Zakłady na MLB World Series Online

Impreza jest rundą play-off w baseballu, w której zwycięzcy dwóch czołowych lig zawodowych w Ameryce Północnej stają przeciwko sobie. Te dwie ligi, które tworzą MLB, to American League (AL) i National League (NL). World Series to coroczna gra o mistrzostwo rozgrywana pomiędzy mistrzami tych dwóch turniejów sportowych.

Wielu Amerykanów często uważa World Series za mistrzostwa świata w baseballu. Opierają to na fakcie, że Major League Baseball przyciąga najlepszych graczy w baseball na świecie. Z graczami z ponad 20 krajów jest to jedno z największych wydarzeń sportowych na świecie. Ale w prawdziwym sensie mistrzowie World Series nie są mistrzami świata. Ten zaszczyt należy do zwycięzców World Baseball Classic, międzynarodowych mistrzostw sportowych, które rozpoczęły się w 2006 roku.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Wszystko, co musisz wiedzieć o MLB World Series

Wszystko, co musisz wiedzieć o MLB World Series

Te dwie ligi sportowe walczyły o przewagę na polu domowym w turnieju do 2002 roku. Jednak w latach 2003-2016 odpowiednia liga, która wygrała mecz All-Star, otrzymała przewagę.

Później, aż do 2020 roku, zwycięska drużyna ligi, która odnotowała najbardziej niesamowitą przegraną wygraną w sezonie zasadniczym, otrzymała korzyść na własnym boisku. Wyjątkiem są sytuacje, w których wszystkie mecze rozgrywano na neutralnym boisku, co było podobnym przypadkiem w 2020 roku.

Wszystko, co musisz wiedzieć o MLB World Series
Historia MLB World Series

Historia MLB World Series

Seria baseballowa rozpoczęła się po zakończeniu rywalizacji między National League a nowo uruchomioną amerykański League w 1903 roku. Pierwsze wydarzenie obejmowało serię do zwycięstwa dziewięciu, w której Pittsburgh przegrał z Bostonem trzy mecze do pięciu.

W następnym roku NY Giants odmówił zmierzenia się z Bostonem, który był mistrzem AL. Niemniej jednak seria została wznowiona w 1905 roku i później grana corocznie. Niestety w 1994 roku imprezę przerwał rozległy strajk zawodników. Siedmiogrowa konfiguracja jest typowa od 1922 roku. Ponadto w każdej serii jeden gracz został wybrany jako najbardziej wartościowy gracz, począwszy od 1955 roku.

Włączenie Kanady

W 1969 Montreal stał się pierwszym zespołem z Kanada do stawienia się w MLB. Toronto było drugim w roku 1977. Toronto wygrało w 1992 roku, stając się pierwszą drużyną poza USA, która wygrała główne turnieje sportowe. Nowojorscy Yankees mają obecnie najwięcej tytułów w American League.

Dochód uzyskany ze sprzedaży bramek playoff jest dzielony między drużyny playoffs. Mistrz World Series otrzymuje największą część puli, a następnie zdobywca drugiego miejsca i tak dalej. Nagroda pieniężna dla mistrzów MLB World Series jest określana na podstawie sumy „Puli graczy”. Pula to pieniądze zebrane ze sprzedaży wszystkich biletów do playoff MLB.

Przed play-offami MLB kluby zazwyczaj zbierają się, aby negocjować, ile pieniędzy zostanie rozdzielonych między zwycięzców i przegranych sezonu, podobnie jak najlepsze mistrzostwa e-sportowe. Zwycięzcy otrzymują największą część „puli”, czyli nagrody pieniężnej. Inne drużyny posezonowe otrzymują mniejszą część dochodów z playoffów MLB.

Historia MLB World Series
O baseballu

O baseballu

Baseball jako sport gra się w nią od 1744 roku. Format gry pozostał prawie taki sam do tej pory. Kanada, Ameryka Północna i Japonia to główne rynki gry, ale baseball jest sportem globalnym. Punktem kulminacyjnym jest World Series of Baseball.

Celem gry jest pokonanie przeciwnika liczbą biegów. Gracze starają się trafić piłką baseballową w najdalsze możliwe miejsce, a następnie zdobywają punkty, biegając po bazach. Jeśli uda im się ominąć wszystkie cztery bazy i uniknąć wyrzucenia, ich miejsce zajmuje inny pałkarz.

W grze rywalizują ze sobą dwie drużyny, każda składająca się z dziewięciu graczy. Mecz trwa dziewięć inningów, przy czym każda drużyna odbija naprzemiennie w każdej innings. Ostateczne wyniki każdej drużyny są dodawane do jej łącznych wyników, a drużyna, która zgromadzi więcej punktów, wygrywa.

O baseballu
Dlaczego Major League Baseball World Series jest popularna?

Dlaczego Major League Baseball World Series jest popularna?

World Series może być turniejem w Ameryce Północnej, ale jest to bez wątpienia najlepsza impreza baseballowa na świecie. Chociaż nie ma drużyn z całego świata, jest wielu zagranicznych graczy. YouTube TV, usługa telewizji internetowej uruchomiona w 2017 roku, została sponsorem prezentującym World Series w ramach wieloletniej umowy, która rozpoczęła się w 2017 roku.

Wiele mniejszych turniejów baseballowych zostało nazwanych „World Series”. Należą do nich Junior World Series wśród listy innych turniejów sportowych. Młodszy turnieje sportowe mecz zwycięzcy American Association i mistrza Ligi Międzynarodowej.

Te dwie to profesjonalne ligi drugorzędne w Ameryce. Nastąpił również wzrost liczby sportowych turniejów online z udziałem graczy w baseball.

Dlaczego obstawianie jest popularne?

World Series to najstarsze mistrzostwa w sporcie zawodowym i nie jest tajemnicą, że baseball ma wystarczająco dużą rzeszę fanów, aby promować najważniejsze wydarzenie baseballowe sezonu.

Jeśli chodzi o najbardziej akceptowalne kursy World Series, serwisy bukmacherskie nie powstrzymują się i zapewniają mnóstwo możliwości dla każdej gry w serii. Zakłady futures to zakłady, w których gracze obstawiają kursy i linie World Series przed serią mistrzostw.

Dlaczego Major League Baseball World Series jest popularna?
Jak obstawiać MLB World Series

Jak obstawiać MLB World Series

Jeśli chodzi o obstawianie turniejów sportowych World Series, to praktycznie każdy bukmacher na rynku ma duży wybór. Prawdziwym problemem jest rozstrzygnięcie, które możliwości obstawiania są odpowiednie dla graczy. Bukmacherzy oferują szeroką gamę alternatywnych zakładów, w tym niektóre najlepsze mistrzostwa e-sportowe.

Moneyline to najwygodniejszy sposób obstawiania turniejów sportowych. Kursy MLB ustalają wypłaty. Ten zakład wymaga jedynie od gracza obstawienia, która drużyna wygra określoną grę.

Strategie obstawiania na MLB World Series

Inną metodą jest: obstawiaj spready punktowe. Kiedy gracze obstawiają rozkład punktów World Series, obstawiają o ile punktów drużyna musi wygrać lub przegrać.

Faworyt, oznaczony ujemnym znakiem, musi albo od razu wygrać mecz, albo przegrać z mniejszą przewagą niż spread. Słabszy, oznaczony symbolem ujemnym, musi wygrać większą liczbą przebiegów niż spread, aby pokryć spread.

Poszczególne osoby nie muszą stawiać zakładów na konkretny zespół lub wynik, gdy obstawiają sumy. Zakład jest zazwyczaj na łączną sumę przebiegów dla obu drużyn. Jeśli mecz World Series ma łącznie 7,5 punktów, gracze mogą postawić over, co oznacza, że przewidują, że obie drużyny zdobędą więcej niż 8. W przypadku underów jest odwrotnie.

Zakłady typu Prop (propozycja) to świetny sposób na obstawianie w World Series bez obstawiania konkretnego wyniku. Prop bet nie bierze pod uwagę zwycięskiej drużyny ani wyniku końcowego, ale koncentruje się na tym, co wydarzy się podczas gry. Zakłady Prop można obstawiać na jednego gracza lub na wszystkie drużyny w starciu.

Jak obstawiać MLB World Series
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak