Wszystko, co musisz wiedzieć o: Jak obstawiać

Zakłady bukmacherskie są łatwe, przyjemne i dają możliwość zarabiania pieniędzy przez osoby fizyczne. Z drugiej strony początkujący nie powinni spieszyć się z obstawianiem. Tak proste, jak zakłady sportowe, zrobienie wszystkiego na samym początku nie jest łatwe.

Wątpliwe jest, czy gracze będą zadowoleni z zakładów sportowych, jeśli podejdą do tego niewłaściwie, ponieważ najprawdopodobniej nie będą na dobrej drodze do wygrania.

Nie ma to zniechęcać do obstawiania zakładów sportowych. Celem tego artykułu jest, aby gracze wiedzieli, jak obstawiać, i zaoferować graczom solidne podstawy, na których mogą budować, jeśli chcą regularnie wygrywać pieniądze.

Wszystko, co musisz wiedzieć o: Jak obstawiać
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Twój przewodnik po zakładach sportowych

Twój przewodnik po zakładach sportowych

Oto krótki przegląd tego, co obstawiający powinni wiedzieć i robić, aby nie tylko zwiększyć swoje szanse na wygraną, ale także pomóc im w odpowiedzialnym graniu i dobrze się przy tym bawić. Branża zakładów sportowych, podobnie jak Wall Street, jest niestabilna. Bukmacherzy zmieniają kursy bukmacherskie w ciągu dnia w zależności od wykonywanej aktywności i innych wiadomości, takich jak kontuzje i pogoda.

Na przykład, jeśli Drużyna A zaczyna jako 7-punktowy faworyt i zdecydowana większość zakładów jest na nich, ich linia może wzrosnąć z -7 do -7,5. Możliwe, że linia przesunie się znacznie dalej do -8 lub zostanie „odkupiona” do -7.

Skoro już o liniach, to warto porównać linie z wielu bukmacherów. Linie mogą się różnić w zależności od bukmachera, ponieważ różni bukmacherzy obsługują różne typy klientów.

Jeśli chodzi o wysokość zakładu, rozsądną zasadą jest zaryzykowanie tylko tego, co gracz może stracić. Pamiętaj, że zakłady sportowe to maraton, a nie sprint. Będą dobre i złe dni. Dlatego istnieje świetna strategia zwana flat-betting.

Płaskie zakłady polegają na obstawianiu tej samej kwoty w każdej grze i ryzykowaniu jedynie od 1% do 5% bankrolla gracza na każdy zakład (bankroll jest kwotą początkową, którą gracze mają do dyspozycji, aby obstawiać). Jeśli na przykład gracze mają 100$ bankrolla, nie powinni ryzykować więcej niż 5$ na grę.

Twój przewodnik po zakładach sportowych
Rodzaje zakładów sportowych

Rodzaje zakładów sportowych

Pojedynczy sport można obstawiać na wiele sposobów i jest wiele sposobów, aby: uprawiaj różne sporty.

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, najlepszą rzeczą, jaką mogą zrobić gracze, jest poznanie zasad każdej formy zakładu i towarzyszącej jej nagrody, zaczynając od tych najpopularniejszych rodzajów zakładów sportowych.

 • Zakłady na pieniądze: Jedną z najprostszych metod obstawiania zakładów sportowych jest zakład na pieniądze. Gracze będą decydować, kto wygra mecz lub mecz, a wygrane są określane na podstawie kursów.
 • Zakłady proste: W Stanach Zjednoczonych zakład prosty jest również znany jako zakład ze spreadem punktowym. Spread punktowy wskazuje, kto i jaką przewagą może wygrać.
 • Zakłady na sumę: Tutaj stawka zależy od łącznej liczby punktów zdobytych przez obie drużyny. Gracze muszą wybrać, czy uważają, że ostateczny wynik będzie wyższy lub niższy niż liczba określona przez bukmachera.
 • Zakłady Parlay: Zakład parlay to stawianie licznych zakładów, z których wszystkie muszą być wygrane, aby gracz wygrał. Gracze mogą na przykład postawić Drużynę A, aby wygrać World Series i Drużynę X w Super Bowl w tym samym roku.
 • Zakłady teaserowe: Ponieważ zawierają dwa lub więcej typów, zakłady teaserowe są porównywalne do parlay. Różnica polega na tym, że w zamian za mniejszą całkowitą wypłatę gracze uzyskują korzystniejszy spread punktowy.
 • Zakłady head-to-head: Kiedy obstawiający wybiera zwycięzcę spośród dwóch uczestników, nazywa się to zakładem head-to-head
Rodzaje zakładów sportowych
Zakłady piłkarskie

Zakłady piłkarskie

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów bukmacherskich.

Jest to dobrze znany sport w większości krajów na całym świecie i ma wiele znanych drużyn. Innym powodem, dla którego tak wielu ludzi lubi obstawiać mecze piłki nożnej, jest to, że jest tak wiele turniejów do wyboru.

Turnieje te składają się z dziesiątek różnych meczów, w których bierze udział wiele różnych drużyn, oferując fanom tego sportu wiele możliwości obstawiania gier.

Jedynymi krajami, w których piłka nożna nie jest najpopularniejszym sportem, są Stany Zjednoczone, gdzie króluje NFL, Australia i Nowa Zelandia, gdzie dominuje rugby, oraz Kanada, gdzie hokej jest narodowym faworytem.

Zakłady piłkarskie
Przewodnik po zakładach piłkarskich

Przewodnik po zakładach piłkarskich

Aby rozpocząć naukę jak obstawiać piłkę nożną, wybierz bukmachera z dużym doświadczeniem. Witryna bukmacherska powinna mieć wszystkie niezbędne licencje i zapewniać wyjątkową obsługę klienta.

Strona powinna mieć szeroki wybór opcji płatności, a także duże bezpieczeństwo. Zanim wybierzesz bukmachera sportowego, porozmawiaj z innymi graczami i przeprowadź badania online, aby uzyskać wskazówki.

Najpopularniejsze typy zakładów w piłce nożnej to pierwszy strzelec, połowa/cały czas gry, układ parlay i obie drużyny strzelą gola.

Zakłady na pierwszego strzelca są jak dotąd najpopularniejszą metodą obstawiania piłki nożnej. Oznacza to, że gracz obstawia drużynę, która według niego jako pierwsza zdobędzie bramkę w meczu. The kursy piłkarskie na pierwszego strzelca zakłady są zazwyczaj lepsze, ponieważ możliwych jest wiele wyników.

Połowa/cały czas gdzie gracze mogą postawić na to, czy:

 • Jedna strona prowadzi w przerwie, a druga w pełnym wymiarze godzin lub odwrotnie,
 • Drużyna będzie prowadzić po przerwie i po zakończeniu meczu,
 • Do przerwy dojdzie do remisu, a jedna z drużyn wygra w pełnym wymiarze godzin,
 • Gra zakończy się remisem zarówno w połowie, jak i na końcu.

Zakłady Parlay zwiększyć możliwy zwrot ze swojej stawki, obstawiając wiele zespołów, aby wygrać, przegrać lub zremisować, zmniejszając ich szanse w każdej grze, ale zwiększając ich szanse na dużą wygraną.

Obie drużyny strzelą zakłady jest oczywiste, ponieważ gracz otrzymuje wybór meczów i jest poinstruowany, aby wybrać gry, w których obie drużyny zdobędą punkty. Zmiana polega na tym, że zamiast wygranej, przegranej lub remisu w zakładach parlay są teraz tylko dwa możliwe wyniki: „strzeli/nie zdobędzie gola”

Ligi sportów fantasy istnieją od dawna, ale obstawianie ich w celu zarabiania pieniędzy stało się ostatnio coraz bardziej popularne.

Zakłady na futbol fantasy

Główną koncepcją zakładów sportowych typu fantasy jest to, że tworzysz zespół graczy w oparciu o określone kryteria, a następnie ci gracze zdobywają punkty dla twojego zespołu w zależności od ich wyników w grach.

Możesz wtedy rywalizować o prawdziwe pieniądze z innymi ludźmi, którzy zebrali zespoły fantasy, a zwycięzcą jest ten, którego zespół radzi sobie najlepiej. Zakłady można obstawiać na wiele sposobów, w tym brać udział w ligach, które trwają cały sezon.

Przewodnik po zakładach piłkarskich
Zakłady na wyścigi konne

Zakłady na wyścigi konne

Wyścigi konne mają długą i bogatą historię, praktykowaną od tysiącleci na całym świecie. Wyścigi rydwanów były ważną działalnością w czasach starożytnych, a wyścigi odbywały się w całej Grecji i Rzymie.

Wyścigi konne zajmują drugie miejsce po piłce nożnej jako najpopularniejszy sport widowiskowy w Wielkiej Brytanii. Według badań branżowych co roku w Wielkiej Brytanii na wyścigi bierze udział ponad sześć milionów ludzi, z czego 40% to kobiety.

Ten sport jest popularny we Francji, Australii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hongkongu i Malezji, a kibice w Japonii śpią w oczekiwaniu na ważne wydarzenia.

Zakłady na wyścigi konne
Przewodnik po zakładach na wyścigi konne

Przewodnik po zakładach na wyścigi konne

Na początek obstawianie wyścigów konnych, gracze muszą najpierw zarejestrować się w odpowiedniej witrynie bukmacherskiej, a następnie wpłacić tam swoje środki.

Następnie po prostu znajdują wyścig, na który chcą postawić. Większość stron internetowych zawiera listę torów wyścigowych, na których tego dnia odbywają się wyścigi, dzięki czemu możesz wybrać jeden i zobaczyć wszystkie zaplanowane wyścigi.

Jak wybrać zwycięzcę

Oto sześć głównych czynników, które gracze muszą wziąć pod uwagę, próbując wytypować zwycięzcę wyścigu konnego – przebieg, odległość na torze, rodowód konia, koneksje, forma kursu i ocena handicapowa.

 • Pójście: Going (zwany również stanem toru lub oceną toru) to powierzchnia toru wyścigów konnych przed wyścigiem lub spotkaniem wyścigowym. Droga zależy od ilości wilgoci w ziemi i jest oceniana przez oficjalnego stewarda w dniu wyścigu
 • Dystans: Większość koni może przebiec tylko pewien dystans, zanim się zmęczy. Wybór konia z doświadczeniem w zakresie wytrzymałości może się dobrze opłacić.
 • Genealogia: Odnosi się to do pochodzenia konia. Doświadczeni gracze często sprawdzają rodowód konia, aby sprawdzić, czy preferuje bieganie po błocie lub darni, poruszanie się poza torem (tj. wolniej) lub pokonywanie nowego dystansu.
 • Znajomości: Pewne kombinacje trenera, dżokeja i właściciela odniosły spory sukces, a forma tych dwójek i trójek może przynieść dużo pieniędzy.
 • Formularz kursu: Konie biegają inaczej na różnych torach wyścigowych, więc sprawdzanie kart wyścigowych pod kątem wcześniejszych zwycięzców toru jest dobrym pomysłem.
 • Znak handicapu: Gdy koń osiągnie swój szczyt niepełnosprawności, trudno mu konkurować z końmi o lepszej wadze. W wyścigach handicapowych porównywanie oceny konia z ostatnim zwycięskim ma decydujące znaczenie.
Przewodnik po zakładach na wyścigi konne
Zakłady na krykieta

Zakłady na krykieta

Krykiet to jedna z najstarszych gier, którego korzenie sięgają XVIII wieku w Anglii. Jest to również jeden z najpopularniejszych sportów na świecie, z wieloma entuzjastami zakładów sportowych obstawiających mecze krykieta w zaciszu własnego domu.

W rzeczywistości obstawianie wydarzeń sportowych w krykiecie jest lukratywną częścią branży hazardu online. Chociaż jest najbardziej popularna w Wielkiej Brytanii, Indiach, Australii i RPA, zyskuje na popularności wśród Amerykanów, którzy coraz lepiej poznają tę grę.

Chociaż większość graczy w Stanach Zjednoczonych wciąż nie jest zaznajomiona z tą grą, niektórzy amerykańscy obstawiający sporty uważają, że obstawianie krykieta jest interesujące ze względu na liczne opcje zakładów oferowane przez grę.

Zakłady na krykieta
Przewodnik po zakładach krykieta

Przewodnik po zakładach krykieta

Przede wszystkim obstawiający muszą znaleźć najlepszego bukmachera, który jest dobrze zorientowany w krykieta i oferuje konkurencyjne kursy. Ponadto niektóre strony bukmacherskie dostarczać klientom statystyki, których potrzebują, aby odnieść sukces w grze.

O wiele łatwiej jest obstawiać zakłady w oparciu o instynkt niż zaprojektować i przeanalizować strategię. Jeśli jednak obstawiający skorzystają z wypróbowanych i prawdziwych wskazówek dotyczących zakładów na krykieta, nie będą musieli przeprowadzać obszernych analiz statystycznych, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Zawsze bądź na bieżąco z prognozą pogody

Znajomość pogody może dać ci ukryty wgląd w grę, która opiera się głównie na wietrze i stopniu niestabilności powietrza. Na przykład, jeśli prognozowany jest deszcz, mecze zaplanowane na te dni mogą zostać skrócone, faworyzując drugą drużynę.

Czekam na wyniki rzutu

Decyzja o tym, kto pierwszy odbije, ma istotny wpływ na wynik meczu. Dzieje się tak dlatego, że pierwsza strona, która uderzy, będzie miała mniejszą niekorzyść w trakcie gry z powodu zużycia furtki.

Znaczenie formy

Formularz określi, jak dobrze lub słabo radzi sobie drużyna lub pojedynczy gracz. Upewnij się, że sprawdziłeś drużyny i graczy z wyprzedzeniem, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje na temat ich statystyk wydajności.

Ocena warunków gruntowych

Chociaż cechy różnych boisk gry mogą nie być głównym celem większości lepszych, mają one znaczenie. Na przykład niektóre furtki wydają się w ogóle nie obracać, podczas gdy inne cudownie reagują na wirowanie. Są tory wolne i takie, które mają pływalność, która faworyzuje szybkich kręgli.

Krykiet jest na szczycie listy, jeśli chodzi o sporty trudne do utrudnień. Wynika to z dużej liczby rynków do wyboru. Dostępne są zarówno opcje zakładów ante-post, jak i na żywo.

Przy tak wielu alternatywach zakładów istnieje znaczne ryzyko postawienia wielu zakładów spekulacyjnych. W rezultacie ważne jest nauczenie się jednych z najlepszych taktyk, które obstawiający mogą wykorzystać, aby uzyskać przewagę i być może pokonać system.

Przewodnik po zakładach krykieta
Zakłady na UFC

Zakłady na UFC

W ciągu ostatniej dekady popularność Ultimate Fighting Championship (UFC) wzrosła, podobnie jak obstawianie wydarzeń, które mają miejsce. Ponieważ coraz więcej osób stawia zakłady, bukmacherzy online dążą do poprawy swoich usług, zapewniając dodatkowe opcje zakładów, promocje i kursy, które są konkurencyjne.

Obstawiający mogą zarobić dużo pieniędzy obstawiając UFC. Podobnie jak większość zakładów sportowych, są wypróbowane i sprawdzone strategie które mogą pomóc obstawiającym zmniejszyć ryzyko przy jednoczesnym zwiększeniu zwrotów. Weterani zawsze biorą pod uwagę taktykę, ale jest to jeszcze ważniejsze dla początkujących graczy mieszanych sztuk walki.

Jest kilka rzeczy do rozważenia, które pomogą zupełnie nowym graczom zacząć obstawiać UFC na właściwej stopie.

Zakłady na UFC
Przewodnik po zakładach UFC

Przewodnik po zakładach UFC

Znalezienie bukmachera jest pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby obstawić w UFC. To ważna decyzja, ale teraz jest o wiele łatwiej niż kilka lat temu. Powodem tego jest to, że dzięki rozbudowie Zakłady na UFC, większość bukmacherów oferuje teraz znaczne opcje zakładów UFC.

Dostępne są recenzje, które pomogą graczom zdecydować, czy potrzebujesz pomocy, a gracze powinni również zasięgnąć porady społeczności bukmacherskiej.

To, czego gracze powinni szukać, to podstawowy interfejs, który są im zaznajomieni i który pozwala im z łatwością poruszać się po rynkach zakładów. Poszukaj wszelkich ofert zakładów, z których obstawiający mogą skorzystać, niezależnie od tego, czy są to darmowe zakłady, oferty zwrotu pieniędzy, czy coś innego; oni wszyscy pomogą graczom na początku.

Zakłady UFC: kluczowe terminy dotyczące zakładów, które należy znać

 • Ulubiony: Zawodnik, który zgodnie z przewidywaniami wygra – i to prawie zawsze przy śmiesznie niskich kursach. W przypadku walk o undercards obstawianie faworytów jest zawsze bardziej opłacalne.
 • Słabszy: Z drugiej strony jest to kombatant, który raczej nie wygra. Może to być bardziej opłacalne niż obstawianie faworyta, ponieważ odzyskasz swoją stawkę plus zysk.
 • Naciskać: Zakład, który skutkuje remisem, nie jest ani przegraną, ani wygraną. Twój zakład jest po prostu zwracany.
 • Kreda: Ulubiony lub przewidywany zwycięzca walki i zazwyczaj osoba z najlepszymi szansami; prawie zawsze ujemne kursy.
 • Decyzja: Wynik walki zgodny z kartą wyników sędziów. Może to być decyzja podzielona, jednomyślna, większościowa lub techniczna.
 • TKO: Oznacza to techniczne powalenie. Zawodnicy zostają powaleni trzykrotnie lub sędzia interweniuje i wszczyna przerwanie walki po stwierdzeniu, że zawodnik nie jest w stanie kontynuować walki. O ile sędziowie nie określą walki na kartach wyników lub nie ogłoszą No Contest, wycofanie narożne jest również TKO.
Przewodnik po zakładach UFC
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Najlepszy przewodnik po zakładach sportowych na boks
2023-11-17

Najlepszy przewodnik po zakładach sportowych na boks

Zakłady na boks zawsze miały oddaną rzeszę fanów. W ostatnich latach coraz więcej fanów walk zaczęło aktywnie szukać możliwości obstawiania ważnych wydarzeń. Dobra wiadomość jest taka, że ​​obstawianie boksów jest teraz prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli interesują Cię zakłady sportowe, ważne jest, aby przed postawieniem zakładów poznać różne rynki bokserskie, typowe formaty kursów i przydatne wskazówki dotyczące zakładów. Powinieneś także dowiedzieć się, jak wybierać wiarygodnych bukmacherów online. Ten obszerny przewodnik po zakładach bukmacherskich online obejmuje wszystkie podstawy.

Co musisz wiedzieć o zakładach NASCAR
2023-03-22

Co musisz wiedzieć o zakładach NASCAR

Dzięki ogromnej rzeszy fanów w Ameryce Północnej i wielu wyścigom odbywającym się praktycznie co tydzień na różnych torach wyścigowych od lutego do początku listopada, zakłady na NASCAR są jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji zakładów dla entuzjastów sportów motorowych.

Najlepszy przewodnik po zakładach na Super Bowl, jak się przygotować
2023-03-08

Najlepszy przewodnik po zakładach na Super Bowl, jak się przygotować

Będzie dużo pieniędzy do legalnego postawienia na Super Bowl 2023 po tym, jak gra w 2022 roku pobije wszystkie poprzednie rekordy. Ostatnim razem, w Super Bowl LVI, Los Angeles Rams pokonali Cincinnati Bengals 23:20.

Najfajniejsze sporty zimowe do obstawiania
2022-03-02

Najfajniejsze sporty zimowe do obstawiania

Sporty uprawiane na śniegu lub lodzie określane są mianem sportów zimowych. W przeciwieństwie do sportów letnich, sporty zimowe mają krótszy sezon, trwający od listopada do lutego. Niektóre wydarzenia, takie jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie, odbywają się co cztery lata. Zimowe igrzyska olimpijskie oferują najbardziej ekscytujące możliwości zakładów sportowych online. Mimo to, kilka rocznych i dwuletnich sportów zimowych jest dostępnych do obstawiania.