokeja rozpoczyna się wznowieniem na środku lodowiska, po którym jedna z drużyn próbuje wbić piłkę do bramki drużyny przeciwnej.

Możesz rzucać piłką do kolegów z drużyny lub sprintować i kontrolować piłkę obiema stronami kija, aby przesuwać piłkę po boisku. Strona obrony będzie próbowała odebrać piłkę poprzez lekki kontakt z nosicielem piłki; jednakże, podczas gry piłką, zawodnicy nie mogą podnosić kijów poza wysokość pasa, a piłka nie może poruszać się powyżej wysokości kolan.

Bramkarz w unihokeju, podobnie jak w bandy, nie ma kija i jest jedynym graczem w grze, który może łapać i rzucać piłkę, ale nie może sobie z nią poradzić poza swoim terytorium. Po zdobyciu bramki piłka wraca na środek, a gra jest wznawiana wznowieniem.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na unihokeja
Dlaczego unihokej jest popularny do obstawiania?

Dlaczego unihokej jest popularny do obstawiania?

Znalezienie stron z zakładami do unihokeja nie jest już tak trudne, jak kiedyś. Coraz więcej konwencjonalnych bukmacherów oferuje kursy na główne turnieje i mecze unihokeja.

Unihokej ma wielu zwolenników w Skandynawska Europai zaczyna zyskiwać na popularności w Australii, Nowej Zelandii i Indiach. Przy tak rosnącej liczbie fanów na całym świecie unihokej szybko staje się popularnym sportem do oglądania i grania, a co roku pojawiają się nowe ligi i turnieje pucharowe. Widzowie mogą oglądać rywalizację w unihokeju z wydarzeń takich jak Champions Cup, EuroFloorball Cup i USA Cup, które odbywają się co roku dla drużyn męskich i żeńskich.

Jeśli lubisz unihokeja, prawdopodobnie znasz fińską Salibandyliiga lub szwedzką Svenska Superligan. Najwyższą ligę unihokeja tworzą te dwie ligi. Obie ligi stosują strukturę okrężną, a najlepsze kluby po sezonie awansują do play-offów, aby wyłonić mistrza. Najgorsze drużyny rywalizują w swoich rozgrywkach play-out, a przegrani są zdegradowani do następnego poziomu.

Jak obstawiać unihokeja

Wybór miejsca postawienia na unihokeja online jest najtrudniejszą częścią rozpoczęcia. Po znalezieniu wiarygodnego bukmachera unihokeja przejdziesz do sekcji zakładów na unihokeja, wybierzesz mecze i postawisz zakłady.

Dlaczego unihokej jest popularny do obstawiania?
Czy zakłady na unihokeja online są legalne?

Czy zakłady na unihokeja online są legalne?

Obstawianie unihokeja online jest całkowicie legalne. Jeśli lubisz sport i chcesz na niego postawić, nie musisz się martwić, ponieważ możesz to zrobić z dowolnego miejsca w kraju bukmacherzy online które działają w innych krajach. Jeśli tacy dostawcy zakładów online oferują kursy na unihokeja, tak jak robią to w przypadku innych sportów, masz pozwolenie na obstawianie tego.

Aby rozpocząć, po prostu otwórz konto u wiarygodnego i legalnego dostawcy zakładów sportowych. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym zakłady bukmacherskie internetowe są regulowane, możesz, ale nie musisz, uzyskać kursy na ten sport. Najprawdopodobniej o tym zadecyduje znaczenie turnieju unihokeja.

Czy zakłady na unihokeja online są legalne?
Najlepsze kursy na piłkę nożną

Najlepsze kursy na piłkę nożną

Zakłady na unihokeja są zorganizowane w dość prosty sposób. Zdecydowana większość zakładów należy do jednej z dwóch kategorii: zakłady proste na wynik meczu i zakłady futures na wynik nadchodzącego turnieju. Przyjrzymy się każdemu, aby zobaczyć, jak działają.

Zakłady na zwycięzcę meczu

Zakład prosty na zwycięzcę meczu jest najpopularniejszym rodzajem zakładu w unihokeja. Twoim celem jest prawidłowe odgadnięcie zwycięzcy gry, aby wygrać. Kursy dla każdej ze stron, a także możliwość postawienia na mecz remisowy, są wyświetlane na stronie z zakładami unihokeja w zakładzie zwycięzcy meczu. Jeśli Twoja prognoza jest prawidłowa, unihokej kursy bukmacherskie powie Ci, ile możesz wygrać.

Rozważ przykład z ostatniego meczu oferowanego przez dużego bukmachera unihokeja. Oto opis meczu:

  • Drużyna 1 wygra po 3,25
  • Drużyna 2 wygra po 1,47
  • Remis przy 6,75

Liczba obok każdego wyniku wskazuje, ile pieniędzy możesz wygrać za każdą postawioną jednostkę. Jeśli Twoja prognoza jest prawdziwa, wszystko, co musisz zrobić, to pomnożyć pożądaną kwotę zakładu przez całą nagrodę.

Przy stawce 100 $, na przykład:

  • Jeśli poprawnie przewidzisz, że Drużyna 1 wygra 3,25, Twoja całkowita wypłata wyniesie 325 EUR, a zysk netto 225 EUR.
  • jeśli poprawnie przewidzisz, że Drużyna 2 wygra po 1,47, Twoja całkowita wypłata wyniesie 147 €, a zysk netto 47 €.
  • Jeśli prawidłowo przewidzisz remis przy 6,75, Twoja całkowita wypłata wyniesie 675 €, a zysk netto 575 €.
Najlepsze kursy na piłkę nożną
Zakład futures na unihokeja

Zakład futures na unihokeja

Kontrakty terminowe na unihokeja online są proste, gdy zrozumiesz, jak obstawiać zakłady na zwycięzcę meczu. Jedyną prawdziwą różnicą jest to, że kontrakty terminowe zawierają wyczerpującą listę drużyn lub krajów, które mają rywalizować w konkretny turniej wkrótce. Kursy na unihokeja są przypisywane do każdej drużyny w zależności od oszacowanej szansy na wygraną.

Twoim obowiązkiem jest odgadnąć, która drużyna pojawi się pierwsza. Wygrasz, jeśli zrobisz to dobrze. Twój zakład będzie przegrany, jeśli wybrana przez Ciebie drużyna nie skończy jako pierwsza. Ponieważ jest tak wiele opcji, kontrakty terminowe są trudniejsze do wygrania, ale średnie wypłaty są również znacznie wyższe.

Sumy celów

Rynki na sumę goli są rzadkością na stronach z zakładami do unihokeja, chociaż możesz na nie natknąć się od czasu do czasu. W zakładzie na sumy unihokeja bukmacher przewiduje całkowitą liczbę bramek zdobytych przez obie drużyny w meczu. Na przykład, bukmacher może ustalić sumę 11,5 gola. Twoim celem jest ustalenie, czy łączny wynik będzie wyższy czy niższy niż 11,5.

Jeśli twoje badania wskazują, że ten mecz będzie mało punktowany, powinieneś wziąć „poniżej” i mieć nadzieję na niski wynik. Wygrasz zakład, jeśli łączna liczba strzelonych bramek wyniesie 11 lub mniej. Podobnie, jeśli uważasz, że gra będzie wysoko punktowana, powinieneś wybrać „powyżej”. Jeśli łączna suma wyniesie 12 lub więcej goli, wygrasz zakład.

Zakład futures na unihokeja
Wskazówki dotyczące obstawiania unihokeja

Wskazówki dotyczące obstawiania unihokeja

W unihokeju są gwiazdy, jak w inne sporty. W rezultacie, jeśli doświadczony unihokej dozna kontuzji lub choroby, powinieneś być pierwszym, który się o tym dowie, aby prawidłowo oszacować przebieg gry.

Istnieją transakcje w dywizji szwedzkiej i fińskiej, które należy śledzić przez cały okres poza sezonem: słabszy zespół wzmocniony przez silnych graczy może niespodziewanie przekształcić się w kandydata do tytułu.

W szczególności należy monitorować zachowanie bramkarza. Bramkarz w unihokeju ma potrójne obciążenie pracą i jest kluczowym członkiem zespołu. Ponieważ najlepsi bramkarze w klubie rzadko mają realnego zmiennika, nagła kontuzja bramkarza może mieć znaczący wpływ na szanse jednej z drużyn.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest styl gry klubu, który jest najłatwiejszą statystyką do znalezienia w Internecie i pomoże ci w obstawianiu zakładów zawyżonych/zaniżonych. Niektóre drużyny dążą do stworzenia większej liczby i przestraszenia przeciwników szybkimi kombinacjami, podczas gdy inne polegają na brawurowej brawurze i solidnej obronie. Większość zespołów poprawia się w trzecim kwartale, chociaż jest kilka znaczących odstających.

Problem zmęczenia nie jest tak istotny w obstawianiu unihokeja online, ponieważ średni odstęp między meczami to tydzień. Jednak niektóre zespoły mogą utknąć w psychologicznej rutynie i konsekwentnie działać poniżej oczekiwań, co może być spowodowane problemami z coachingiem, przywództwem lub innymi nieznanymi zmiennymi.

Wskazówki dotyczące obstawiania unihokeja
Odpowiedzialny hazard

Odpowiedzialny hazard

Powinieneś ostrożnie zarządzać swoimi środkami, aby przypadkowo nie stracić dużej sumy pieniędzy. Zawsze pamiętaj, że nigdy nie powinieneś ryzykować więcej pieniędzy niż chcesz stracić na zakład. Powinieneś podzielić swoje zasoby, aby nie marnować wszystkich pieniędzy na raz.

Jeśli masz negatywną passę, nie próbuj rekompensować tego przez podnoszenie kwoty zakładu. Albo ustal limity sumy, którą możesz wpłacić co miesiąc, albo limit sumy, którą możesz stracić w jednej grze.

Musisz być w stanie kontrolować swoje emocje i wiedzieć, kiedy się poddać. Jesteś bardziej skłonny do podejmowania impulsywnych decyzji, gdy jesteś emocjonalny, co jest złe, jeśli chodzi o hazard. Zawsze miej trzeźwą głowę i całkowicie pomyśl o swoim następnym ruchu.

Spróbuj samowykluczenia, jeśli sytuacja zacznie się pogarszać i zaczynasz mieć wrażenie, że zaczynasz uzależniać. Samowykluczenie pomaga tym, którzy zmagają się z uzależnieniem od hazardu, zrobić sobie przerwę i skupić swoje życie i pieniądze na czymś innym. Pomoże Ci to połączyć się z dodatkowymi programami społecznościowymi, które pomogą Ci uporać się z problemem hazardowym, a także zapewnią wsparcie, którego potrzebujesz, jeśli nie wiesz, jak pokierować kolejnymi etapami powrotu do zdrowia.

Odpowiedzialny hazard