Przewodniki

May 3, 2023

Podstawy zakupów linii dla lepszych zakładów sportowych

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Obstawiając zakłady sportowe, przed postawieniem zakładu należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym kursy i linie. Zakupy liniowe oznaczają wyszukiwanie najkorzystniejszych linii zakładów przed postawieniem zakładu.

Podstawy zakupów linii dla lepszych zakładów sportowych

Znalezienie możliwie najlepszych linii jest niezbędne dla każdego gracza sportowego, który chce zmaksymalizować swoje zyski, niezależnie od tego, czy obstawia mieszane sztuki walki, piłkę nożną, tenisa czy cokolwiek innego.

W tym artykule przedstawimy zakupy liniowe i wyjaśnimy, dlaczego ma to kluczowe znaczenie dla Twoich wyników finansowych.

Co to jest zakupy liniowe?

Zakupy liniowe można porównać do każdego innego rodzaju zakupów. Kiedy jesteś na rynku nowego samochodu, robisz małe porównania, aby dowiedzieć się, który sprzedawca oferuje najlepszą ofertę. Te same zasady dotyczą zakupów online. Dlatego przyziemne wskazówki dotyczące zakupów mogą mieć zastosowanie jako wskazówki dotyczące zakupów online.

Aby poprawnie postawić zakład, wybierz linię (taką jak spread, suma lub linia pieniężna) i porównaj ją z dwoma lub więcej różnymi bukmacherami. 

Powinieneś obstawiać zakłady na linii z największymi szansami, ponieważ da ci to najwyższy zwrot i powinieneś postawić na tę linię. To jest sedno sprawy. Jeśli jednak poważnie myślisz o obstawianiu, staje się to o wiele bardziej skomplikowane.

Na przykład niektóre strony internetowe lub regiony zamkną cię lub ograniczą, podczas gdy inne nałożą więcej ograniczeń na to, co możesz zrobić. Jeśli chodzi o nagrody, najlepsze strony z zakładami sportowymi będą miały mniejsze ryzyko i będą szybciej wypłacać wypłaty niż inni. W każdym razie powinieneś priorytetowo obstawiać zakłady na linii, która oferuje największy potencjalny zwrot z inwestycji.

Prosta ilustracja zakupów linii

Chociaż zakupy liniowe to termin techniczny, jest to prosta koncepcja do zrozumienia. Praca nie jest trudna, nawet jeśli chciałbyś mieć do tego drony (co mogą zrobić duże kolektywy). Korzyści z zakupów online dla twojego wyniku finansowego z pewnością sprawiają, że jest to opłacalne przedsięwzięcie.

Zanim postawisz zakład, powinieneś zrobić „line shopping”, co oznacza przeglądanie wielu bukmacherów w poszukiwaniu bukmacherów oferujących największe kursy. Ilustrowanie to najskuteczniejsza metoda.

 • Chcesz postawić zakład przeciwko spreadowi w dzisiejszym meczu Blazers przeciwko Wizards. 
 • Bukmacherzy większości bukmacherów określają Waszyngton jako 5,5-punktowego faworyta nad drugą drużyną. Jednak według jednej z książek Czarodzieje są tylko 5-punktowym faworytem. 
 • Jeśli uważasz, że Czarodzieje wygrają z przewagą sześciu punktów lub więcej, powinieneś zagrać w zakładach bukmacherskich, w których ich rozpiętość wynosi 5,5 punktu. 
 • Jeśli natomiast uważasz, że Blazers wygrają lub przegrają różnicą mniejszą niż sześć punktów, powinieneś wybrać bukmachera, który ma przewagę San Antonio 5,5 punktu.

Powinieneś to zrobić również z innymi zakładami, takimi jak Totals i Money Lines. Kiedy szuka gry, na którą można postawić zakład na Powyżej, będziesz szukać sumy, która jest najniższą możliwą liczbą i odwrotnie, gdy szukasz gry, w której można postawić zakład na Poniżej.

To samo dotyczy linii pieniężnych. Tego rodzaju zakłady są najbardziej rozpowszechnione w baseballu i hokeju i często są wyrażone w dolarach i centach. Na przykład faworyt za dwa dolary miałby linię pieniężną w wysokości -200, ale uważa się, że słabszy gracz, którego szanse wzrosły z +150 do +140, przesunął się o dziesięć centów.

Chociaż może się to wydawać niewiele, gdy obstawiasz tylko kilka dolarów (10 $ wygrywa 14 $ zamiast 15 $), to różnica 6,7%! Równie ważna i potencjalnie decydująca o długoterminowym sukcesie lub porażce jest praktyka kupowania linii dla zakładów Moneyline.

Jak obstawiający wykorzystują zakupy liniowe, aby „być książką”

Jeśli jesteś jednym z najlepszych serwisów z zakładami sportowymi i przyjmujesz zakłady po typowym kursie -110, w dłuższej perspektywie osiągniesz pokaźny zysk. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, gdy Twoje linie są konsekwentnie bliskie konsensusowi, znanemu również jako rynek.

 • Jeśli wybierzesz witrynę, która porównuje kursy, możesz przeglądać oferty kilku bukmacherów jednocześnie i na tym samym ekranie. Pozwala to zobaczyć, gdzie stoi większość książek, i wskazać warianty linii.
 • W sytuacjach, w których linie są przesunięte o 1,5 punktu lub więcej, możesz zasadniczo „stać się książką”, wybierając źle wycenioną drużynę i obstawiając ją. Odbywa się to poprzez wybranie zespołu, który ma wyższy rozrzut punktów. 
 • Znalezienie tych luk w cenach może znacznie zwiększyć Twoje zyski i nie musisz mieć stanowiska w sprawie wydarzenia, aby postawić lukratywny zakład; wszystko, co musisz zrobić, to określić linię konsensusu, zlokalizować innych bukmacherów, którzy odbiegają od tej linii, i postawić po stronie, która ma niewłaściwą cenę.
 • Identyfikacja linii konsensusu jest zazwyczaj dziecinnie prosta, a najłatwiejszą metodą poznania „prawdziwej linii” jest wybranie cenionych, renomowanych sklepów z wieloma aktywnymi klientami.

Stale Lines i Steam Chasing: Warunki zakupów Line, które musisz znać

W odniesieniu do zakupów online często używane są dwa wyrażenia.

Pierwsza technika znana jest jako pogoń za parą. Dzieje się tak, gdy po jednej stronie napływa znaczna ilość pieniędzy (para), co powoduje znaczny skok w liniach, aby przyciągnąć dochód po przeciwnej stronie. Ma to potencjał do bardzo szybkiej kuli śnieżnej, ponieważ coraz większa ilość pieniędzy próbuje „gonić” „parę” i dostać się, zanim linia stanie się jeszcze dłuższa i bardziej stroma.

 • Załóżmy, że masz szczęście (lub wystarczająco umiejętności), aby wślizgnąć się tuż przed wystąpieniem ogromnego ruchu pary. 
 • W takim przypadku od czasu do czasu będziesz mieć możliwość zabezpieczenia swojego zakładu przed rozpoczęciem akcji i zagrania gwarantowanego zwrotu lub freerolla. 
 • Jeśli tak się stanie, powinieneś skorzystać z tej okazji.

Pozwól temu działać i bądź zadowolony ze swojego zakładu, ale jeśli wejdziesz wystarczająco wcześnie, a zmiana jest wystarczająco znacząca, rozważ tę alternatywę. Załóżmy, że masz szczęście (lub wystarczająco dużo umiejętności), aby dostać się do środka tuż przed wystąpieniem ogromnego ruchu pary. W takim przypadku od czasu do czasu będziesz mieć możliwość zabezpieczenia swojego zakładu przed rozpoczęciem gry i zablokowania gwarantowanego zysku lub freerolla.

 • Załóżmy, że masz szczęście (lub wystarczająco dużo umiejętności), aby dostać się do środka tuż przed wystąpieniem ogromnego ruchu pary.
 •  W takim przypadku od czasu do czasu będziesz mieć możliwość zabezpieczenia swojego zakładu przed rozpoczęciem gry i zablokowania gwarantowanego zysku lub freerolla. 
 • Zakładając, że wszedłeś wystarczająco wcześnie, a ruch był wystarczająco duży, pozwól mu działać i bądź zadowolony ze swojego zakładu.

Załóżmy, że obecny kurs u większości bukmacherów to Los Angeles -5, ale na 10 minut przed początkiem rundy pojawiła się ogromna sekwencja zakładów na Lakers, zmuszając jednego bukmachera do zmiany kursu na Los Angeles -5,5, a następnie na -5,5. W tym scenariuszu Lakers mają przewagę 5,5 punktu (-120).

Każda książka, która wciąż pokazuje Los Angeles -5, jest teraz postrzegana jako zacofana i zagrożona dużym hitem. To właśnie branża nazywa przestarzałą linią.

Zawsze wykorzystuj przestarzałe linie, gdy się na nie natkniesz, ponieważ w większości przypadków nie będą one dostępne przez bardzo długi czas.

Czy korzyści z zakupów online są warte dodatkowego wysiłku?

Odpowiedź brzmi tak. Każdy „ostry” powiedziałby ci, że przewaga, jakkolwiek skromna, jest zawsze lepsza niż brak. Zakłady sportowe mają niskie marże zysku, na początek, i jeden strategia zmniejszenia „czuwania” które bukmacherzy dodają do linii, to rozejrzeć się.

Dla niewprawnego oka różnica między -110 a -105 może nie wydawać się aż tak znacząca. W końcu trudno dostrzec różnicę -5 między tymi dwiema liniami. Źle.

Z biegiem czasu zarówno wygrane, jak i przegrane kumulują się. Żaden doświadczony hazardzista nigdy nie dokonał tego bez starannego rozważenia każdej możliwości. Liczy się każdy cent, jeśli chcesz zarabiać na życie jako hazardzista.

A teraz cofnijmy się o krok i spójrzmy na całość. 

 1. Postawienie 110 $ na 250 gier przy -110 oznacza, że musisz wygrać 131 gier, aby wyjść na zero. 
 2. Musisz wygrać 128 gier z 250, jeśli łącznie zarobisz 105-105 $. 
 3. Ponad 250 gier, to różnica zaledwie trzech.
 4. Sharps muszą wygrywać z książkami w 53% do 56% przypadków, aby utrzymać stały procent zwycięstw.

Gdy marże są tak niskie, wygrana lub przegrana w zaledwie trzech grach może zadecydować o wyjściu na zero lub stracie pieniędzy. Rozbieżność między liniami, bez względu na to, jak niewielka, znacząco wpłynie na Twoje zyski.

Końcowe przemyślenia

Podsumowując, zakup linii ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdego gracza sportowego.

Istnieje wiele wspaniałych wskazówek dotyczących zakupów linii, które mogą pomóc ci stać się ekspertem w zakupach linii, a także kilka pouczających artykułów, które wyjaśniają, na co warto obstawiać linię, a których należy unikać. Biorąc pod uwagę niewielkie marginesy zwycięstwa w zakładach sportowych, wybór linii może zadecydować o tym, czy gracz jest lepszy, czy gorszy.

Unikaj dawania swojej książce ciężko zarobionych pieniędzy poprzez wcześniejsze dokładne przestudiowanie tematu. Zakupy liniowe nie są trudne i z czasem znacząco wpłyną na Twoje wyniki finansowe.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Podnieś poziom swojej gry bukmacherskiej: typy poufnych informacji, statystyki i zaufane recenzje
2024-06-02

Podnieś poziom swojej gry bukmacherskiej: typy poufnych informacji, statystyki i zaufane recenzje

Wiadomości