Zakłady na KBO League Korean Series Online

To jest przewodnik, który pomoże graczom obstawiać KBO League Korean Series, jeden z głównych turniejów baseballowych w regionie. Liga KBO (Korean Baseball Organization) to wiodąca zawodowa liga baseballowa w Korei Południowej, która jest również najpopularniejszą ligą sportową w kraju. W swoim 41. sezonie KBO League Korean Series to coroczna, finałowa seria mistrzostw, rozgrywana po sezonie zasadniczym.

Pięć najlepszych drużyn sezonu regularnego walczy w serii play-offów, aby wyłonić zwycięską drużynę. Najwięcej tytułów zdobyła Kia Tigers (11), a następnie Samsung Lions (8).

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Wszystko, co musisz wiedzieć o koreańskiej serii KBO League

Wszystko, co musisz wiedzieć o koreańskiej serii KBO League

KBO jest organem zarządzającym 2 profesjonalnymi ligami baseballowymi w Korei Południowej - KBO League i KBO Futures League. Na ich liście turniejów sportowych znajduje się KBO League Korean Series i All-Star Game. Będąc członkiem Międzynarodowej Federacji Baseballu, mają również za zadanie ułatwiać udział narodowej drużynie baseballowej w międzynarodowe wydarzenia sportowe.

Od 2000 roku narodowa drużyna baseballowa Korei Południowej jest mocno zaznaczona na mapie, zajmując drugie miejsce w World Baseball Classic (dwukrotnie) oraz zdobywając odpowiednio brąz i złoto w igrzyskach olimpijskich w 2000 i 2008 roku.

Rozgrywki koreańskiej serii KBO League baseball bardzo podobny do najlepszych mistrzostw baseballowych. Zasady baseballu w Korei Południowej są ściśle związane z American Major League Baseball (MBL). Obaj mają wyznaczoną zasadę uderzania (USA, od 2022 r.), ale rzucanie nietoperzami uważane za normalne w Korei Południowej jest postrzegane jako ofensywne w USA.

Remisy nie są powszechne w ważnych grach w USA, gdzie zwycięzca może wyłonić nieskończona liczba dodatkowych inningów. Chociaż remisy są bardzo nieliczne, KBO League nakłada limit 12 inningów w meczach sezonu regularnego i 15 inningów w play-offach, co oznacza, że drużyny mogą remisować.

Wszystko, co musisz wiedzieć o koreańskiej serii KBO League
Jak gra się w koreańskiej serii KBO League?

Jak gra się w koreańskiej serii KBO League?

KBO League Korean Series to coroczne mistrzostwa, które odbywają się po sezonie zasadniczym (kwiecień - wrzesień). W sezonie 10 drużyn rozegra łącznie 144 mecze, grając każdą drużynę 16 razy. Największe imprezy baseballowe przyciągają tłumy ponad 28 000 widzów i byłoby ich więcej, gdyby boiska miały większą pojemność.

Pięć najlepszych drużyn z sezonu rywalizuje w pierwszym meczu rozegranym pomiędzy drużynami czwartą i piątą, przy czym czwarta drużyna zaczyna z przewagą 1-0. Zwycięzca (najlepszy z 2 gier) kontynuuje rywalizację z drużyną trzeciego rankingu w pół-playoffach.

Pół-Playoffs to najlepszy z 5 meczów, w których zwycięzca zmierzy się z drugą drużyną w rankingu Playoffs. Playoffs to najlepszy z 5 meczów, a zwycięzca kwalifikuje się do gry w koreańskiej serii z drużyną numer 1 w rankingu.

Seria koreańska to gra o mistrzostwo, w której zwycięska drużyna musi wygrać 4 z 7 gier. Podobnie jak w innych turniejach baseballowych, gry rozgrywane są raz dziennie, aż do zdobycia mistrza. Mecze rozgrywane są w formacie 2-3-2 lub 2-2-1-1-1, który zmienia się pomiędzy terenami macierzystymi rywalizujących drużyn.

Jak gra się w koreańskiej serii KBO League?
Dlaczego seria koreańska KBO jest popularna do obstawiania?

Dlaczego seria koreańska KBO jest popularna do obstawiania?

Obstawianie turniejów baseballowych w Korei Południowej jest łatwe, biorąc pod uwagę liczbę stron z zakładami online do wyboru. Główne typy zakładów dostępne dla KBO Korean Series to Money Line, Run Line i Total, z bardzo ograniczonymi czasami możliwymi zakładami Futures i Prop.

Money Line to popularny zakład które można wykonać w meczach sezonu regularnego, a także w meczach play-off na koniec sezonu. Gracze w zasadzie obstawiają, kto ich zdaniem wygra serię. Tam, gdzie jest to możliwe, można postawić zakład Futures, aby przewidzieć, kto zostanie zwycięzcą następnej serii.

Zakłady Run Line są odpowiednikiem zakładów na spread punktowy w NFL i są bardzo popularną formą obstawiania. Linia startowa jest zawsze ustawiona na 1,5, a gracze mają opcje obstawiania na -1,5 lub +1,5. Oznacza to, że jeśli drużyna ma -1,5, musi wygrać o 2 lub więcej przejazdów; jeśli drużyna ma +1,5, musi przegrać o 1 bieg lub wygrać mecz, aby obstawiający wygrali zakład Run Line.

Zakłady łączne to po prostu zakłady, w których gracz decyduje, czy łączna liczba runów jest wyższa czy niższa od liczby ustalonej przez zakłady sportowe online.

Dlaczego seria koreańska KBO jest popularna do obstawiania?
Jak obstawiać koreańskie serie KBO

Jak obstawiać koreańskie serie KBO

Kiedy gracze chcą obstawiać turnieje baseballowe, takie jak KBO League Korean Series, muszą najpierw znaleźć bezpiecznego i renomowanego bukmachera online, który oferuje ten sport. Można założyć, że czynniki te istnieją na podstawie licencji wydanej przez zaufany organ. Szczególnie nowi gracze powinni zwracać uwagę na świetne bonusy powitalne na niektórych stronach.

Warto również zapoznać się z metodami płatności i wypłat, aby znaleźć dogodną dla gracza. Rejestracja w zakładach sportowych online polega na podaniu danych osobowych, wybraniu metody płatności, zasileniu konta, przejściu do strony sportowej, wybraniu meczu i postawieniu zakładu.

Aby zwiększyć szanse gracza na zrobienie dobrych zakładów, gracz musi przestudiować grę, drużyny i poszczególnych graczy. Znajomość sposobu gry, badanie statystyk i zwracanie uwagi na wszelkie wiadomości dotyczące drużyn i graczy może pomóc obstawiającemu w dokonywaniu bardziej świadomych zakładów z większymi szansami na wygraną.

Pogoda może być ważnym czynnikiem, ponieważ niektóre drużyny/zawodnicy grają lepiej w określonych warunkach i może być decydującym kryterium przy stawianiu zakładów Run Line. Ważne jest również, aby wiedzieć, kim są pierwsi miotacze i pałkarze (wraz z ich statystykami), ponieważ może to poważnie wpłynąć na przebieg gry.

Jak obstawiać koreańskie serie KBO
Najlepsze strony z zakładami KBO League Korean Series w 2024

Najlepsze strony z zakładami KBO League Korean Series w 2024

Aby znaleźć najlepszego bukmachera online, sprawdź recenzje bettingranker zaufanych witryn, aby pomóc graczom znaleźć odpowiednią dla nich witrynę. Jednym z najlepszych w serii koreańskiej jest Betwinner, który obsługuje ponad 53 kraje, w 43 językach, używając 31 walut. Ma ponad 90 opcji wpłat, szereg rynków i mnóstwo bonusów dla nowych i uznanych graczy.

Zwycięzca zakładów oferuje rozgrywkę w grze, transmisje strumieniowe na żywo z wyświetlaniem statystyk z boku strony. Posiada aplikację mobilną do pobrania na iOS i Androida lub dostęp do strony internetowej bezpośrednio na urządzeniu mobilnym.

Innym polecanym bukmacherem online jest Dafabet który jest bardziej nastawiony na rynek azjatycki, ale jest również licencjonowany do użytku w Wielkiej Brytanii. Jest to solidna witryna założona w 2004 roku, która akceptuje 13 walut i oferuje witrynę w 11 językach.

Dafabet ma interesującą funkcję, która pozwala graczom na wypłatę przed zakończeniem gry, aczkolwiek z zaledwie ułamkiem wygranych. Oferują również narzędzie do tworzenia zakładów, aby pomóc graczom zbudować własny, dostosowany zakład. Kursy są wyświetlane natychmiast, aby zapewnić graczowi większą wygodę.

Najlepsze strony z zakładami KBO League Korean Series w 2024
Krótka historia koreańskiej serii KBO League

Krótka historia koreańskiej serii KBO League

Liga KBO została założona w 1982 roku wraz z pierwszą koreańską serią rozgrywaną pomiędzy OB Bears i Samsung Lions. Przez pierwsze 6 lat Ligi KBO sezon był podzielony na 2, a najlepsze drużyny z każdej połowy sezonu walczyły ze sobą w Mistrzostwach Koreańskich Serii.

Zmieniło się to w 1986 roku, ponieważ ta sama drużyna wygrała oba półsezony w poprzednim roku, co w 1985 roku nie zakończyło się serią koreańską. Kolejne mistrzostwa w baseballu rozgrywane były pomiędzy dwiema najlepszymi drużynami z każdej połowy sezonu, aby zapewnić serię koreańską. Od tego czasu format ten rozwinął się w obecnych 5 najlepszych drużyn z całego sezonu rywalizujących w play-off.

Krótka historia koreańskiej serii KBO League
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak