Twitch zakazuje streamerom na żywo wyświetlania reklam na stronach z zakładami skin

Wiadomości

2023-07-31

Benard Maumo

Zakłady e-sportowe stały się ogromnym fenomenem wśród fanów tradycyjnych zakładów sportowych. Ten typ zakładów pozwala obstawiającym przewidzieć wyniki meczów e-sportowych, takich jak Valorant, CS:SO, Dota 2 i innych.

Twitch zakazuje streamerom na żywo wyświetlania reklam na stronach z zakładami skin

Oprócz obstawiania prawdziwych pieniędzy, niektóre strony internetowe umożliwiają graczom obstawianie zakładów przy użyciu skórek gier (części wyglądu postaci z gier wideo) i innych kosztowności. Jest to coś, z czym czołowi twórcy gier, tacy jak Valve i Riot Games, walczą od dawna.

Wydaje się, że ich wysiłki przyniosły skutek po tym, jak Twitch, wiodąca witryna do transmisji na żywo, zaktualizowała zasady swojej platformy, aby kryminalizować promocję treści Skin Gambling. 

Odpowiadając na jedno z pytań swoich obserwujących, firma transmitująca na żywo stwierdziła: 

„Nasza polityka nie zezwala na żadną promocję ani sponsorowanie Skin Gambling”.

Gigant streamingowy należący do Amazona ostatnio rozprawia się z tak zwanymi „nielicencjonowanymi treściami do gier”. Ostatni rok, Twitch zbanował swoich streamerów z gier kasynowych, w tym gier stołowych i automatów na nielicencjonowanych stronach hazardowych. Ponadto zaktualizowana polityka stanowiła, że ​​Twitch nie zezwala streamerom na dostarczanie linków odsyłających do hazardu i strony z zakładami sportowymi.

Twitch był czasami krytykowany za to, że nie rozprawił się z nielegalnymi treściami na swojej platformie. Streamerzy, tacy jak Tyler „Trainwreck” Niknam i Adin Ross, otrzymali wiele krytyki za granie i reklamowanie popularnej witryny hazardowej z kryptowalutami w Stany Zjednoczone do ich społeczności.

W odpowiedzi na ostatnie ograniczenie, e-sport obserwatorzy zwrócili uwagę, że nadal istnieją pytania dotyczące zakazu Twitcha na stronach bukmacherskich Skin. Zmieniona polityka platformy może powodować niedogodności dla organizacji takich jak G2 Esports, która niedawno nawiązała współpracę z CSGORoll, witryną bukmacherską Skin.

Aktualności

CyberBet oferuje świetne oferty dla miłośników sportu
2023-08-29

CyberBet oferuje świetne oferty dla miłośników sportu

Wiadomości