Najlepszych 10 Sports Bettings w Czechy w roku 2022

Zakłady bukmacherskie zostały zalegalizowane w Czechach od 2012 roku. W Czechach jest ponad 100 kasyn, które oferują zakłady bukmacherskie i inne rodzaje hazardu. W Republice Czeskiej z hazardu uzyskuje się znaczne dochody. Stolica kraju, Praga, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast europejskich. Praga jest domem dla wielu zajęć sportowych, wydarzeń sportowych i oferuje opcje zakładów dla wszystkich Czechów.

Najlepszych 10 Sports Bettings w Czechy w roku 2022
Serwisy bukmacherskie w CzechachHistoria zakładów w CzechachZakłady w Czechosłowacji
Serwisy bukmacherskie w Czechach

Serwisy bukmacherskie w Czechach

Nowa ustawa nr. 186/2016 został uchwalony w 2017 roku, skupiając się na ścisłej kontroli hazardu. Nowe prawo nałożyło podatki na graczy, usuwając nielegalne strony.

Minimalny wiek do uprawiania hazardu to 18 lat, a zakłady są zabronione w miejscach publicznych, bezpieczeństwa i opieki zdrowotnej. Prawo to wyraźnie definiuje wszystkie rodzaje działalności hazardowej. Minister Finansów reguluje wszelką działalność hazardową w całym kraju.

Popularność zakładów w Czechach

Gry bukmacherskie są szeroko rozpowszechnione w Czechach. Nieco ponad 43% populacji w wieku około 15 lat grało w poprzednim roku. Operatorzy międzynarodowi w Czechach muszą posiadać licencję i płacić podatki, aby móc organizować imprezy.

Chociaż nałożono znaczne ograniczenia, wzrosły opodatkowanie i zastosowano inne przepisy, działalność hazardowa online wzrosła w ciągu ostatniej dekady. Czechy są uważane za jeden z krajów najbardziej otwarcie akceptujących zakłady, ponieważ niewiele zrobiono w zakresie zakładów. Istnieją jednak różne zasady dotyczące zakładów online i stacjonarnych.

Serwisy bukmacherskie w Czechach
Historia zakładów w Czechach

Historia zakładów w Czechach

Historia zakładów sięga wieków wstecz. W średniowieczu gry bukmacherskie zmieniały miejsca między popularnymi i niepopularnymi grami. W 1355 cesarz Karol IV wprowadził kodeks, Maiestas Carolina, który wprowadzał przepisy ograniczające hazard na pieniądze.

To najwcześniejszy zapis dotyczący zakładów w Czechach. W XVIII wieku zaczęto budować różne księgarnie oferujące gry bukmacherskie. Oprócz tego zaczęto wydawać licencje na otwieranie takich firm. Dokumenty prawne z tego czasu zawierają również dowody na regulaminy licencjonowanych gier.

XX wiek

W okresie wojny światowej hazard zapalił się i był szeroko rozpowszechniony w Czechosłowacji. W latach 1919-1939 w kraju zainstalowano i eksploatowano tysiące automatów do gry.

Od 1948 do 1989 r. w Republice Czeskiej zezwolono na jawne rozgrywanie wielu innych gier, w tym loterii, zakładów sportowych, zakładów konnych i kilku innych. To przyciągnęło publiczność z całego kraju. Pod koniec ery sowieckiej, około lat 90., przepisy dotyczące Loterie i inne gry zostały zalegalizowane. Był to pozytywny ruch rządu w zakresie gier bukmacherskich.

Historia zakładów w Czechach
Zakłady w Czechosłowacji

Zakłady w Czechosłowacji

Legalizacja zakładów online w 2012 roku przyniosła również zmiany w poprzednim przepisie, z którym gracze nie zgadzali się. Spór ten spowodował rewizję unieważnienia ustawy. Minister Finansów dokonuje przeglądu wszystkich internetowych i stacjonarnych wydarzeń oraz działalności związanej z hazardem i grami bukmacherskimi.

Urząd przesyła listę oficjalne strony bukmacherskie na swojej stronie internetowej co miesiąc. Wszystkie wymienione strony są licencjonowane i mogą organizować imprezy. Zagraniczne strony internetowe mogą działać w Czechosłowacji tylko wtedy, gdy organizator jest fizycznie obecny, posiada licencję, płaci podatek i prowadzi stronę w języku czeskim.

Zakłady w Czechosłowacji