Czy strony bukmacherskie mogą blokować graczy?

Wiadomości

2023-01-25

Tak, jest tak, jak się wydaje. Bukmacher online może nałożyć bana na gracza i przestać przyjmować od niego zakłady. Zakaz może wynikać z wielu powodów, z których niektóre zostaną omówione w tym poście. 

Czy strony bukmacherskie mogą blokować graczy?

I chociaż niektóre z powodów mogą wydawać się graczom niesprawiedliwe, wszystkie są słuszne. Dlatego ci, którzy pytają „czy zakłady sportowe mogą mnie zablokować?”, mogą być pewni, że ban jest bardzo możliwy. Zanim zastanowimy się, co może skłonić do bana, ważne jest, aby przyjrzeć się, co to znaczy zostać zbanowanym przez bukmachera.

Co oznacza ban przez bukmachera?

Kiedy gracz zostaje zbanowany przez bukmachera online, oznacza to, że nie może postawić żadnych zakładów na stronie. Zakaz może mieć charakter stały lub czasowy, w zależności od decyzji bukmachera. Jako firma przynosząca zysk, książka ma prawo decydować, z kim robić interesy. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że decyzja o zablokowaniu jest wyłączną decyzją strony.

Powody, dla których gracz może zostać zbanowany

Jak wspomniano we wstępie, istnieje wiele powodów, dla których strony bukmacherskie mogą blokować graczy. W tym artykule postaram się szczegółowo omówić najczęstsze przyczyny i sposoby ich uniknięcia.

Za dużo wygranej

„Czy mogę zostać zbanowany za wygraną?” Chociaż wydaje się to głupie pytanie, gracze powinni wiedzieć, że strona z zakładami może ich zablokować, jeśli wygrywają za dużo. Warto podkreślić, że punkty bukmacherskie i bukmacherzy istnieją po to, by generować zysk. W związku z tym nie mogą być szczęśliwi, gdy gracz często wygrywa. Tak, ogłaszają zwycięzców jackpota, a nawet używają ich do reklamy, ale prawda ewangeliczna jest taka, że nigdy nie są szczęśliwi zwycięzcami.

Gdy bukmacher zauważy, że ktoś wygrywa za dużo, oznacza to dla niego jeden z następujących przypadków:

  • Gracz stosuje strategię, która wykorzystuje słabość systemu bukmachera
  • Obstawiający jest bardzo uzdolniony i doświadczony w dokonywaniu trafnych prognoz

Wszystko internetowe platformy bukmacherskie zainwestowali w złożone algorytmy, które mogą łatwo śledzić i wykrywać wszelkie anomalie w ich systemie. Wygrywanie za dużo lub za często jest w rzeczywistości anomalią w oczach bukmacherów. Scenariusze, które mogą skutkować zbyt dużą wygraną obejmują:

Obstawianie na rynkach niszowych

Większość bukmacherów nie mrugnie powieką, jeśli tak jest obstawianie, kto wygra La Liga albo Angielska Liga Mistrzów gra. Nie ma znaczenia, ile zakładów wygra; bukmacherzy są zawsze pewni ustalonych przez siebie cen. 

Tak, nie wierzą, że gracze mogą ich regularnie bić, ponieważ inwestują dużo uwagi, pieniędzy (w zakresie badań) i czasu na duże mecze. Nawet jeśli ktoś wygrywa dużo, przegrane zakłady zwykle wystarczają, aby zrekompensować wszelkie straty i zapewnić pewien zysk. To dlatego, że duże gry przyciągają wielu graczy.

W przeciwieństwie do tego bukmacherzy nie inwestują dużo środków w mniejsze ligi lub mecze, ponieważ tutaj zakłady są zwykle mniejsze. Tak więc graczowi łatwo jest zidentyfikować lukę na rynkach i wykorzystać ją tylko dlatego, że bukmacher nie zainwestował w badania przed ustaleniem cen. Może to dać graczowi przewagę nad kasynem. Jeśli zdarza się to częściej, serwis bukmacherski może nie mieć innego wyjścia, jak zbanować gracza.

Arbing

Arbing, znany również jako zakłady arbitrażowe, jest aktem wykorzystania zawyżonych rynków, aby pokonać bukmachera. Kiedy rynki są zawyżone, obstawiający może obstawiać wszystkie możliwe wyniki i nadal osiągać zyski. Wiele firm bukmacherskich uważa arbitraż za niedopuszczalny, ponieważ powoduje to utratę pieniędzy.

Nadużywanie bonusów i promocji

Niektórzy ludzie obstawiaj za pomocą bonusów tylko. Jeśli nagroda nie jest dostępna, poczekają, aż zostanie udostępniona. Podczas rejestracji u dowolnego bukmachera internetowego bukmacher oczekuje, że w pewnym momencie gracz dokona wpłaty i postawi zakłady za własne pieniądze. 

Jeśli tak się nie stanie, wyrządzają firmie więcej szkody niż pożytku. Dlatego najwłaściwszym rozwiązaniem może być zakazanie im korzystania ze strony bukmachera.

Inne powody, które mogą gwarantować zakaz

  • Posiadanie wielu kont bukmacherskich w tej samej witrynie z zakładami sportowymi online
  • Używanie obraźliwego języka wobec personelu bukmacherskiego
  • Całkowicie tłumiące premie i promocje

Wskazówki, jak uniknąć zbanowania przez bukmacherów

Nikt nie jest odporny na zakaz obstawiania zakładów online. Nie ma znaczenia, jak mądry jest; mogą zostać zbanowani z tego czy innego powodu. W niektórych przypadkach przyczyny wykraczają poza te opisane w tym artykule. Oto kilka wskazówek, jak uniknąć bana:

  • Inteligentne wykorzystanie bonusów i promocji
  • Unikanie obraźliwego języka wobec personelu witryny, gdy pojawia się problem
  • Posiadanie jednego konta bukmacherskiego na danej stronie
  • Obstawianie mieszanki zakładów
  • Obstawianie wielu lig

Aktualności

Czy strony bukmacherskie mogą blokować graczy?
2023-01-25

Czy strony bukmacherskie mogą blokować graczy?

Wiadomości