Curling

Szacuje się, że curling to jeden z najstarszych sportów na świecie, którego historia sięga ponad 500 lat. Najpierw rozwinął się w Szkocji, stopniowo rozprzestrzenił się na inne kraje, zabrany tam przez szkockich migrantów. Jest bardzo popularny w chłodniejszych krajach (lód jest niezbędnym elementem gry)!), więc Norwegia, Szwecja, Finlandia, Kanada i Islandia są bardzo zainteresowane curlingiem. To niezwykły sport, który pobudza wyobraźnię tych, którzy go nie znają.

Curling
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Wszystko o zakładach na curling

Wszystko o zakładach na curling

Curling jest popularny do obstawiania, gdy odbywają się główne turnieje. Obejmuje to Mistrzostwa Świata i Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Chociaż curling ma swoich zwolenników, to właśnie w tych czasach zwraca się na niego uwagę znacznie szerszej publiczności i ludzie są bardziej zainteresowani obstawianiem wyników poszczególnych gier lub turnieju.

Liczba drużyn biorących udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich wynosi zwykle 15, co sprawia, że kibicom stosunkowo łatwo jest zbadać wyniki zawodników i drużyn, aby wyrobić sobie opinię na temat możliwości wygranej.

Mistrzostwa Świata to większy turniej curlingowy, w którym bierze udział więcej krajów. Dla tych, którzy śledzą ten sport, istnieje więcej opcji obstawiania curlingu na większy turniej, jak ten i więcej okazji do zbadania formy każdej drużyny.

Wszystko o zakładach na curling
Wszystko, co musisz wiedzieć o curlingu

Wszystko, co musisz wiedzieć o curlingu

Ten sport został opisany jako połączenie hokeja na lodzie, kręgli i gry w kręgle. Gracze mają osiem kamieni do curlingu i muszą je zsunąć po lodzie, który jest ustawiony trochę jak tor do kręgli, i zbliżyć się do celu, jak tylko mogą. Cel jest również znany jako „dom” i ma cztery koła, które zmniejszają się, gdy zbliżasz się do środka.

Punkty są przyznawane za każdy z tych obszarów koła, przy czym wyższe punkty uzyskuje się zbliżając się do środka. Praca to wysiłek zespołowy. Jeden z członków zespołu jest odpowiedzialny za wepchnięcie kamienia w lód, starając się dokładnie ocenić kąt pchnięcia i prędkość potrzebną do zbliżenia kamienia do środka.

Gra precyzji

Pozostali członkowie zespołu są odpowiedzialni za przygotowanie lodu przed kamieniem za pomocą zamiatających szczotek. Pomoże im to zwiększyć lub zmniejszyć prędkość kamienia, a nawet nieznacznie zmienić kurs. Będą musieli być w stanie pokonać drogę kamienia przez mniejsze szczeliny i inne kamienie, aby spróbować uzyskać najwyższy wynik.

Wszystko, co musisz wiedzieć o curlingu
Czy zakłady na curling online są legalne?

Czy zakłady na curling online są legalne?

W większości przypadków stawianie zakładów online na mecze curlingowe jest legalne. Należy jednak pamiętać, że przepisy dotyczące zakładów w każdym kraju są różne, więc dana osoba musi wcześniej sprawdzić, czy może legalnie uprawiać hazard w ten sposób.

Większość witryn z zakładami curlingowymi online zostanie skonfigurowanych tak, aby mieć pewność, że przyjmują tylko członków z krajów, w których dopuszcza się obstawianie zakładów. Użytkownik witryny będzie musiał przedstawić identyfikację, aby witryna mogła mieć pewność, że ma do czynienia tylko z użytkownikami z dozwolonych krajów.

Czy zakłady na curling online są legalne?
Jak postawić na curling?

Jak postawić na curling?

Kiedy odbywają się główne turnieje curlingowe, większość czołowych strony z zakładami sportowymi będą oferować kursy na meczach i wynikach turnieju. Osoby zarejestrowane w witrynie bukmacherskiej online będą musiały sprawdzić, czy witryna oferuje opcję obstawiania na niej zakładów. Popularność tego sportu jako wydarzenia dla widzów wzrosła w ostatnich latach dzięki włączeniu go do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, co oznacza, że większość stron z zakładami sportowymi jest teraz bardziej nim zainteresowana.

Jednak znalezienie opcji zakładów może być trudniejsze, gdy nie odbywają się główne turnieje. Chociaż sport jest jednym z najstarszych na świecie, jego zasięg był do niedawna ograniczony. Wydarzenia zaczęły być pokazywane w telewizji, a włączenie tego sportu do igrzysk olimpijskich zwróciło na to uwagę publiczności na całym świecie, a zainteresowanie wzbudziły również osoby, które nie mieszkają w krajach, w których uprawia się ten sport.

Kursy na curling

Kursy na curling zostaną podane w różnych aspektach wydarzenia. Możliwe jest postawienie zakładu na zwycięzcę lub przegranego pojedynczego meczu, wynik dowolnych wczesnych biegów oraz zwycięzców lub przegranych ćwierćfinałów, półfinałów i oczywiście finału. Istnieje również możliwość postawienia zakładu na końcowy wynik każdego meczu.

Witryny przyjrzą się występom poszczególnych drużyn i graczy, aby obliczyć oferowane przez nie kursy. Kursy będą się zmieniać od czasu do czasu, więc ci, którzy chcą postawić a postawić na jeden konkretny kraj na początku Zimowych Igrzysk Olimpijskich może się okazać, że szanse się zmienią, jeśli w jednym ze swoich biegów poradzą sobie szczególnie dobrze lub źle. Ważne jest, aby pamiętać, że szanse są predyktorem tego, jak dobrze poradzi sobie drużyna.

Jak postawić na curling?
Jak obstawiać zakłady na curling?

Jak obstawiać zakłady na curling?

Pierwszym krokiem w obstawianiu curlingu online jest rozważenie dotychczasowych wyników drużyn. Jest to trudniejsze w przypadku takich wydarzeń jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbywają się tylko raz na cztery lata, ponieważ oznacza to, że zespół będzie się różnił w każdym wydarzeniu, ponieważ gracze przechodzą na emeryturę lub mogą nie zakwalifikować się do zespołu. Następnie zastanów się, które drużyny z większym prawdopodobieństwem zaoferują dobry zwrot z zakładu. Drużyny, które są faworytami do wygrania, będą miały niższe szanse na wygraną, więc znajdź drużynę, która ma dobrą reputację w osiąganiu wyników i oferuje rozsądne kursy.

Z strona z zakładami sportowymi online, pierwszym krokiem jest rejestracja w serwisie i zasilenie konta. Następnie wybierz rodzaj zakładu i kwotę zakładu. Kupon zakładów online jest łatwy do wypełnienia, a ostatnim krokiem jest naciśnięcie przycisku „prześlij”. Zakład jest wtedy aktywny, a jeśli padnie wygrana, strona zaktualizuje konto z wygranymi.

Jak obstawiać zakłady na curling?
Jakie są typy zakładów na curling?

Jakie są typy zakładów na curling?

Istnieje kilka różnych rodzajów zakładów, które można wykorzystać podczas obstawiania zakładów na curling. Pierwszym z nich jest spread betting. To utrudni ulubione drużyny. Oznacza to, że będą musieli osiągnąć określony wynik, aby zakład został uznany za wygrany. To dobra opcja dla tych, którzy chcą postawić na mniej uprzywilejowaną drużynę, ponieważ zwroty prawdopodobnie będą wyższe.

Inną opcją jest obstawianie poniżej/nadmiaru. Jest to rodzaj zakładu, w którym nie ma potrzeby odgadywania zwycięzcy meczu, tylko jeśli końcowy wynik jest poniżej lub powyżej określonej kwoty. Zakłady na pieniądze są najpopularniejszym typem, w którym ludzie po prostu wybierają konkretny wynik bez dodatkowych czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Zakłady na rekwizyty nie są tak powszechne w sporcie takim jak curling. Dzieje się tak, ponieważ odnoszą się one do określonych części gry, takich jak indywidualny wynik gracza, a to nie ma miejsca w przypadku zakładów na curling. Jedyny wynik to wynik zespołu.

Jakie są typy zakładów na curling?
Największe imprezy curlingowe

Największe imprezy curlingowe

Największym wydarzeniem w kalendarzu curlingowym jest Olimpiada zimowa. Odbywa się to raz na cztery lata, ale liczba startujących drużyn nie jest duża. Uczestniczy w nim dziesięć krajów, w których występują drużyny deblowe mężczyzn, kobiet i mieszanych. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 złoty medal w kategorii mężczyzn zdobyła Szwecja, Wielka Brytania zdobyła srebrny medal, a Kanada brąz. W konkurencji kobiet złoto zdobyła Wielka Brytania, Japonia srebro, a Szwecja brąz.

Następny największy turniej to Mistrzostwa Świata. W imprezie, która odbywa się corocznie, bierze udział więcej krajów. Format jest taki sam, z deblami mężczyzn, kobiet i mieszanymi.

Największe imprezy curlingowe
Wskazówki dotyczące zakładów na curling

Wskazówki dotyczące zakładów na curling

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju zakładu, obstawiający nie musi znać dużej ilości szczegółów na temat tego sportu, aby postawić na niego zakład. Jednak każdy, kto chce zwiększyć swoje szanse na postawienie udanego zakładu, powinien przynajmniej dowiedzieć się o tym sporcie, zanim zacznie. Poznawanie zasad i sposobów wygrywania drużyn jest ważne. Kiedy boisko zaczyna się z 10 lub więcej drużynami, wybór, który z nich odniesie sukces, nie jest łatwy.

Obejrzenie kilku turniejów pomoże zorientować się, jak to wszystko działa i na co zwrócić uwagę. Dla tych, którzy chcą postawić zakład na ogólny wynik turnieju. Poczekanie na zakończenie początkowych biegów pomoże zorientować się, jak radzi sobie każda drużyna, i pomoże w zgadywaniu podczas stawiania zakładu.

Wskazówki dotyczące zakładów na curling
Odpowiedzialny hazard

Odpowiedzialny hazard

U bukmacherów internetowych zajmujących się curlingiem, rozważając obstawianie zakładów, należy pamiętać, że istnieją kroki, które można podjąć w celu ochrony osób. Pomoże to powstrzymać ich przed nadmiernym hazardem. Hazard może stać się uzależniającym nawykiem, który jest destrukcyjny. Większość witryn z zakładami sportowymi online oferuje porady i wskazówki dotyczące odpowiedzialnego hazardu, a każdy, kto jest tym zaniepokojony, powinien je przeczytać. Pracownicy obsługi klienta powinni również być w stanie w razie potrzeby udzielić porady w tym zakresie.

Istnieją środki, które można podjąć, takie jak limity depozytów. Pozwalają one graczowi ograniczyć kwotę, którą może wpłacić na swoje konto bukmacherskie w curlingu. Ogranicza to nadmierne wydatki i pomaga kontrolować liczbę zakładów, które można postawić. Inną opcją jest samowykluczenie.

W tym miejscu osoba uprawiająca hazard deklaruje, że nie należy jej zezwalać na uprawianie hazardu. Są one dodawane do listy, a witryny nie mogą wówczas pozwolić im się zarejestrować. Gracze mogą również zasięgnąć porady organizacji takich jak Anonimowy Hazardzista na temat innych kroków, które mogą podjąć.

Odpowiedzialny hazard
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak