Zakłady na FIVB World Cup Online

Ten artykuł pomoże graczom w dokonaniu świadomego zakładu na FIVB World Cup, jedne z najlepszych mistrzostw świata w siatkówce. FIVB to skrót od Federation Internationale de Volleyball (Federacja Internationale de Volleyball) założona w Szwajcarii w 1947 roku i jest organem zarządzającym siatkówką na światowym poziomie. Wśród wielu organizowanych przez nich mistrzostw w piłce siatkowej jest Puchar Świata Mężczyzn, który odbywa się co 4 lata.

W tym turnieju rywalizuje dwanaście drużyn narodowych, które zostały wybrane jako 2 najlepsze drużyny z każdej z 5 federacji kontynentalnych, a pozostałe 2 to Japonia i mistrz świata z poprzedniego roku.

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na FIVB World Cup

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na FIVB World Cup

Puchar Świata FIVB odbywa się w roku poprzedzającym Igrzyska Olimpijskie i służy jako turniej kwalifikacyjny do Igrzyska Olimpijskie z dwoma najlepszymi drużynami przechodzącymi. Pierwsze 3 Puchary Świata FIVB odbyły się w różnych krajach, ale od 1977 turniej zawsze odbywał się w Japonii.

Pula nagród wynosi nieco ponad 1 milion dolarów, a zwycięski zespół dzieli 600 000 dolarów między swoich graczy i 30 000 dolarów przekazanych ich federacji. Drużyna na drugim miejscu dostaje 300 000 $ dla zawodników i 15 000 $ dla federacji. Drużyna zajmująca trzecie miejsce otrzymuje 100.000$ między graczami oraz 10000$ dla swojej federacji.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakładach na FIVB World Cup
Format Pucharu Świata FIVB

Format Pucharu Świata FIVB

Puchar Świata FIVB to jeden z głównych turniejów siatkówki, w którym w październiku bierze udział 12 drużyn narodowych grających przez 2 tygodnie co 4 lata. Każdego dnia rozgrywanych jest 6 meczów w wielu miejscach/miastach w Japonii, z dniem wolnym co 2-3 dni, aby gracze mogli się zregenerować.

12 drużyn jest podzielonych na 2 pule z Turniej grał w 2 różnych fazach. W pierwszej fazie każda drużyna gra z każdą inną drużyną w swojej puli. Druga faza polega na tym, że każda drużyna gra z każdą inną drużyną z drugiej puli.

Ogólna klasyfikacja jest obliczana na podstawie punktów meczowych, liczby wygranych meczów, stosunku setów i stosunku punktów. Dwie drużyny, które zdobędą najwięcej punktów, zostaną automatycznie zakwalifikowane do wzięcia udziału w igrzyskach olimpijskich w następnym roku.

Do tej pory odbyło się 14 Pucharów Świata FIVB, a następny zaplanowano na 2023 r. Niektóre drużyny narodowe wyróżniły się w tych turniejach siatkówki, przy czym Rosja wygrała 6 Pucharów Świata, a następnie Brazylia z 3 i USA z 2.

Format Pucharu Świata FIVB
Historia Pucharu Świata FIVB

Historia Pucharu Świata FIVB

Pierwszy Puchar Świata FIVB odbył się w Polsce w 1965 roku i został naprawdę rozpoczęty jako sposób na zwiększenie ówczesnego 2 major Siatkówka turnieje tamtych czasów - Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata. Pierwsze dwa Puchary Świata były przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn, ale w 1973 roku ustanowiono Puchar Świata Kobiet, który trwa do dziś.

Lata 90. przyniosły wzrost liczby turniejów sportowych w siatkówkę wraz z utworzeniem Ligi Światowej i Grand Prix. Te dodatkowe konkursy prawie sprawiły, że Puchar Świata nie miał żadnych konsekwencji, ale turniej został uratowany, zmieniając go na rok przed igrzyskami olimpijskimi, aby służył jako turniej kwalifikacyjny.

Historia Pucharu Świata FIVB
Wszystko, co musisz wiedzieć o siatkówce

Wszystko, co musisz wiedzieć o siatkówce

Siatkówka to gra rozgrywana między 2 drużynami po 6 graczy na boisku z siatką pośrodku. Gra składa się z najlepszych 5 setów, przy czym pierwsze 4 sety rozgrywane są do 25 punktów, a piąty do 15 punktów. Aby wygrać seta, drużyna musi wygrać z 2 punktami, ale ponieważ nie ma limitu liczby punktów, które można rozegrać, set może trwać bezterminowo, aż do osiągnięcia różnicy 2 punktów.

Piłka podawana jest nad siatką poprzez uderzenie ręką gracza i może być dotknięta tylko 3 razy przez drużynę przeciwną, co oznacza, że trzecie dotknięcie musi być uderzeniem nad siatką. Punkty są przyznawane poprzez przyziemienie piłki na boisku przeciwnika lub gdy drużyna przeciwna nie jest w stanie odbić piłki lub wyrzuca ją poza boisko.

Wszystko, co musisz wiedzieć o siatkówce
Dlaczego FIVB World Cup jest popularny do obstawiania?

Dlaczego FIVB World Cup jest popularny do obstawiania?

Niezależnie od tego, czy typerzy obstawiają Puchar Świata FIVB, Mistrzostwa Świata lub ligi siatkówki, istnieje wiele popularnych zakładów, które można obstawiać na stronach z zakładami sportowymi online.Najpopularniejszy rodzaj obstawiaj w witrynach bukmacherskich online dla siatkówki to rozłożenie punktów.

To tutaj gracze obstawiają, jak dobrze radzą sobie drużyny, a nie kto wygra mecz. Prostszym zakładem, który można znaleźć w bukmacherach online, jest zakład typu moneyline, który po prostu stawia na to, kto będzie zwycięską drużyną.

W przypadku największych wydarzeń siatkarskich, takich jak Puchar Świata FIVB, gracze mogą obstawiać, kto ich zdaniem wygra turnieje siatkówki. Następnie są zakłady Powyżej/Poniżej, które przewidują, czy łączna liczba punktów zdobytych w meczu będzie powyżej lub poniżej liczby ustalonej przez bukmachera online.

Można również obstawiać zakłady na to, jaki będzie ostateczny wynik pod względem wygranych setów. Zakłady na sety to kolejny rodzaj zakładów związanych z setami. Tutaj gracze obstawiają, kto wygra pierwszy set gry lub ile punktów zostanie zdobytych w danym secie.

Dlaczego FIVB World Cup jest popularny do obstawiania?
Jak obstawiać Puchar Świata FIVB

Jak obstawiać Puchar Świata FIVB

Po znalezieniu renomowanej witryny z odpowiednią licencją, która oferuje siatkówkę, gracz musi zarejestrować się na stronie, zasilić swoje konto, przejść do sekcji siatkówki, wybrać grę, wybrać zakład i potwierdzić zakład.

Jednak gracze mogą uczynić swoje zakłady bardziej efektywnymi, badając szereg czynników związanych z grą. Aby prawidłowo obstawiać zakłady, obstawiający powinien przynajmniej rozumieć zasady gry. Pomoże w tym czytanie o grze i oglądanie meczów.

Jednym z najważniejszych podejść jest badanie statystyk drużyn i zawodników oraz śledzenie najnowszych wiadomości dotyczących formy drużyn i zawodników, kondycji, kontuzji itp.

Na przykład, jeśli kluczowy gracz lub libero dozna kontuzji, może to negatywnie wpłynąć na wyniki ich drużyny. Innym przykładem jest sytuacja, w której drużyna znana z mocnych serwów zostanie rzucona przeciwko drużynie, która jest znana z tego, że ma słabe wyniki w zakresie zwrotów, co skutkowałoby bardziej świadomym zakładem dla obstawiającego.

Gracz może również skontaktować się z profesjonalnymi typerami online, aby sprawdzić, czy ich typy są podobne. Wreszcie, aby skorzystać z najlepsze kursy, gracze powinni być zarejestrowani w wielu bukmacherach online, aby mogli łatwo grać tam, gdzie można zarobić najwięcej pieniędzy.

Jak obstawiać Puchar Świata FIVB
Najlepsze strony z zakładami na Mistrzostwa Świata FIVB w 2024

Najlepsze strony z zakładami na Mistrzostwa Świata FIVB w 2024

Bettingranker ułatwia graczom znalezienie najlepszego bukmachera online dzięki obszernym recenzjom stron internetowych. Istnieje wiele polecanych witryn z 1xBet mając wysoką pozycję w rankingu bukmacherskim, obsługującym 183 kraje, 78 walut i 31 metod wypłat.

Założona 15 lat temu, obsługuje 29 języków, dzięki czemu gracze z całego świata mogą śmiało uczestniczyć, i ma bonus powitalny do 130 USD. 22 Bet również znalazł się wysoko w rankingach, oferując dostęp do wiele państw i waluty oraz posiadanie w pełni zoptymalizowanych aplikacji. Ich strona internetowa jest dostępna w 39 językach z całej Europy, Azji i Afryki.

Megapari to kolejna polecana strona, która jest stosunkowo nowa, ale już stała się ulubioną wśród graczy na całym świecie. Oferuje 100% bonus od pierwszego depozytu, a także szereg innych promocji. Ostatnia, ale nie mniej ważna jest Parimatch który może pochwalić się bonusem 20% cashbacku. Oferuje również bonusy powitalne rozłożone na pierwsze 5 depozytów do łącznej kwoty 3000 $.

Parimatch posiada szereg renomowanych licencji, działając w 8 krajach i 2 językach, angielskim i portugalskim. Akceptuje brazylijskie reale, świetne w przypadku zakładów z Brazylii, a także euro i USD.

Najlepsze strony z zakładami na Mistrzostwa Świata FIVB w 2024
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak