Wszystko o Boxing Odds

Boks to jeden z najbardziej atrakcyjnych sportów w historii. Ten sport ma miliony fanów na całym świecie. Jest pełen dramaturgii, emocji i akcji, które może zaoferować niewiele wydarzeń sportowych. W przeciwieństwie do innych sportów, takich jak piłka nożna, tenis i koszykówka, boks nie oferuje tak wielu linii zakładów.

Jednak, gdy odbywa się wielki mecz bokserski, wielu fanów sportu śledzi go z zainteresowaniem, a także wielu ludzi, którzy obstawiają mecze bokserskie.

Wielu graczy często stawia zakłady na sporty, których nie znają. To jeden z największych błędów, jakie może popełnić początkujący. Zawsze dobrze jest znać zasady danego sportu, aby mieć większą wiedzę przy wyborze zakładu.

Jak czytać kursy na zakłady na boks?

Jak czytać kursy na zakłady na boks?

Oczywiste jest, że mecze bokserskie odbywają się między dwoma bokserami, którzy mierzą się ze sobą w wielu rundach. Zależy to od rodzaju pojedynku bokserskiego i kategorii uczestników w kwestii tego, na ile rund jest wyznaczona walka.

W boksie istnieją różne kategorie, od bardzo lekkiego do bardzo ciężkiego, w zależności od wagi zawodnika. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudza najcięższa kategoria, ale pozostałe kategorie również nie są daleko w tyle.

Jak czytać kursy na zakłady na boks?
Wszystko o kursach bokserskich, liniach zakładów i spreadach

Wszystko o kursach bokserskich, liniach zakładów i spreadach

Boks to sztuka walki ceniony w historii, a jego popularność stale rośnie, od początku XX wieku po dzień dzisiejszy. W całej historii boks dał nam jedne z największych legend sportu, takie jak Muhammad Ali, Rocky Marciano, Mike Tyson, Evander Holyfield, Floyd Mayweather Jr. i Manny Pacquiao, a także wiele pamiętnych rywalizacji.

Kto kogo pobije w fizycznej konfrontacji to klasyczny zakład, który pojawił się na długo przed pojawieniem się pierwszych legalnych bukmacherów, a wraz z rozwojem boksu jako uznanego sportu zyskał szlachetną odmianę, którą dziś gracze mogą cieszyć się obstawiając zakłady na boks online.

Choć obstawianie na boks wydaje się proste, bo podobno trzeba tylko przewidzieć, kto wygra i ewentualnie jak szybko i w jaki sposób nadejdzie wynik, to prawda jest taka, że jeśli naprawdę chcesz odnieść sukces w zakładach na boks.

Wszystko o kursach bokserskich, liniach zakładów i spreadach
Jak obstawiać boks

Jak obstawiać boks

Zwycięzca walki

Kto zakończy walkę z podniesionymi rękami, a kto klęczy, to podstawowy zakład, jaki istnieje w boksie i największa liczba obstawiających stawia swoje zakłady wytypując zwycięzcę walki. Niższe kursy są zazwyczaj na pierwszego boksera, który jest faworytem.

Nie zapomnij jednak o trzeciej opcji, którą jest remis. Ten wynik nie jest tak niezwykły w boksie, ponieważ wystarczy, że jeden sędzia pozostanie niezdecydowany, a dwóch ma różne opinie i walka zakończy się remisem, z kursami zwykle około 25.

Wytypowanie zwycięzcy turnieju

Boks to często bitwa 12-rundowa, a czasem wojna długoterminowa, z tylko jednym możliwym zwycięzcą. W boksie odbywają się turnieje, w których Olimpiada najbardziej znanym, w którym można przewidzieć przyszłego mistrza, nawet jeśli w drodze do finału czeka na niego jeszcze wiele meczów.

Takie zakłady zazwyczaj idą z wysokimi kursami, ale należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym formę i potencjalnych przeciwników na drodze do tytułu.

Jak skończy się walka

Postaw na zakończenie walki – w boksie nie chodzi tylko o wygraną, jest to szczególnie doceniane, jeśli robisz to w imponujący sposób. Dlatego zakłady dotyczące sposobu zakończenia walki cieszą się ogromną popularnością. Walka może zakończyć się nokautem lub ostateczny zwycięzca zostanie określony opinią sędziów.

Jak obstawiać boks
Wyjaśnienie linii zakładów na boks

Wyjaśnienie linii zakładów na boks

Boks to sport, który jest postrzegany przez wiele różnych aspektów, a każdy z nich może być osobnym zakładem oferowanym przez najlepsi bukmacherzy online. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku dużych profesjonalnych meczów o tytuł mistrza świata.

Zakłady poniżej/powyżej rund

Podobnie jak liczba zdobytych koszy, strzelonych bramek lub rozegranych meczów, zakład na łączną liczbę ukończonych rund jest oferowany przez bukmachera online. Walka może trwać powyżej danego marginesu lub może zakończyć się wcześniej. Linia, którą zazwyczaj oferują bukmacherzy to 6,5 i 7,5, w zależności od siły przeciwników.

Niektórzy bukmacherzy online na boks oferują więcej niż cztery różne linie, co zwiększa szanse na wybór właściwej. Od Ciebie zależy, czy walka będzie bezkompromisowa, czy taktyczna i na tej podstawie graj „nad” lub „poniżej”.

Zwycięzca rundy

Tak jak możesz postawić na zwycięzcę meczu, możesz również obstawiać, kto będzie lepszy w danej rundzie, na podstawie oficjalnych kart sędziowskich. Jest to rodzaj zakładu, który pojawia się tylko w najbardziej atrakcyjnych meczach, a nie u wszystkich bukmacherów internetowych.

Wyjaśnienie linii zakładów na boks
Jak znaleźć najlepsze kursy na boks?

Jak znaleźć najlepsze kursy na boks?

Najlepsze serwisy bukmacherskie oferują walki bokserskie niemal codziennie. Największe walki generują najwięcej akcji i przyciągają uwagę większości fanów sportu.

Linie bokserskie i możliwość porównania kursów zależą głównie od poziomu walki, a dokładniej od tego, czy walka jest dostępna do obstawiania u wielu bukmacherów internetowych.

Mówiąc o poziomie walki, wiadomo, że WBA reprezentuje największą światową organizację bokserską, ponieważ organizuje największą liczbę meczów na całym świecie. W ramach WBC o tytuł mistrza świata w swojej kategorii walczą najlepsi bokserzy świata.

Elite Boxing Championship (EBC) wyróżnia się tym, że ma turniej eliminacyjny. Każdy mecz jest równie ważny, a ta konkretna liga jest świetna dla użytkowników, którzy chcą obstawiać. WBC Green Belt znany jest z wielu walk, ponieważ bokserzy walczą o pas.

Jak znaleźć najlepsze kursy na boks?
Najlepsze strony z zakładami online na kursy na boks

Najlepsze strony z zakładami online na kursy na boks

Aby wybrać najlepszego bukmachera online na boks, musisz wziąć pod uwagę limity stawek, podane kursy bukmacherskie i oferowane linie.

William Hill jest idealny dla fanów boksu. Oferują szeroką gamę walk IBF, WBA, WBC, a to, co je wyróżnia, to fakt, że możesz obstawiać walkę od momentu jej zaplanowania, pomimo faktu, że mogą upłynąć miesiące do rzeczywistej walki.

Unibet i Malbet to również bukmacherzy, którzy oferują różnorodny wybór zakładów, na przykład na rundy lub zakończenie bitwy.

Boks na żywo to kolejny sposób, w którym wyróżniają się najlepsi bukmacherzy. Podczas obstawiania na żywo najbardziej opłaca się postawić na boksera, który zaczął grać z rezerwą, a wiesz, że ma jakość, która wyjdzie na pierwszy plan później, ponieważ tam czasami kryją się wysokie kursy.

Czasami warto postawić zakład na słabszego, jeśli w pierwszych rundach faworyt wpadnie w kłopoty zaskakującą taktyką lub nieoczekiwanymi cechami.

Najlepsze strony z zakładami online na kursy na boks
Wskazówki i porady dotyczące kursów na boks

Wskazówki i porady dotyczące kursów na boks

Jak w każdym innym sporcie, do zakładów na boks trzeba się przygotować i poświęcić czas, aby dowiedzieć się jak najwięcej o wybranych sportowcach i ich wynikach, przestudiować statystyki, poprzednie spotkania, a przede wszystkim dokładnie zbadać ich mocne i słabe strony.

Styl boksu to jedna z podstawowych rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Czy bokser jest praworęczny czy leworęczny, jakie ma tempo, jaka jest jego wytrzymałość? Są to wszystkie czynniki, które kształtują styl bokserski każdego konkretnego sportowca. Choć może to zabrzmieć śmiesznie, śledź wypowiedzi bokserów w programach informacyjnych i konferencjach prasowych tuż przed meczem.

Bardzo często te wypowiedzi wydają się zadowolone i pewne siebie, ale jeśli dobrze je przestudiujesz, sama mowa ciała może wiele powiedzieć o psychologicznym przygotowaniu boksera do meczu. Jak w każdym innym sporcie i ogólnie w zakładach, statystyki są ważne w przypadku zakładów na boks, więc regularnie je monitoruj, ponieważ mogą one znacznie pomóc w wyborze właściwego zakładu.

Oczywiście bukmacherzy są lepiej przygotowani na duże mecze niż na mniej znanych przeciwników, więc czasem właściwym sposobem na wygraną jest obstawianie walk, które są na ostatniej stronie mediów.

Wskazówki i porady dotyczące kursów na boks

Aktualności

Jak wybrać odpowiedniego boksera do obstawiania
2023-04-19

Jak wybrać odpowiedniego boksera do obstawiania

Bokserscy mistrzowie mieli kilka wspólnych cech, które pomogły im wznieść się z zapomnienia na szczyt. Musisz być twardy jak skała, żeby zostać zawodowym bokserem. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że boks jest jednym z najbardziej brutalnych sportów na świecie. Wielcy i znani zawodnicy często poświęcają dużo czasu na treningi.

Najlepszy przewodnik po zakładach sportowych na boks
2023-02-08

Najlepszy przewodnik po zakładach sportowych na boks

Istnieje i zawsze będzie oddana grupa fanów obstawiania boksu. W ostatnich latach rosnąca liczba fanów walk zaczęła aktywnie szukać okazji do obstawiania ważnych wydarzeń. Dobra wiadomość jest taka, że teraz jest to prostsze niż kiedykolwiek.