UFC

UFC lub „Ultimate Fighting Championship” to najbardziej znana i konkurencyjna promocja mieszanych sztuk walki na świecie. Firma została założona w 1993 roku i ma siedzibę w Las Vegas w stanie Nevada, chociaż organizuje imprezy w krajach na całym świecie. W swojej prawie 30-letniej historii UFC zorganizowało ponad 500 wydarzeń, z których większość można oglądać tylko w kanałach Pay Per View.

Wraz ze wzrostem popularności zakładów sportowych w Stanach Zjednoczonych wzrosła też popularność obstawiania meczów UFC. UFC ma kilku oficjalnych partnerów bukmacherskich, w tym DraftKings w Stanach Zjednoczonych, Neds w Australii i Stake.com w Ameryce Łacińskiej.

UFC
Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na UFCJak obstawiać UFCZrozumienie kursów bukmacherskich UFC
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na UFC

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na UFC

Chociaż UFC istnieje od 1993 roku, zakłady na ten sport tak naprawdę nie trafiły do głównego nurtu aż do połowy 2000 roku. Oczywiście można było obstawiać zakłady w Las Vegas, gdzie odbywa się promocja, ale powszechne przyjęcie zakładów UFC nie weszło w grę, dopóki zakłady sportowe nie stały się bardziej akceptowane w Stanach Zjednoczonych.

Dzisiaj każdy legalny bukmacher UFC będzie oferował możliwość obstawiania meczów UFC, a sport szybko staje się jednym z najpopularniejszych wyborów na karcie zakładów. Prześcignął nawet boks, sport, który kiedyś był uważany za najpopularniejszy sport do obstawiania na świecie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na UFC
Jak obstawiać UFC

Jak obstawiać UFC

Zakłady na UFC mogą być dość proste, jeśli chodzi o typy zakładów. Najpopularniejszym sposobem obstawiania UFC jest wybranie zwycięzcy meczu, który zwykle nazywa się po prostu zakładem „wygrać walkę”.

Jeśli zagłębisz się nieco w obstawianie zakładów na UFC, możesz postawić na to, jak zostanie rozstrzygnięty mecz. Na przykład, wybory są zazwyczaj podejmowane przez decyzję, przez nokaut, nokaut techniczny, dyskwalifikację lub poddanie.

Możesz nawet sprecyzować i postawić zakład, w której rundzie zostanie rozstrzygnięty mecz, lub w rzadkich przypadkach, jeśli mecz zakończy się remisem. Na koniec możesz postawić zakład na sumę rund w meczu powyżej wartości poniżej lub po prostu postawić zakład na to, czy walka potrwa dystans.

Niektórzy bukmacherzy oferują nawet zakłady na rekwizyty dla wojowników, które mogą obejmować liczbę obalenia, a nawet całkowity czas walki. W miarę jak zakłady sportowe stają się coraz bardziej popularne, internetowe strony z zakładami sportowymi stają się bardziej kreatywni dzięki rodzajom zakładów, które mają do zaoferowania.

Jak obstawiać UFC
Zrozumienie kursów bukmacherskich UFC

Zrozumienie kursów bukmacherskich UFC

Ponieważ zakłady na UFC opierają się tylko na dwóch zawodnikach, szanse są oparte głównie na poprzednich występach. Jeśli dwaj zawodnicy spotkali się już wcześniej, bierze się to pod uwagę przy ustalaniu szans. Jeśli jest to ich pierwszy pojedynek, bukmacherzy wezmą pod uwagę ostatnie wyniki, a także styl walki każdego zawodnika.

Jak możesz sobie wyobrazić, bukmacherom sportowym często trudno jest znaleźć odpowiednie kursy na pojedynek, więc jeśli zbadasz każdego zawodnika, z pewnością możesz skorzystać z błędnie ustawionych walk.

Kiedy obstawiasz UFC, zauważysz również, że zakłady na liczbę rund w walce mogą być stawiane z dość wysokimi kursami. Nie popełnij błędu, w ciągu ostatnich pięciu lat średni procent walk na dystans wynosił 51%.

Tak więc jest niewielka przewaga w walkach na dystans, a ponadto musisz wybrać konkretną rundę, w której się skończy. Szanse są tutaj gromadzone przeciwko tobie, ale jeśli okaże się, że pewien wojownik ma tendencję do lądowania więcej ciosów przez nokaut, wtedy może pojawić się zachęta do postawienia zakładu na wczesnym finiszu rundy.

Zrozumienie kursów bukmacherskich UFC
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Najważniejsze momenty w dotychczasowej karierze Connora McGregora w UFC
2021-11-15

Najważniejsze momenty w dotychczasowej karierze Connora McGregora w UFC

Connor McGregor, jeden z najbardziej zapadających w pamięć sportowców wszechczasów i z pewnością jeden z największych sportowców współczesności, pozostaje zagadką. Przyjrzyjmy się jego karierze.