Mr Green Recenzja bukmachera 2024 - Odpowiedzialny Hazard

Mr GreenResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
BonusBonus 1200 $ + 200 darmowych spinów
Delikatny motyw
Zaufane
Zweryfikowane
Bezpieczne
Delikatny motyw
Mr Green is not available in your country. Please try:
Odpowiedzialny Hazard

Odpowiedzialny Hazard

Hazard może stanowić problem, jeśli masz trudności z ograniczeniem lub zaprzestaniem.

Kiedy koszty przekraczają dochody i zaczynają szkodzić twojemu samopoczuciu (fizycznemu lub psychicznemu), produktywności (w szkole lub w pracy), bezpieczeństwu (w sensie pieniędzy) i więziom społecznym (poprzez izolację), wtedy masz problem z hazardem.

Problemowi hazardziści często zaniedbują swoje rodziny, karierę i obowiązki akademickie, jednocześnie gromadząc duże długi hazardowe i salda pożyczek. Niektórzy problematyczni hazardziści zaprzeczają, że mają problem, ścigają swoje przegrane bez względu na koszty dla siebie i przedkładają hazard nad wszystkie inne aspekty swojego życia.

Graj odpowiedzialnie

Pierwszym i najważniejszym krokiem w kierunku przezwyciężenia uzależnienia jest przyznanie się do problemu. Potrzeba dużo odwagi, aby to zaakceptować, zwłaszcza jeśli twoje oszczędności zniknęły, a krąg znajomych się kurczy.

Nie trać nadziei i nie próbuj radzić sobie z tym na własną rękę. Wiele osób było wcześniej na Twoim miejscu i skutecznie przezwyciężyło swoje uzależnienie i kontynuuje swoje życie. Ty też możesz.

Czy uważasz, że hazard pomaga ci zabić czas, gdy jesteś samotny i znudzony? Czy to po kłótni z drugą połówką lub po szczególnie stresującym dniu w biurze? Do grać odpowiedzialnie, powinieneś to robić tylko dla rozrywki, a nie jako sposób na ucieczkę od czegokolwiek.

Zamiast obracać się w zakłady, aby poradzić sobie ze swoimi uczuciami lub złagodzić nudę, mądrzej i bardziej pomocnie byłoby zaangażować się w aktywność fizyczną, spędzać czas z ludźmi, którzy nie uprawiają hazardu, odkrywać nowe zainteresowania i ćwiczyć techniki relaksacyjne.

Gdzie szukać pomocy

Porozmawiaj o tym z bliskimi, jeśli potrzebujesz pomocy przezwyciężyć nałóg hazardu. Nie musisz uciekać się do kasyn lub Internetu, jeśli jesteś sam i szukasz nowych kumpli. Zrób coś towarzyskiego, na przykład skontaktuj się ze współpracownikami, weź udział w wydarzeniu sportowym lub klubie czytelniczym, zapisz się na kurs lub wolontariat. Jeśli to możliwe, lepiej skonsultuj się z profesjonalistą.

Istnieją alternatywne opcje takich spotkań. Anonimowi Hazardziści, na przykład, stosuje 12-etapowy program pomagający w wychodzeniu z nałogowego hazardu. Znalezienie „sponsora” lub byłego hazardzisty, który jest teraz trzeźwy i może zaoferować wskazówki i wsparcie, jest kluczowym aspektem programu.