Uzależnienie od hazardu

Natalie Turner
PublisherNatalie TurnerPublisher

Unikanie uzależnienia od hazardu

Dla każdego, kto nie wpadł w pułapkę, uzależnienie od zakładów brzmi jak scenariusz niemożliwy. Wiele osób, które lubią hazard jako aktywność społeczną, nie rozumie, w jaki sposób może on wciągnąć ludzi. Uzależnienie od hazardu jest poważnym problemem, którego wszyscy gracze powinni unikać przez cały czas.

Aby to zrobić, ważne jest, aby zrozumieć, co powoduje takie zachowanie.

Zakłady emocjonalne

Niektórzy ludzie uwielbiają obstawiać drużyny, które wspierają. Inni są przeciwko drużynom, których nienawidzą. To sprawia, że tracą racjonalność w procesie obstawiania. Jeśli zakłady nie idą po ich myśli, prawdopodobnie będą kontynuować pościg do punktu, w którym nie będą już mogli go kontrolować.

Zakłady jako inwestycja

Czasy mogą być ciężkie, ale obstawianie wyłącznie w celu zarabiania pieniędzy to wciąż zły pomysł. Tak jak włożyłbyś wszystkie swoje pieniądze w start-up, zakłady jako firma będą prosić o więcej. Gonisz straty i chcesz wykorzystać wygrane. Zawsze tego unikaj.

Inne częste przyczyny uzależnienia od zakładów to:

  • Bycie oczernianym za zbyt duże obstawianie
  • Brak budżetu na zakłady
  • Stres lub depresja pochodzące z innych obszarów (Uginanie i szukanie ukojenia).
  • Związek z uzależnionymi od zakładów

Unikanie uzależnienia od zakładów

Mając powyższe powody, łatwo powiedzieć, jak można uniknąć uzależnienia. Jest to odwrotność powyższych przyczyn. Ale zwykle łatwiej powiedzieć niż zrobić. Najważniejszą częścią jest odciągnięcie emocji od obstawiania. Nie stawiaj, bo jesteś spłukany. Albo pijany. Albo boli. Nie dołączaj swoich zakładów do wsparcia dla drużyn.

Co więcej, ważne jest, aby zrozumieć, że uzależnienie jest zaburzeniem. Jeśli spotkasz uzależnionego, wyciągnij rękę i pomóż mu. Możesz skierować ich do organizacji, takich jak Be Gamble Aware, Priory Group i Help Guide, gdzie otrzymają profesjonalną pomoc.

About the author
Natalie Turner
Natalie Turner
About

Natalie „OddsQueen” Turner, pochodząca z tętniącego życiem Toronto, jest siłą napędową BettingRanker. Dzięki dwudziestoletniej obecności w branży bukmacherskiej, jej niezrównanej wiedzy specjalistycznej i wizjonerskiemu przywództwu, uczyniły BettingRanker platformą, na której można znaleźć wszystko, co jest związane z zakładami sportowymi.

Send email
More posts by Natalie Turner