Wiadomości

August 17, 2022

LOOT.BET wkracza na nowe rynki

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

LOOT.BET, prawdopodobnie jedna z najlepszych stron z zakładami eSports, skaluje się na wyższy poziom po tym, jak React Gaming Group przejęła swoją spółkę macierzystą, Livestream Gaming Inc. Zaledwie kilka miesięcy po przejęciu Livestream Gaming Inc., ŁUP. ZAKŁADReact Gaming Group, firma macierzysta, jest chętna do ekspansji na nowe rynki.

LOOT.BET wkracza na nowe rynki

ŁUP. Przejęcie BET przez React Gaming Group

React Gaming, wcześniej znany jako Intema Solutions, jest kluczowym graczem w branży eSports. Jest właścicielem i operatorem kilku przedsięwzięć w ramach ekosystemu eSports, w tym HypeX.gg, organizacji turniejów eSports i platformy bukmacherskiej. Firma jest również właścicielem Generationz Gaming Entertainment, strony bukmacherskiej i zespołu eSports, Team Bloodhounds, stroju Fortnite. Inne firmy należące do React Gaming Group to Advertiise i TheSMACK.gg.

Jednak ze wszystkich wskazań główny nacisk kładzie się teraz na LOOT.BET, biorąc pod uwagę platformę bukmacherską, która od kilku lat jest świadkiem gwałtownego wzrostu. Założony w 2016 r. LOOT.BET może pochwalić się ponad 450 000 zarejestrowanych graczy i nawiązał współpracę z kilkoma najlepszymi organizatorami i zespołami wydarzeń e-sportowych.

Zainteresowanie Grupy React Gaming Livestream Gaming i LOOT.BET rozpoczęło się już w 2021 roku, kiedy kanadyjska firma oficjalnie ujawniła swoje zamiary. Jednak dopiero w lutym 2022 r. React Gaming Group sfinalizował zakup Livestream Gaming za transakcję wartą około 14,75 mln USD (10,6 mln funtów). React Gaming Group doda 3 miliony dolarów (2,157 mln GBP), jeśli transmisja na żywo osiągnie wyznaczone cele.

Nie ma wątpliwości, że LOOT.BET należy do najszybciej zyskujących na popularności strony bukmacherskie, i dlatego znalazł się pod radarem React Gaming Group. W 2020 roku wolumen zakładów bukmachera eSports wzrósł o 67% w porównaniu z poprzednim rokiem, podczas gdy baza graczy wzrosła o 58% w tym samym roku. Jeśli chodzi o przychody, raporty wskazują, że firma osiągnęła w 2020 roku przychody brutto z gier w wysokości 3,22 mln USD. Są to liczby, które wyjaśniają, dlaczego LOOT.BET będzie miał kluczowe znaczenie w ekosystemie eSportowym React Gaming Group.

Ekspansja na nowe rynki

W momencie przejęcia Livestream, LOOT.BET oferował już rynki zakładów w ponad 40 krajach. Zaraz po przejęciu React Gaming Group, firma wykazała zamiar ekspansji na nowsze rynki, co miało na celu zapewnienie LOOT.BET jako najlepszej witryny z zakładami eSports na świecie.

Licencja na gry online Isle of Man

Już w lutym 2022 r. React Gaming Group nabyła licencję na gry online Isle of Man, dodając do licencji gry LOOT.BET Curaçao. Ta licencja niekoniecznie była strategią ekspansji; miało to ułatwić przejęcie Livestream Gaming.

Ale z drugiej strony nie można zignorować faktu, że Manx ma ogromny apetyt na hazard, zwłaszcza na zakłady. W badaniu z 2017 r. 76% graczy Manx gra co najmniej raz w roku, podczas gdy 18,5% populacji gra online.

Biorąc pod uwagę powyższe statystyki, LOOT.BET z pewnością będzie znaną marką na scenie bukmacherskiej Wyspy Man, ponieważ oprócz gier kasynowych oferuje zakłady na eSporty i tradycyjne zakłady.

Licencja na gry w Ontario

Kolejną wygraną dla LOOT.BET jest licencja na gry w Ontario, która pozwoli firmie legalnie oferować usługi hazardowe online graczom w kanadyjskiej prowincji. Po długiej debacie Ontario zdecydowało się uruchomić legalny i regulowany rynek hazardu online. Oznaczało to, że operatorzy mogli swobodnie zakładać sklep na terenie województwa.

Grupa React Gaming wykorzystała ten moment i złożyła wniosek o licencję do Komisji ds. Alkoholu i Gier w Ontario (AGCO). Z legalnym i regulowanym rynkiem gier hazardowych, licencja na gry w Ontario będzie również wygraną dla LOOT.BET. Biorąc pod uwagę, że Kanada, a w szczególności Ontario, ma wielu fanów Zakłady na e-sport i e-sport. Chociaż istnieje kilku innych operatorów, którzy otrzymali licencje, LOOT.BET będzie miał przewagę, ponieważ jest pierwszym bukmacherem eSports.

Wejście na rynek filipiński

W najnowszych wiadomościach React Gaming Group stara się wejść na filipiński rynek hazardu online za pomocą jednej ze swoich firm, Generationz Gaming Entertainment. Umowa dotyczy modelu biznesowego podziału przychodów pod marką własną z HHRP, jedną z czterech firm posiadających licencje na działalność na Filipinach.

Po certyfikacji LOOT.BET przez Gaming Laboratories International, Generationz Gaming Entertainment będzie obsługiwać platformę LOOT.BET w witrynie HHRP. React Gaming Group otrzyma wtedy część przychodów generowanych w kraju, w którym mieszka ponad 100 milionów ludzi.

Zbliżające się wejście React Gaming Group na filipińską scenę gier będzie kamieniem milowym, ponieważ firma chce zwiększyć swoje przychody.

Podczas gdy Ontario, Wyspa Man i Filipiny są nowymi rynkami, na które koncentruje się React Gaming Group, spodziewaj się, że firma wskaże kilka innych krajów, w których rośnie popularność zakładów na eSporty. Firma potwierdziła, że będzie powielać model biznesowy typu white label z operatorami w innych krajach.

Z inwestycją 6 milionów dolarów po przejęciu LOOTBET, React Gaming Group oznacza biznes i na pewno będzie przełomową siłą w zakładach eSports.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Zanurz się w dreszczyk emocji: nadchodzące typy na stawki Doubledogdare Keenelanda
2024-04-18

Zanurz się w dreszczyk emocji: nadchodzące typy na stawki Doubledogdare Keenelanda

Wiadomości