Co należy wziąć pod uwagę, obstawiając zakłady na MMA

Sport

2023-03-15

Eddy Cheung

Kiedy większość ludzi myśli o zakładach sportowych, myśli o bardziej znanych sportach, takich jak piłka nożna, tenis, koszykówka itp. Jednak ostatnio popularność mieszanych sztuk walki (MMA) gwałtownie wzrosła.

Co należy wziąć pod uwagę, obstawiając zakłady na MMA

Z czasem Mieszane Sztuki Walki przeszły kilka przemian. W tamtych czasach kombatanci mieli swoją specjalność. Napastnicy są łatwo bici na ziemi, podczas gdy grapplerzy mają trudności z walką w pozycji stojącej. Dlatego dużo łatwiej było przewidzieć zwycięzców nadchodzących pojedynków. Jednak współcześni kombatanci są bardziej wszechstronni i dysponują szerszym zakresem wiedzy niż kiedykolwiek wcześniej.

Ten przewodnik eksperta zawiera kilka zaleceń, które możesz wykorzystać do stworzenia własnego Strategia zakładów MMA. Jednak biorąc pod uwagę, że każda walka jest wyjątkowa i zawsze możliwe są poważne niespodzianki, nie ma niezawodnej techniki przewidywania zwycięzcy za każdym razem.

Jednak Twoje szanse mogą znacznie wzrosnąć, jeśli skupisz się na tych szczegółach.

Traktuj ważenie poważnie

Ważenie przed walkami MMA często odbywa się na dzień przed samą walką. Zakłady na Ostateczne Mistrzostwa Walkilub UFC są popularne wśród zakładów na MMA. Ta znana organizacja często zaprasza swoich uczestników do ważenia się rano w dniu zawodów.

Przydzielony czas nie jest wystarczający dla zawodników, którzy przeszli dużą utratę wagi, aby odpowiednio się nawodnić. Tak więc ta wiedza daje już wyobrażenie o tym, jak walczący będzie się zachowywał podczas walki.

Cięcie wagi jest bardzo powszechne w MMA, boksie i zapasach amatorskich. Sportowcy i kombatanci angażują się w tę metodę, gdy uczestniczą w zajęciach, takich jak suche sauny, podgrzewane kąpiele i podobne zajęcia mające na celu zrzucenie znacznych ilości wody. Możesz zrozumieć, że ta rutyna drastycznie odwadnia boksera przed ważeniem.

Po ważeniu zawodnicy powinni nawodnić się tak bardzo, jak to możliwe, aby osiągnąć optymalną wagę do walki.

Jednak wystarczające nawodnienie jest trudne i mogą nie być w stanie zrobić tego na czas przed bitwą. Podczas ważenia zwykle łatwo zauważyć nieudaną próbę odchudzania. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na wyniki ważenia podczas tworzenia strategii zakładów na MMA.

Gdzie zostanie rozegrany mecz i jakich warunków możemy się spodziewać?

Kolejną najlepszą wskazówką dotyczącą zakładów na MMA jest zbadanie miejsca. Ważne jest, aby pamiętać, czy walka będzie miała miejsce na ringu, czy w klatce. Na przykład ring jest powszechnie używany w japońskim Rizin, podobnie jak w wielu walkach na poziomie regionalnym. Różne style walki radzą sobie lepiej na różnych arenach. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jaka będzie oprawa meczu.

Zaokrąglone rogi pierścieni odróżniają je od klatek. W szczególności pierścień ma narożniki ustawione pod kątem 90 stopni, ale okrągła klatka nie.

Jaki jest rozmiar klatki lub ringu?

Zrozumienie jak obstawiać MMA wymaga zastanowienia się nad wymiarami ringu lub klatki. Standardowe klatki Matcher mają przestrzeń bojową o powierzchni 746 stóp kwadratowych. Drugi rozmiar, na 518 stóp kwadratowych, jest znacznie mniejszy. Zmniejszony rozmiar klatki w naturalny sposób ogranicza zakres ruchu walczących.

Miej oko na postawę, tempo i zasięg.

Kiedy już dobrze zrozumiesz atmosferę meczu, wiek walczących, wyniki ważenia i inne czynniki, nadszedł czas, aby przyjrzeć się stylom walki zawodników. Trzy ważne czynniki, na które należy zwrócić uwagę, ucząc się, jak obstawiać MMA, to postawa walczących, tempo, w jakim poruszają się podczas walki i jaki mają zasięg.

Nie stawiaj zbyt dużych zakładów na swoich faworytów.

Jeśli jesteś typowym graczem sportowym w college'u, wiesz, że gracze lubią szukać faworytów z 20 do 30 punktami. Następnie stawiali duże zakłady na niektóre drużyny. Tej metody nie można jednak zastosować do zakładów MMA. Nagłe zdarzenia i odwroty sytuacji zdarzają się regularnie podczas walki, więc nie powinieneś stawiać wszystkich swoich środków na faworytów, ponieważ możesz je wszystkie stracić.

Jedną z najlepszych wskazówek dotyczących zakładów na MMA jest wybieranie rozsądnych słabszych w obszarze +250-500, ponieważ prawie na pewno będziesz w stanie zarobić na końcu.

Oceń wiek walczących.

Kolejną kluczową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy opracowywaniu strategii zakładów na MMA, jest wiek. Wielu zawodników MMA chce kontynuować walkę długo po tym, jak minął ich najlepszy wiek, ponieważ rekompensata jest znacznie większa niż w przypadku sportowców rywalizujących w innych dyscyplinach sportowych. Możesz założyć, że możesz już wiele dostrzec, jeśli starszy zawodnik jest dopasowany do znacznie młodszego przeciwnika.

Myślałeś o różnych technikach walki.

Każdy z zawodników MMA ma unikalny styl walki, dlatego ważne jest, aby o tym pamiętać, gdy dowiesz się, kim są konkurenci. W końcu styl jednego wojownika może być bardziej korzystny niż styl drugiego, co prowadzi do szybkiego i łatwego zwycięstwa tego wojownika.

Nie stawiaj wyłącznie na stronniczość.

W MMA, podobnie jak w innych sportach, wschodzące gwiazdy szybko pną się na szczyty. To naturalne, że niektórzy fani preferują jednego konkretnego zawodnika zamiast innego. Nie ma nic złego w posiadaniu preferencji, ale nie powinieneś pozwalać im wpływać na Twoje zakłady.

Końcowe przemyślenia

Chociaż nie ma niezawodnej metody obstawiania MMA, pamiętanie o tych rzeczach znacznie zwiększy Twoje szanse na wygraną, co może mieć znaczenie.

Aktualności

Prośba o wcześniejszą wypłatę w Betinia, gdy Twoja drużyna ma 2 bramki przewagi
2023-05-23

Prośba o wcześniejszą wypłatę w Betinia, gdy Twoja drużyna ma 2 bramki przewagi

Wiadomości

Promocja kasynowa

22BET:Do 300$
Graj teraz

Nie przegap tych ofert bonusowych

22BET
22BET
300 zł
Metody wpłat
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Odbierz bonus22BET recenzja
Close