Ice Hockey

Hokej na lodzie zapewnia ciepło w zimie graczom i kibicom już od blisko 130 lat. Od czasu rozegrania pierwszego meczu w Kanadzie w 1895 roku hokej na lodzie ugruntował swoją pozycję jako sport narodowy w kraju i rozprzestrzenił się na wiele innych części świata. A dzisiaj przyciąga także inną grupę ludności; obstawiający hokej na lodzie.

Radość rozprzestrzeniła się na cały świat, gdzie ludzie cieszą się dreszczykiem emocji związanych z obstawianiem zakładów i oczekiwaniem na wyniki. Radość jest jeszcze większa dzięki zakładom sportowym online. Fani hokeja na lodzie mają teraz więcej platform, na których mogą obstawiać zakłady w zaciszu swoich domów.

Ice Hockey
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na hokej na lodzie

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na hokej na lodzie

Hokej na lodzie jest jednym z najpopularniejsze sporty zimowe, rozgrzewając sporty wśród śniegu. Pierwszy mecz hokeja na lodzie, który powstał prawie 130 lat temu, odbył się w Kanadzie w 1895 roku. Od tego czasu stał się fenomenem krajowym i międzynarodowym. Wraz ze wzrostem popularności gry, rośnie też liczba zakładów sportowych na nią.

Oprócz emocji związanych z oglądaniem drużyn walczących na lodzie, obstawiający mogą również cieszyć się emocjami związanymi z odkładaniem swoich pieniędzy na wielką nagrodę własną.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na hokej na lodzie
Co to są zakłady na hokej na lodzie?

Co to są zakłady na hokej na lodzie?

Zakłady na hokeja na lodzie rozpoczęły się w Kanada - nieformalnie. Zaczęło się od zbierania znajomych i obstawiania nieuregulowanych zakładów w lokalnych grach. Następnie, na początku XX wieku, bukmacherzy zaczęli wchodzić na pola gry i podawać kursy.

Rozwój zakładów sportowych online sprawia, że możliwość obstawiania hokeja na lodzie jest znacznie bardziej rozpowszechniona. Obserwatorzy cenią ten sport ze względu na to, jak szybki jest i jak gwałtowne mogą stać się nawet gry.

Wielu obserwatorów nadal fizycznie uczestniczy i ogląda mecze hokeja na lodzie, nawet przy rosnącej popularności zakładów sportowych online. Niektórzy bukmacherzy wiedzą nawet, jak bardzo ludzie lubią obstawianie sportu że transmitują wydarzenie na żywo.

W 1923 roku utworzono Hokejową Ligę Hokejową i wtedy powstała struktura do obstawiania. Zaczęło się od rządu regulującego zakłady, a liga żądała zapłaty od bukmacherów. Bukmacherzy byli w tym momencie prawdziwymi podmiotami z fizycznymi punktami sprzedaży. Jednak obstawianie ograniczało się do miejscowości.

W miarę rozwoju gry i rozrastania się, zakłady bukmacherskie rozprzestrzeniły się również na nowe obszary Kanady i na całym świecie. Rozwój transmitowanych gier pozwolił większej liczbie osób obstawiać gry, nawet w innym kraju.

Co to są zakłady na hokej na lodzie?
Jak stawiać zakłady na hokej na lodzie

Jak stawiać zakłady na hokej na lodzie

Obecnie, Hokej na lodzie to jedna z najpopularniejszych opcji zakładów sportowych wśród graczy. W zimie zdarzają się skoki w zakładach, ponieważ rośnie liczba wydarzeń, w tym odbywających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Jednak hokej na lodzie można obstawiać przez cały rok, ponieważ mecze można rozgrywać na krytych lodowiskach.

Zakłady online znacznie poprawiły branżę zakładów na hokej na lodzie. Rozszerzył się na wiele części świata i stał się czymś w rodzaju punktu wejścia dla graczy sportowych. Ponadto kolumny z typami bukmacherskimi dotyczącymi hokeja na lodzie przyciągają niesamowitych czytelników. Co więcej, dzisiaj liga hokeja na lodzie w Kanadzie jest określana jako „bet-at-home” liga hokeja na lodzie.

Aby obstawiać, gracz musi tylko znaleźć stronę z zakładami online, która oferuje hokej na swoim rynku. Następnie gracze mogą otworzyć i załadować konto bukmacherskie i od razu rozpocząć obstawianie.

Oto podział zakładów:

 1. Zarejestruj się w witrynie bukmacherskiej, która oferuje zakłady na hokej na lodzie i dokonaj wpłaty.
 2. Wybierz wydarzenie hokejowe, na które chcesz postawić.
 3. Wybierz mecz hokeja na lodzie, na który chcesz postawić.
 4. Wybierz kwotę stawki.
 5. Postaw zakład.

Zakłady na hokej na lodzie to świetny sposób na dołączenie do ligi sportowej. Hokej na lodzie jest szybki i oferuje wiele możliwości obstawiania. Obstawiający mogą postawić na zwycięską drużynę, strzelców, wyniki, ostrzeżenia i wiele więcej.

Zakłady na żywo rozszerzyły się w szczególności na rynki hokeja na lodzie serwisy bukmacherskie online. Gracze mogą postawić na to, co widzą w danej chwili. Szanse na takie zakłady mogą się natychmiast zmienić, dzięki czemu obstawianie jest jeszcze bardziej ekscytujące.

Jak stawiać zakłady na hokej na lodzie
Obliczanie kursów na hokej na lodzie

Obliczanie kursów na hokej na lodzie

Oto prosty podział: Kursy na zakłady to prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia. Jeśli coś się wydarzy (np. wygra faworyt), ma to mniejsze szanse i daje graczom skromne zwroty.

Szanse zależą od wielu czynników, takich jak forma drużyny, nowe transfery, kontuzje, wyniki bezpośrednie, temperament konkretnego gracza (np. podczas obstawiania ostrzeżenia) oraz pozycja w tabeli ligowej.

Kursy są na ogół szacowane i dostarczane przez bukmacherów. Obstawiający dokonują swoich wyborów tylko w oparciu o badanie lub wyrafinowaną intuicję. The hokej na lodzie dla określonego meczu może ulec zmianie w ciągu tygodnia lub okresu jednostkowego.

Na przykład, jeśli drużyna ma szansę wygrać, ale podczas treningu jej gwiazdor dozna kontuzji, ich szanse się dostosowują. Ci, którzy chcą obstawiać zakłady, zrobią to po udostępnieniu nowych kursów na hokeja na lodzie online. Ci, którzy postawili wcześniej zakłady, zachowują swoje kupony.

Kursy mogą się różnić w zależności od witryn bukmacherskich, więc gracz musi przeprowadzić własne badania. Jednak różnica rzadko jest znacząca, chyba że gracz obstawia fortunę.

Kursy są zwykle przedstawiane jako linia pieniężna (+/-), ułamki (np. 10/1) lub ułamki dziesiętne (np. 5.2).

Czynniki kursów w hokeju na lodzie

Istnieje wiele czynników, które wpływają na kursy hokeja na lodzie. Obstawiający muszą wziąć pod uwagę wcześniejsze wyniki poszczególnych graczy. Fani zakładów na hokej na lodzie mogą spojrzeć na statystyki online, aby określić, czy mogą odnieść sukces. Czy gracz miał ostatnio brakującą passę? Jak jedna drużyna radzi sobie z konkurencją? Jak radzą sobie szczególnie ostatnio?

Obliczanie kursów na hokej na lodzie
Kursy na zakłady na NHL Moneyline

Kursy na zakłady na NHL Moneyline

Zakłady na pieniądze są dla graczy, którzy chcą postawić, która drużyna wygra mecz. Może mieć trzy różne formaty: plus/minus, dziesiętny i ułamkowy.

Jeśli chodzi o nowszych graczy, kursy plus/minus mogą być trudniejsze do zrozumienia. Jednak szybko stają się ulubieńcami większości graczy. Liczba dodatnia oznacza słabszego, a ujemna faworyta.

Dla słabszych, liczba to ile gracz może wygrać przy zakładzie 100 $. Faworytem jest to, ile gracz musi zaryzykować, aby wygrać 100 $. Załóżmy na przykład, że gracz ogląda mecz pomiędzy Tampa Bay Lightning i Washington Capitals, gdzie Tampa ma -150, a Waszyngton +140.

Tampa jest obliczana na wygraną, więc gracz musiałby postawić 150 $, aby wygrać 100 $. Waszyngton jest słabszy, więc gracz obstawiający 100 $ dostałby 140 $.

Kursy dziesiętne są wyrażone liczbą dziesiętną, np. 2,55. Oznacza to, że każdy zakład gracza jest pomnożony przez 2,55, które otrzyma, jeśli jego zakład wygra.

Kursy na ułamki są mylące i wyglądają jak 11/1 lub 21/38. Liczba po lewej oznacza kwotę, jaką gracz może wygrać, a liczba po prawej oznacza udział, który gracz musi zaryzykować. Na przykład kurs 10/1 wypłaciłby 100 USD za zakład 10 USD. Ten format jest zwykle używany tylko w przypadku większych zakładów, ale gracz może od czasu do czasu zobaczyć go na linii pieniężnej.

Kursy na zakłady na NHL Moneyline
Style zakładów na hokej na lodzie

Style zakładów na hokej na lodzie

 • Linia Puck: Ta linia jest prostsza, ponieważ większość fanów sportu zna podstawowe zasady. Inne sporty mogą określać ten styl obstawiania jako spread. W przypadku zakładów hokejowych linia krążka to zakład na to, czy faworyt pokona przeciwną drużynę dwoma lub więcej golami, a słabszy podda się jednym golem lub wygra.
 • Sumy (powyżej/poniżej): Zakład over-under dotyczy liczby goli zdobytych przez obie drużyny w meczu. Kurs określi, czy jest powyżej, czy poniżej zakładu.
 • Zakłady na żywo:Zakłady na żywo oznacza, że gracze obstawiają zakłady podczas gry na żywo. Aktualizują swoje zakłady i zmiany w czasie rzeczywistym, a kursy są odpowiednio dostosowywane. Można to również określić jako zakłady na żywo.
 • Zakłady na okres: Jest to styl obstawiania, w którym gracz stawia zakład na wynik każdego okresu.
 • Rekwizyty: Zakłady na rekwizyty koncentrują się na konkretnych wydarzeniach w grze, a nie na wyniku gry. Na przykład, obstawiający może postawić, że pewien gracz strzeli gola lub że inny może zatrzymać więcej niż 20 strzałów.
 • Parlay: To wtedy obstawiający może zaokrąglić wiele wydarzeń do jednego zakładu.
 • Kontrakty terminowe: Kontrakty terminowe wymagają od graczy obstawiania na to, co może się wydarzyć w przyszłości, a nie na obecną grę. Większość zakładów na futures dotyczy zwycięzców Pucharu Stanleya, finałów konferencji, cięć w play-offach lub zdobywania określonych trofeów.

Zrób swoje badania

Wszelkie nadchodzące mecze NHL i międzynarodowej ligi hokejowej mogą już mieć typy. Każdy gracz powinien sprawdzić, jakie to może być. Fani hokeja wiedzą, że to dobry początek.

Style zakładów na hokej na lodzie
Nie stawiaj na szum

Nie stawiaj na szum

Ponieważ hokej na lodzie jest popularnym sportem obstawiania, łatwo jest obstawiający postawić na innego lepszego, wierząc, że musi znać tajniki, jeśli obstawia ten sport. Jednak nie zawsze tak jest.

Ważne jest, aby obstawiający zdobyli własną wiedzę na temat gry i aktualnego meczu, a nie podążali za spekulacjami publiczności. To, że tłum kibicuje jednemu nazwisku, nie oznacza, że to on wygra mecz.

Kluczowe dania na wynos

 • Wiedząc, że zdecydowany zwycięzca jest jednym z niewielu stylów obstawiania, poszukaj informacji
 • Nie stawiaj na słabszego; trzymaj się mistrzów
 • Jeśli wyścig odbywa się na zewnątrz, zastanów się, jak pogoda może mieć wpływ na zachowanie psa
Nie stawiaj na szum
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak