Wiadomości

November 30, 2022

Kto zostanie sławami w Baseball Hall w 2023 roku?

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

W 2022 roku Baseball Hall of Fame wita siedmiu nowych członków w ekskluzywnym klubie. To było po tym, jak w poprzednim roku nie było nazwiska. Z takimi postaciami jak David Ortiz, Tony Oliva i inni, których nie ma w hali, entuzjaści baseballu i gracze mogą zwrócić uwagę na klasę talentów Major League Baseball z 2023 roku, które mają duże szanse. 

Kto zostanie sławami w Baseball Hall w 2023 roku?

W rzeczywistości wiele bukmacherzy online już opublikowali kursy na ten efekt, a na szczycie listy znajduje się wiele interesujących nazwisk. O ile nie zaznaczono inaczej, datą ceremonii inauguracyjnej w Baseball Hall of Fame w 2023 r. jest 23 lipca tego samego roku.

Oczywiście jest wielu emerytowanych graczy w baseball ze wszystkimi kwalifikacjami wymaganymi do rozpatrzenia przez Baseball Writers' Association of America (BBWAA). Jednak nie wszyscy dostaną tak upragniony zaszczyt. Patrząc na ich historię w sporcie i to, co bukmacherzy mówią przez kursy, oto kilka nazwisk, których wprowadzenie nie zaskoczy żadnego fana baseballu.

1. Carlos Beltran

Chociaż Carlos Beltran może nie dorównać wielu punktom odniesienia używanym do wprowadzenia do Baseball Hall of Fame (niezupełnie przy 3000 i 500 trafieniach w karierze i homerach), ma powagę, długowieczność i szczyt przyszłej Galerii Sław inicjator. 

Po 20 sezonach, głównie z Royals i Mets, Carlos zasłużenie zdobył nagrodę Rookies of the Year w 1999 roku i siedem razy otrzymał głosy MVP. Jest także dziewięciokrotnym All-Star i zwycięzcą World Series 2017. Inne drużyny grał dla podczas swojej kariery to Rangers, Yankees, Cardinals, Giants i Astros.

To powiedziawszy, ważne jest, aby podkreślić, że Carlos ma kilka rzeczy, które działają przeciwko niemu. Należą do nich między innymi niepowodzenie w zdobyciu nagrody MVP (NBA Most Valuable Player). Kolejną możliwą przeszkodą na jego drodze może być skandal z oszustwami Astros w 2017 roku. Oczywiście po raz pierwszy pojawia się na karcie do głosowania, ale wszystko może się zdarzyć.

2. Scott Rolen

Tak, Carlos ma duże szanse na cięcie w 2023 roku, ale Scott Rolen może być jedyną prawdziwą blokadą w kursach Major League Hall of Fame. I chociaż nie zbliża się do wielkich ofensywnych kamieni milowych Beltrana, może pochwalić się przyzwoitą długowiecznością i ma za sobą statystyki stawek. Co więcej, jego gwiezdna kariera obronna zapewnia mu wiele ważnych punktów; Scott Rolen osiem razy zdobył nagrodę Złotej Rękawiczki.

W 2022 r. Rolen zdobył 65,2% głosów, nie przekraczając 75% progu potrzebnego do włamania się do Galerii Sław. Będzie to jego szósty cios w honorze, a ponieważ duzi chłopcy, tacy jak Roger Clemens i Barry Bonds, nie biorą udziału w konkursie, powinien zgromadzić wystarczającą liczbę głosów, aby zdobyć miejsce w Sali.

3. Omar Vizquel

Po zdobyciu 52,6% w 2020 r. Omar jest wyraźnie kandydatem do Galerii Sław, chociaż od tego czasu jego liczba spadła. Ale mógł wrócić w 2023 roku, biorąc pod uwagę, że już dowodzi zwolennikami zagorzałych. Jego argumenty za wprowadzeniem opierają się na obronie i długowieczności – nie wspominając o jego trzykrotnym All-Star i 11 złotych rękawiczkach. 

Przed przejściem na emeryturę w wieku 45 lat Omar przez 24 sezony grał na boiskach baseballowych. Ludzie mogą się zastanawiać, czy gracz z karierą 688 on-base plus slugging (OPS) może naprawdę stać się Hall Famer w dzisiejszych czasach. Cóż, można to pozostawić tylko przypadkowi.

4. Billy Wagner

Bill Wagner to kolejna postać, która może skorzystać na przyszłorocznym wprowadzeniu do Baseball Hall of Fame. Uzyskując 51% głosów w 2022 r., Wagner nie przekroczył progu o 24%, więc tym razem będzie miał nadzieję, że trafi w magiczną liczbę. 

To będzie jego ósma próba zostania Hall Famerem i może mieć duże szanse, biorąc pod uwagę, że niektórzy z jego konkurentów z poprzednich lat są już adeptami. Jeśli chodzi o wszystkie oszczędności w czasie MLB, Wagner zajmuje szóste miejsce. Jest siedmiokrotnym All-Star i jest uważany za jednego z najlepszych leworęcznych miotaczy wszech czasów.

5. Matt Cain

Cain to trzykrotny All-Star, który bawił baseball świata przez 13 dobrych sezonów, grając dla jednej drużyny: Giants. Dwukrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce National League Cy Young Award w głosowaniu i został włączony do zespołu mistrzów Giants World Series w 2010, 2012 i 2014 roku. Podczas postseason 2010 nagrał 2-0 z 0,00 ERA w 21,1 rundach . 

W tym roku pozwolił na jeden niezasłużony bieg i 13 trafień. Dzięki dobrze udokumentowanym osiągnięciom, nie ma wątpliwości, że Cain ma wszystko, czego potrzeba, aby zostać jednym z sław Baseball Hall. Niemniej jednak jest to kwestia wyczekiwania.

Inne nazwy

Lista emerytowanych baseballistów, którzy mogliby dostać się do Hall of Fame w 2023 roku, jest długa, a ograniczenie nazwisk do tylko pięciu powyżej byłoby niesprawiedliwością. Oto kilka innych nazw, które mogą osiągnąć ten wyczyn:

  • André Ethier
  • Jacoby Ellsbury
  • Mike Napoli
  • John Lackey
  • Jayson Werth
  • Jered Tkacz
  • Ulica Hustona
  • Francisco Rodriguez
  • Jhonny Peralta
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Genesis Invitational 2024: Ulubione, szanse i przewidywania
2024-02-14

Genesis Invitational 2024: Ulubione, szanse i przewidywania

Wiadomości