Super Bowl

March 8, 2023

Najlepszy przewodnik po zakładach na Super Bowl, jak się przygotować

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Będzie dużo pieniędzy do legalnego postawienia na Super Bowl 2023 po tym, jak gra w 2022 roku pobije wszystkie poprzednie rekordy. Ostatnim razem, w Super Bowl LVI, Los Angeles Rams pokonali Cincinnati Bengals 23:20.

Najlepszy przewodnik po zakładach na Super Bowl, jak się przygotować

Super Bowl LVII odbędzie się 12 lutego 2023 roku na stadionie State Farm Stadium w Glendale w Arizonie, a zakłady na ten mecz można już obstawiać. Dzięki temu przewodnikowi ekspertów możesz śmiało obstawiać wynik Super Bowl, bez względu na to, kto Twoim zdaniem wygra.

Jak obstawiać Super Bowl LVII

Kiedy po raz pierwszy zdecydujesz się postawić na Super Bowl, możesz poczuć się przytłoczony ilością dostępnych opcji zakładów i ofert specjalnych. Opracowaliśmy prostą procedurę krok po kroku od chęci postawienia niewielkiej kwoty na grę dla zabawy.

Wybierz bukmachera na wielką grę

Kilka artykułów pomija tę istotną część, ale ten przewodnik po zakładach na Super Bowl wie, jak ważna znalezienie odpowiedniego bukmachera jest.

Czas jest idealny, jeśli jeszcze nie założyłeś konta. Specjalne premie za rejestrację, mające na celu zapewnienie nowym klientom przewagi przed Super Bowl, będą dostępne, jeśli przełożysz je na mecze o mistrzostwo AFC i NFC. Nie zadowalaj się pierwszą premią lub zniżką, którą zobaczysz; wykonaj przeglądanie porównawcze i wybierz najlepszy. Mamy obszerną listę recenzji witryn bukmacherskich online, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję.

Utwórz nowe konto, rejestrując się

Zacznij od odwiedzenia wybranego bukmachera. Po kilku kliknięciach po kliknięciu przycisku „Dołącz teraz” (lub innych odmian), „Zarejestruj się” lub „Zarejestruj się za darmo” Twoje nowe konto będzie działać. Bukmacher zasili Twoje konto darmowymi zakładami lub bonusami bez depozytu.

Złóż swój pierwszy depozyt

Pierwszym krokiem po otwarciu nowego konta jest jego zasilenie. Przycisk „Depozyt”, który zapewnia szybki dostęp do wielu metod wpłat to standardowa funkcja każdego internetowego serwisu bukmacherskiego. Jeśli kwalifikujesz się do meczu przy wpłacie, strona bukmacherska doda pieniądze bonusowe do Twojego konta po dokonaniu wpłaty. Aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do zakładu bez ryzyka w ramach promocji powitalnej, musisz dokonać wpłaty i postawić pierwszy zakład.

Postaw na Super Bowl

Po utworzeniu i zasileniu konta musisz wybrać przedmioty, które chcesz kupić. Jeśli masz już konto, możesz zobaczyć kursy na Super Bowl, klikając Rynki NFL i Drużynowe kontrakty terminowe. Możesz spodziewać się, że będzie on często prezentowany w sekcji NFL poświęconej przyszłym meczom, gdy zbliża się dzień wielkiego meczu. Obstawiający będzie miał do dyspozycji szeroką gamę rynków zakładów na prop.

Czytanie kursów Super Bowl i rodzajów zakładów

Porozumiewawczy podstawy czytania linii zakładów może pomóc Ci zrozumieć szanse na Super Bowl. Tutaj zaczynamy od podstaw interpretacji amerykańskich kursów bukmacherskich i określania szans na wygraną lub przegraną.

Znak ujemny (-) będzie zawsze umieszczany przed kursem na faworyta na linii pieniężnej lub spreadzie, podczas gdy bukmacher umieszcza znak dodatni (+) przed kursem na słabszego.

Posłużymy się spotkaniem Super Bowl LVI jako przykładem, ale rzeczywista wypłata może się różnić w zależności od rodzaju zakładu i kursów.

Linie pieniężne

Super Bowl nie różni się niczym od innych meczów zakłady pieniężne, które są umieszczane na wyniku gry. Są to najłatwiejsze do uchwycenia szanse, a po skoncentrowaniu obliczeń na 100 są one również najłatwiejsze do obliczenia.

Kiedy obstawiasz faworyta, linia pieniężna wskazuje, ile musisz postawić, aby wygrać 100 $. Postawienie na Rams przy -200 wiązałoby się z ryzykiem 200 $ za ewentualną wypłatę 100 $ (w sumie 300 $).

Jeśli postawisz 100 $ na słabszego gracza, linia wygrana określa, ile możesz wygrać. Innymi słowy, zakład o wartości 100 USD na Bengals może wygrać 160 USD przy łącznej wypłacie 260 USD przy +160. Stamtąd oblicz liczby dotyczące kwoty zakładu.

Sumy/powyżej-poniżej

Aby postawić na ogólny wynik gry, często określany jako „powyżej/poniżej”, musisz przewidzieć, czy końcowy wynik będzie wyższy lub niższy od liczby ustalonej przez bukmacherów przed meczem. Takie zakłady są popularne wśród początkujących graczy szukających prostego sposobu na dobrą zabawę podczas Super Bowl.

Linie podsumowań, podobnie jak spready, często mieszczą się w zakresie od -120 do +100, przy czym najczęstszym wahaniem jest -105 do -115.

Jeśli postawisz na Powyżej 48,5 (-105), gra musi mieć co najmniej 49 punktów. Przy -105 musisz postawić 105 $, aby zarobić 100 $, co daje łączną wypłatę w wysokości 205 $, jeśli wygrasz.

Oprócz ogólnej sumy meczów, możesz zobaczyć sumy poszczególnych kwart, przerw i drużyn w obszarze rekwizytów drużynowych w grze.

Spready punktowe

Linia pieniędzy pokazuje, że istnieją znaczne rozbieżności między zespołami. Bukmacherzy ustalają rozpiętość punktów w grze, aby zakłady były bardziej sprawiedliwe, zmniejszając przewagę jednej strony nad drugą. Ten spread reprezentuje margines, o jaki oczekuje się wygranej faworyta i margines, o jaki oczekuje się, że słabszy przegra.

Podczas obstawiania gry, spread punktowy określa, ile punktów musi zdobyć faworyt, aby „pokryć” spread. Jeśli postawisz na Rams na -4 (-110), Los Angeles będzie musiało wygrać co najmniej pięcioma punktami, abyś mógł zebrać. Zakłady na linię -110 są takie same, jak zakłady na ujemną linię pieniężną pod względem płatności. To odpowiednik hazardu 110 $, aby zarobić 100 $.

Pokrycie spreadu wymaga, aby przegrany albo wygrał grę, albo przegrał o mniejszy margines niż przewidywany spread. Stawiając na Bengals na +4 (-110), nadal możesz wygrać, jeśli przegrają o trzy punkty lub mniej. Ten zakład postawiony na linii -110 zwraca 100 $ za każde 110 $.

Obstawiający, którzy poparli Bengals przeciwko spreadowi, nadal wygrywali swoje zakłady, pomimo porażki zespołu 13-3 z Rams w Super Bowl LVI.

Linie często zaczynają się od -110, najczęstszej linii dla spreadu punktowego, ale mogą sięgać od -125 do +100, zanim zostaną przesunięte w jednym kierunku.

Jeśli słabszy gracz pokryje rozpiętość punktów, a faworyt wygra dokładnie taką liczbą punktów, Twój zakład jest nieważny, a pieniądze zwrócone.

Zakłady futures

Oczekuje się, że wszystkie zakłady futures zostaną spłacone w przyszłości. Najpopularniejszym rodzajem zakładów są kontrakty futures na Super Bowl, ponieważ można je obstawiać w dowolnym momencie poza sezonem lub w sezonie regularnym i są rozstrzygane dopiero po wielkim meczu.

Na zakończenie każdego sezonu bukmacherzy ustalają kursy na to, kto wygra Super Bowl w następnym roku. Poza sezonem to świetny czas dla graczy, ponieważ szanse zawsze się zmieniają z powodu darmowej agencji, draftu i innych wydarzeń. Ta procedura trwa przez cały sezon zasadniczy i play-offy, kiedy to wszystkie przyszłe zakłady są rozstrzygane i ogłaszany jest zwycięzca.

Faworyci będą na górze planszy, a większe liczby będą blisko dołu, gdzie znajdują się słabsi.

Tworzenie strategii zakładów na Super Bowl

Zakłady na Super Bowl to duży rynek.

Nawet ci, którzy rzadko obstawiają, chcą mieć udział w akcji, a zwykli gracze wkładają trochę dodatkowej pracy i inwestują trochę więcej pieniędzy niż zwykle. Mając to na uwadze, z pewnością nie zaszkodzi mieć kilka wskazówek. Podczas planowania Super Bowl pamiętaj o następujących kwestiach strategia i taktyka zakładów.

Popraw swoje statystyki.

Obstawiający mogą szybko znaleźć proste obliczenia, takie jak punkty za/przeciw i jardy za/przeciw, ale nie mówią one zbyt wiele o charakterze zaangażowanych drużyn. Analiza EPA na mecz, ocen DVOA i indywidualnych wyników z wczesnych meczów play-off może dać bardziej realistyczny obraz mocnych i słabych stron drużyny. W końcu sezon posezonowy sam w sobie jest jak minisezon, a wyniki z poprzednich meczów z pewnością mogą przewidzieć wyniki kolejnych.

Sprawdź najnowsze informacje o kontuzjach.

Niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, czy któraś z drużyn nie będzie miała gwiazdek. Ze względu na dwutygodniową przerwę między finałami konferencji a Super Bowl, wiarygodne informacje o kontuzjach mogą nie być dostępne do tego czasu. Jeśli masz powody sądzić, że kluczowy gracz będzie kontuzjowany lub niedostępny w wielkim meczu, najlepiej zachować spokój i przeczekać.

Bukmacherzy sportowi są stale aktualizowani i zazwyczaj uwzględniają te informacje w swoich kursach.

Nie zwracaj uwagi na wzorce Super Bowl w przeszłości.

Nie ma znaczenia, że zwycięzcą rzutu monetą jest 7-3 w ostatnich 10 Super Bowl, ani że drużyny ubrane na czerwono mają rekord porażek. To zawyżona liczba, ale rozumiesz, o co chodzi. Są to czysto przypadkowe zdarzenia, które mogą, ale nie muszą, wpłynąć na wynik meczu. Omawiając co roku zupełnie inne kluby i przeciwników, nawet statystyki przeciwko spreadowi (ATS) dotyczące słabszych i faworytów są bez znaczenia.

Końcowe przemyślenia

Sprawdź swoje konta, aby ustalić, czy masz dodatkową gotówkę. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji, sprawdź najlepsze strony bukmacherskie NFL, które skompilowaliśmy. Zakłady na Super Bowl mogą być zabawne, jeśli pamiętasz o tych pomysłach i metodach ekspertów.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Genesis Invitational 2024: Ulubione, szanse i przewidywania
2024-02-14

Genesis Invitational 2024: Ulubione, szanse i przewidywania

Wiadomości