Zakłady na NHL Winter Classic Online

Winter Classic to najważniejsze wydarzenie sportowe w lidze hokeja na lodzie. Hokej na lodzie na świeżym powietrzu odbywa się w styczniu w sezonie zasadniczym. Zwykle dzieje się to na stadionie piłkarskim lub baseballowym w mieście, w którym działa klub NHL. Impreza wyróżnia się na tle innych serii imprez plenerowych NHL i znajduje się na liście turniejów sportowych, które wzbudzają ogromne zainteresowanie fanów. Należą do nich Heritage Classic i Stadium Series.

Narodowa Liga Hokejowa jest gospodarzem Winter Classic. Wydarzenie rozpoczęło się jako pokaz telewizyjny. Od tego czasu okazał się triumfem rankingowym lig sportowych. Winter Classic to często najchętniej oglądany mecz sezonu regularnego w lidze.

Jak duży jest NHL Winter Classic?O hokeju na lodzieDlaczego NHL Winter Classic jest popularny?Jak obstawiać NHL Winter Classic
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Od momentu powstania w 2008 roku NHL organizuje tę imprezę prawie co roku. Jednak w 2013 roku doszło do odwołania imprezy. Winę za to ponosił lokaut NHL. Przyczyną lokautu był spór pracowniczy między NHL a NHLPA, związkiem graczy ligi. Doszło też do odwołania 2021 duże turnieje sportowe ze względu na globalną pandemię COVID-19. Jednak wznowiono ją w tym roku, a upragnione wydarzenie wygrał St. Louis Blues z Missouri.

Section icon
Jak duży jest NHL Winter Classic?

Jak duży jest NHL Winter Classic?

O popularności Winter Classic świadczy rekordowa frekwencja na poprzednich imprezach. Mecz pomiędzy Toronto Maple Leafs i Detroit Red Wings w 2014 roku pobił rekord frekwencji lig sportowych NHL z 105 491 uczestnikami.

Wraz z meczem All-Star ligi, Winter Classic jest uważany za wydarzenie szczytowe. Zaplanowano mecze, aby wyróżnić gwiazdy i zawodników w lidze. Ze względu na jego popularność zaplanowano więcej meczów hokejowych na świeżym powietrzu.

Pula nagród Winter Classic

Nagrody pieniężne zwycięzców i zdobywców drugiego miejsca nie są jeszcze dostępne publicznie. Jednak każdy gracz w drużynie wyeliminowanej w drugiej rundzie otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 $. W tym samym czasie gracze drużynowi, którzy zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie, otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 $. Ostateczne aktualizacje nagród pieniężnych zostaną podane po oficjalnym ogłoszeniu. Sprzedaż biletów stanowi prawie dwie trzecie łącznych przychodów.

Gdzie odbywa się Winter Classic?

Inauguracyjna prezentacja odbyła się w Nowym Jorku na Highmark Stadium. W tamtym czasie stadion nosił nazwę Ralph Wilson Stadium. Miejsce jednak zmienia się co roku. Zazwyczaj NHL ogłasza kolejne miasto gospodarza kilka dni po zakończeniu imprezy. Minnesota's Target Field to najnowsze miejsce, w którym odbyła się impreza w 2022 roku. Fenway Park w New Jersey będzie gospodarzem kolejnego wydarzenia w 2023 roku.

Historia Zimowego Klasyka

Winter Classic zadebiutował w 2008 roku. Został zainspirowany sukcesem Turnieju Zimnej Wojny na Michigan State University w 2001 roku. Również Heritage Classic, które odbyło się w 2003 roku, zainspirował otwarcie regularnej imprezy plenerowej NHL. W końcu stał się corocznym rytuałem dla ligi.

Jak duży jest NHL Winter Classic?
O hokeju na lodzie

O hokeju na lodzie

Hokej na lodzie jest sportem kontaktowym bardzo podobnym do tradycyjnego hokeja, z wyjątkiem tego, że jest rozgrywany na lodzie i zwykle zimą. Gracze noszą łyżwy i rywalizują, aby wbić krążek (solidny gumowy dysk) do bramki drużyny przeciwnej. Sport drużynowy ma po sześciu członków w każdej z dwóch drużyn. Kontaktowy charakter tego sportu wymaga sprzętu ochronnego, takiego jak kaski, ochraniacze na usta, krótkie wyściółki, ochraniacze ramion i łokci, ochraniacze karku i rękawice ochronne.

Sport, który jest zawarty w Olimpiada zimowa ma bogatą historię sięgającą marca 1875 roku, kiedy rozegrano pierwszy zorganizowany mecz. Era zawodowa rozpoczęła się około 1902 roku, kiedy Western Pennsylvania Hockey League przyjęła pierwszą partię graczy w formacie zatrudnienia. Hokej na lodzie ma swoje korzenie w Kanada i tam odbywa się większość jego grania i aktywności fanów. Dziś jego popularność obejmuje cały świat.

O hokeju na lodzie
Dlaczego NHL Winter Classic jest popularny?

Dlaczego NHL Winter Classic jest popularny?

NHL Winter Classic to wspaniały sposób na wyleczenie styczniowego bluesa. Jego czas sprawił, że jest to jeden z największych turniejów sportowych. Mimo, że jest to gra regularna, ma charakter pokazowego wydarzenia.

Uczestniczące drużyny są zachwycone, że zostały wybrane, a wielu z ich byłych graczy zostaje zaproszonych z powrotem do rywalizacji w grach absolwentów i innych działaniach. Popularność wydarzenia sprawiła, że co roku z gier eventowych korzysta kilku bukmacherów. W wydarzeniu biorą udział także jedne z najlepszych drużyn i graczy ligi. To dodatkowo zwiększa popularność wśród graczy.

Dlaczego Winter Classic jest popularny do obstawiania

Hokej na lodzie ma zróżnicowany zestaw rynków zakładów. Ponieważ mistrzostwa sportowe cieszą się tak dużą popularnością, uczestnicy mogą: znajdź szanse wydawany przez prawie każdego bukmachera w Stanach Zjednoczonych. W rezultacie gracze muszą odpowiednio wybrać swojego bukmachera. Niektóre firmy mają specjalne oferty podczas tego wydarzenia, a inne nie.

Postawienie zakładu na Winter Classic jest proste. Gdy gracz zidentyfikuje swoją witrynę bukmacherską, pozostaje mu tylko ją sfinansować.

Dlaczego NHL Winter Classic jest popularny?
Jak obstawiać NHL Winter Classic

Jak obstawiać NHL Winter Classic

Podobnie jak zakłady na turnieje sportowe w innych miejscach, zakłady bezpośrednie na zwycięstwo określonej drużyny to najlepszy sposób na obstawianie na Classic. Jest to najczęściej używany rynek zakładów. Wynik meczu jest wtedy, gdy gracze poprawnie odgadną, kto wygra. Mogą np. przewidzieć, że triumf nastąpi podczas 60-minutowej sesji zwykłej lub w dogrywce. Witryny z zakładami sportowymi online, które obejmują największe wydarzenia sportowe, mają wiele rynków na zakłady klasyczne. Obstawianie na Classic nie różni się od obstawiania sportowych turniejów online lub obstawianie najlepszych turniejów e-sportowych.

Z kolei doświadczeni gracze mogą skorzystać z alternatywnych metod. Jednym z nich jest postawienie zakładu na prawidłowy wynik. Te zakłady przewidują dokładne zakończenie meczu na koniec regulaminowego czasu gry.

Druga strategia może opierać się na całkowitej liczbie zdobytych bramek. Zawodnicy obstawiają swoją prognozę dotyczącą ogólnej liczby strzelonych bramek, podobnie jak w innych hokejowych ligach sportowych. Suma ta może być większa lub mniejsza od określonej liczby, na przykład 5. Gracze muszą znać formę i historię drużyn biorących udział w tej opcji.

Inną metodą jest wykorzystanie handicapów linii krążka. Zasadniczo jest to wariant zwykłego obstawiania spreadów. Rozkład punktowy dotyczy zarówno faworyta, jak i słabszego. Linia krążka jest ustawiona na 1,5, a słabszy gracz otrzymuje handicap +1,5. Faworyt otrzymuje -1,5. Wskazuje, że jeśli zakład ma wygrać, wybrana drużyna musi wygrać z przewagą co najmniej dwóch bramek.

Jak obstawiać NHL Winter Classic
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak