Wszystko, co musisz wiedzieć o: Obstawianie zakładów

Obstawianie może być skomplikowane dla niedoświadczonych. Czasami może się nawet wydawać, że świat zakładów ma swój własny język! Nie martw się. Na tej stronie wyjaśnimy tajniki warunków obstawiania oraz ogólne działanie zakładów. Sport stał się ważną częścią życia ludzi. Niektórzy lubią grać w tę grę, a inni zadowalają się kibicowaniem swoim ulubionym drużynom. Są jednak tacy, którzy decydują się pokazać swoją pasję do sportu lub drużyny, obstawiając ich.

Wszystko, co musisz wiedzieć o: Obstawianie zakładów
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Co to są zakłady sportowe?

Co to są zakłady sportowe?

Zakłady sportowe mają długą i znakomitą historię, którą po raz pierwszy udokumentowano ponad 2000 lat temu przez Greków. Z pasją Greków do lekkoatletyki wprowadzili Olimpiada reszcie świata, a także pierwsze udokumentowane zakłady na zawody lekkoatletyczne.

Potem przyszli gladiatorzy rzymscy, gdzie ostatecznie zaakceptowano, a nawet zalegalizowano zakłady sportowe.

W latach pięćdziesiątych Las Vegas nadało zakładom sportowym poczucie legalności, ponieważ kasyna naziemne autoryzowały zakłady sportowe. Jednak nie było innego sposobu niż wejście do kasyna w Las Vegas, aby postawić zakład.

Jednak pojawienie się sieci World Wide Web przyspieszyło rozwój zakładów sportowych, zwłaszcza w obliczu boomu branży smartfonów. Ten szybki rozwój technologiczny oznaczał, że obstawiający sporty mogli obstawiać zakłady w dowolnym miejscu i czasie oraz na dowolnym urządzeniu.

Co to są zakłady sportowe?
Dlaczego ludzie stawiają na sport?

Dlaczego ludzie stawiają na sport?

Powód, dla którego ludzie obstawiaj sport mogą się różnić, ale zakłady sportowe są ogólnie popularne z następujących powodów.

Zabawa

Większość graczy sportowych gra w niej ze względu na rozrywkę. Sporty na żywo mogą być zabawne same w sobie, ale emocje mogą być spotęgowane, gdy na linii są pieniądze.

Łatwy do uruchomienia

Podczas gdy większość hobby zajmuje dużo czasu i zaangażowania, rozpoczęcie obstawiania zakładów sportowych jest naprawdę proste. Gracze nie potrzebują dużych inwestycji pieniężnych lub sprzętowych - na start wystarczy nawet 5$.

Potencjał zarobkowy

Być może tym, co przyciąga większość ludzi do zakładów sportowych, jest możliwość zarabiania pieniędzy. Obstawiający zawsze mają szansę na wygraną, niezależnie od swoich możliwości obstawiania, a niektórzy nawet szkolili się, aby poznać tajniki statystyk, aby zostać profesjonalnymi graczami sportowymi.

Dlaczego ludzie stawiają na sport?
Wyjaśnienie rodzajów zakładów

Wyjaśnienie rodzajów zakładów

Oto niektóre z typowych zakładów, które gracze mogą zobaczyć, obstawiając zakłady sportowe.

 • Zakłady na pieniądze są najprostszym i najczęstszym typem zakładu. Polega tylko na obstawianiu drużyny, która zwycięży. Jeśli postawisz na Drużynę A i oni wygrają, wygrywasz. Jeśli przegrają, przegrasz.
 • Zakłady z rozłożeniem punktów wymagać, aby obstawiający postawił na margines zwycięstwa konkurenta, a nie na wynik końcowy. Symbol minus (-) oznacza faworyta, a znak plus (+) symbolizuje słabszego. Jeśli faworyt jest wyceniany na -7,5, musi wygrać o więcej niż 7,5 punktu, aby zakład był wygrany. I odwrotnie, jeśli faworyt będzie wyceniany na +7,5, musi albo wygrać mecz, albo przegrać o mniej niż 7,5 punktu.
 • Powyżej/Poniżej polega na obstawianiu, czy suma punktów obu drużyn przekroczy lub nie przekroczy określonej kwoty. Załóżmy, że mecz pomiędzy Drużyną A i Drużyną B ma sumę punktów ustaloną na 45 punktów. Jeśli gra zakończy się na 50 punktach, zakład „powyżej” wygrywa, a zakłady „poniżej” przegrywają.
 • Zakłady Parlay polegać na wielu zakładach, aby wygrać, zanim faktycznie wygrasz. Każdy zakład parlay ma „odnogi”, na które można postawić. Załóżmy, że gracz stawia na czteromeczową parlay i przegrywa trzy z czterech zakładów. Oznacza to, że posiadają przegrany bilet na parlay.
 • Zakłady teaserowe są podobne do zakładów parlay, ale są specjalnie zaprojektowane do zakładów z wieloma spreadami punktowymi z pojedynczą wypłatą.
 • Zakłady na rekwizytylub zakład na propozycję nie są bezpośrednio związane z końcowym wynikiem gry. Najpopularniejszymi zakładami na rekwizyty są rekwizyty gracza lub gry. Rekwizyty graczy obstawiają wyniki gracza i statystyki gry (takie jak potrójne podwoje lub mijane jardy), a rekwizyty obstawiają określone wydarzenia, które mają miejsce w grze (takie jak pierwsi strzelcy lub pierwszy do 10 punktów).
 • Średnie zakłady, lub middling, to forma zakładów arbitrażowych, w której gracze stawiają zakłady z rozłożeniem punktów dla obu stron gry. Na przykład, gracz obstawia 3,5-punktową faworytkę Drużynę A w grze 1 w jednym bukmacherze, a następnie 4,5 punktu słabszą Drużynę B w innym bukmacherze, ale także w grze 1. Ponieważ byli w środku meczu, wygrają +1,82 jednostek, jeśli Drużyna A wygra czterema punktami i straci tylko 0,09 jednostki, jeśli tego nie zrobi.
 • Zakłady futures to zakłady na przyszły wynik, taki jak nagrody MVP, mistrzostwa lub całkowite wygrane.
 • Zakłady na żywo to zakłady postawione po rozpoczęciu gry.

Trzymanie się jednego sportu

Chociaż pewne wady i zalety można poczynić między obstawianiem jednego lub wielu sportów, najlepiej jest zacząć od jednego sportu – na raz.

Jeśli to jest NFL sezon, a następnie postaw na NFL. Jeśli to czas MMA, postaw na kilka walk. W ten sposób obstawiający mogą uzyskać wszystkie zalety skupienia się na jednym sporcie, ale nie będzie to nudne poza sezonem polegające na trzymaniu się tylko jednego sportu przez cały rok.

Wyjaśnienie rodzajów zakładów
Najnowsze poradniki bukmacherskie

Najnowsze poradniki bukmacherskie

Fakt, że ludzie lubią zakłady sportowe, jest powodem, dla którego można wybierać spośród różnych bukmacherów. Wiele krajów zreformowało swoje przepisy dotyczące hazardu, co doprowadziło do wzrostu popularności bukmacherzy online i strony bukmacherskie.

Ponieważ był to wielki boom, niektórzy gracze to nowicjusze bez doświadczenia w zakładach online. Niektórzy, którzy śledzą określony sport, będą mogli znaleźć najlepsze kursy i rynki, ale wielu nie będzie miało pojęcia, czego szukać.

Na szczęście istnieje mnóstwo stron internetowych, które oferują rekomendacje zakładów dla tych, którzy są nowicjuszami.

Istnieją trzy powody, dla których gracze powinni przeczytać przewodnik po zakładach, zanim zaczną obstawiać:

 • Odkryj, jak to działa: Przewodniki po zakładach sportowych pomogą graczom wykorzystać i wyjaśnić wszystkie funkcje zakładów sportowych – od przewodnika krok po kroku dotyczącego rejestracji po sekcję płatności, w której gracze dowiedzą się, jak wpłacać środki i odbierać wygrane.
 • Dowiedz się więcej o popularnych rynkach zakładów: Podczas gdy wybór sportu do obstawiania jest łatwy, rynki zakładów mogą być bardziej wyrafinowane i złożone. Na szczęście istnieją fantastyczne recenzje, które mogą pomóc graczom w wyborze najlepszej dla nich opcji.
 • Kody bonusowe: Niektóre witryny z recenzjami zakładów często współpracują z markami i udostępniają czytelnikom kody promocyjne do wykorzystania podczas rejestracji. Może to dać graczom dostęp do specjalnej promocji lub zapewnić im specjalną ofertę powitalną.

Jak obstawiać sport online

Podstawowe kroki obstawiania sportów online to: wybieranie serwisu bukmacherskiego, zakładanie konta, wpłacanie środków, stawianie zakładów i wypłacanie wygranych.

Najnowsze poradniki bukmacherskie
Jak wybrać odpowiedniego bukmachera online?

Jak wybrać odpowiedniego bukmachera online?

Ważnym czynnikiem przy wyborze witryn z zakładami sportowymi jest zbadanie różnych czynników, które będą dyktować zabawne, bezpieczne i dochodowe wrażenia z obstawiania, takie jak:

 • Bezpieczeństwo
 • Różnorodność
 • Szanse
 • Limity zakładów
 • Szybkość płatności
 • Kompatybilność mobilna

Są to podstawy, których gracze muszą szukać, szukając aplikacji do zakładów na komputery lub urządzenia mobilne. Zwróć uwagę, że nie należy spieszyć się z wyborem strony z zakładami sportowymi, ponieważ jest to prawdopodobnie najważniejsza decyzja, jaką gracze mogą podjąć na początku.

Łatwiejszym sposobem na znalezienie najlepszej strony z zakładami sportowymi jest przeczytanie recenzji ekspertów i rekomendacji innych graczy.

Jak wybrać odpowiedniego bukmachera online?
Tworzenie konta

Tworzenie konta

Gdy obstawiający znajdą stronę, z którą czują się komfortowo, mogą zarejestrować nowe konto. Ten proces zajmuje kilka minut i poprosi graczy o podanie podstawowych informacji, takich jak:

 • Pełne imię i nazwisko
 • Adres zamieszkania
 • Adres e-mail
 • Numer kontaktowy
 • Data urodzenia
 • Pożądana nazwa użytkownika i hasło

Chociaż są to standardowe informacje wymagane do utworzenia konta, niektóre witryny bukmacherów online mogą wymagać przedstawienia dokumentów potwierdzających, które zweryfikują Twoją tożsamość lub wyślą jednorazowe hasło (OTP) przez SMS lub e-mail w celu dalszej weryfikacji.

Tworzenie konta
Wpłacanie środków

Wpłacanie środków

Gracze muszą dodać pieniądze na swoje konta, zanim będą mogli zacząć stawiać zakłady online. Większość bukmacherów online umożliwia różne opcje bankowe, w tym:

 • Karty debetowe i kredytowe (VISA, Mastercard, Maestro itp.)
 • e-portfele (Paypal, Neteller, Skrill itp.)
 • Kryptowaluty (Bitcoin, Ripple itp.)
 • Karty przedpłacone i podarunkowe

Zwróć uwagę, że e-portfele czasami nie kwalifikują się do bonusów powitalnych lub depozytowych i promocji. W tej notatce miej oko na bonusy depozytowe.

Wpłacanie środków
Jak stawiać zakłady

Jak stawiać zakłady

W tym momencie obstawiający mają już konto z finansowaniem. Następną rzeczą do zrobienia jest zalogowanie się i sprawdzenie dostępnych rynków, takich jak te omówione wcześniej.

Najlepsze witryny i aplikacje z zakładami sportowymi online oferują szeroką gamę rynków, więc gracze muszą dokładnie zbadać wszystkie przedstawione możliwości.

Wypłacanie wygranych

Jeśli grasz, obstawiający grają dobrze, każdy zakład ma szansę na wygraną. Jeśli chcą wypłacić pieniądze, większość bukmacherów pozwala graczom wypłacić środki w ten sam sposób, w jaki wcześniej wpłacić pieniądze na ich konta. Jeśli tego nie zrobią, strony z zakładami online zawsze będą oferować alternatywy.

Pamiętaj, że rozliczenie różnych metod wypłaty zajmuje różny czas, przy czym portfele elektroniczne są najszybsze (od chwili do kilku minut), a przelewy bankowe trwają najdłużej (2-5 dni roboczych, nawet więcej w przypadku konserwacji, dni ustawowo wolnych od pracy lub weekendy).

Jak stawiać zakłady
Porównywanie bukmacherów

Porównywanie bukmacherów

Istnieje wiele bukmacherów dostępnych online, co nasuwa pytanie – czy obstawiający powinni rozejrzeć się, czy trzymać się jednego? Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, szukając bukmachera.

Bonusy mogą być najważniejszym czynnikiem w zakładach sportowych. Aby zachęcić ludzi do rejestracji, każda strona z zakładami sportowymi oferuje atrakcyjne bonusy. Skorzystaj z tej szansy, wyszukując renomowanych bukmacherów internetowych, którzy zapewniają najlepsze bonusy.

Upewnij się, że wybrane witryny mają Przyjazny dla użytkownika interfejs. Ostatnią rzeczą, jakiej chcą gracze, jest zmaganie się z poruszaniem się po stronie internetowej tylko po to, aby postawić zakład. Na szczęście większość najlepszych witryn ma niezwykle przyjazny interfejs użytkownika.

Wraz z boomem na urządzenia mobilne zakłady sportowe musiały być przyjazna dla urządzeń mobilnych. Gracze mogą obstawiać wiele zakładów na smartfonie lub tablecie i nie zawsze mają dostęp do komputera. Dlatego strona, którą wybiera gracz, musi mieć solidną opcję zakładów mobilnych.

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, tym więcej opcje zakładów masz, tym lepiej. Typowe zakłady spreadów, linie pieniężne, sumy i układy parlay są dostępne w prawie wszystkich witrynach. Teasery, rekwizyty i przyszłość będą obecne w wielu z nich. Zakłady na żywo to jeden z obszarów, w którym doskonałe usługi będą wyróżniać się spośród reszty.

Porównywanie bukmacherów
Słowniczek zakładów sportowych

Słowniczek zakładów sportowych

Terminologia zakładów sportowych może być skomplikowana, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą dziedziną. Wiele z najczęściej używanych terminologii, pojęć i metod, które można znaleźć w tej witrynie i ogólnie w zakładach sportowych online, znajduje się w słowniku zakładów sportowych poniżej.

Pamiętaj, że niektóre terminy zdefiniowane powyżej mogą nie być zawarte w tej sekcji słownika zakładów sportowych, a ta sekcja nie zawiera wszystkich terminów związanych z zakładami sportowymi.

 • Akcja - zakład lub zakład.
 • Przeciw rozrzutowi - Ostateczny wynik gry z uwzględnieniem rozrzutu punktów.
 • Bad Beat — zakład, który wygląda na korzyść obstawiającego, ale tak nie jest.
 • Book (Sportsbook) - Zakłady sportowe to miejsce, w którym ludzie mogą obstawiać wyniki wydarzeń sportowych.
 • Buck - Zakład 100 $.
 • Kreda - Faworyt meczów.
 • Konsensus - procent obstawiających po każdej stronie gry.
 • Cover - Wynik zakładu na spread punktowy.
 • Dime - Zakład 1000 $.
 • Dolar - Zakład 100 $.
 • Edge — przewaga obstawiającego przed postawieniem zakładu.
 • Nawet (parzyste pieniądze) — zakład 100 $, aby wygrać 100 $.
 • Uchwyt — cała kwota postawiona w określonej grze.
 • Handicap - Wykorzystanie analityki sportowej do przewidywania.
 • Hedging - Obstawianie przeciwstawne do poprzedniego zakładu w celu zagwarantowania wygranej przynajmniej niewielkiej kwoty.
 • Hak - pół punktu w spreadzie
 • Sok - Księgi prowizji zarabiają od każdego zakładu.
 • Kluczowe liczby — reprezentują najczęstsze marginesy porażki. Jest to stosowane głównie w piłce nożnej, gdzie wiele meczów kończy się wygraną jednej drużyny wielokrotnością trzech lub siedmiu.
 • Limit — maksymalna kwota dozwolona w pojedynczym zakładzie.
 • Lock - duży faworyt.
 • Daleki strzał - duży słabszy.
 • Nikiel - zakład 500 $.
 • Brak akcji — gra, która nie przyjmuje już zakładów i zwróciła wszystkie zakłady.
 • Oddsmaker (Linemaker) - Ktoś, kto wybiera pierwszą linię gry.
 • Off the Board — Wydarzenie, o które gracze nie mogą postawić.
 • Pick'em - Wydarzenie, które nie ma faworyta ani słabszego.
 • Puckline — w hokecie faworyt ma rozpiętość -1,5 punktu, podczas gdy słabszy ma rozpiętość +1,5 punktu.
 • Reverse-Line Movement — ruch w linii zakładów, który przeciwstawia się procentowym wartościom zakładów publicznych.
 • Runline - W baseballu faworyt ma rozpiętość -1,5 punktu, podczas gdy słabszy ma rozpiętość +1,5 punktu.
 • Sharp (Wiseguy) - zawodowy gracz sportowy.
 • Steam - Szybka zmiana linii w wyniku intensywnego obstawiania.
 • Przejmowanie punktów - Obstawianie słabszego przeciwko spreadowi.
 • Wager - Stawka postawiona w zakładach sportowych.
Słowniczek zakładów sportowych
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak