Zakłady na The X Games Online

X Games to turnieje sportowe organizowane przez sportową sieć telewizyjną ESPN dwa razy w roku. Te odbywające się co dwa lata rozgrywki zimowe i letnie prezentują ekscytujących sportowców i zachęcają do podejmowania ryzyka. Indywidualni rywalizują między innymi w jazdach na rolkach, wspinaczce sportowej, skysurfingu, snowboardzie, deskorolce, saneczkarstwie ulicznym, kaskaderskim rowerze i skokach na nartach wodnych na boso. X Games zostały stworzone przez ESPN i początkowo nadawane latem 1995 roku. Później, w 1998 roku, wprowadzono zimowe edycje The X Games.

X Games są zapowiadane jako alternatywne igrzyska olimpijskie i mają na celu zaspokojenie kultury nastolatków. Nazwa turnieju jest inspirowana popularną nazwą Pokolenia „X”, znaną w młodym wieku. Turnieje sportowe sprawiają, że szeroko zakrojone i „brudne” hobby, takie jak skoki spadochronowe i jazda na deskorolce, są widoczne i zorganizowane.

O X GamesHistoria X IgrzyskDlaczego X Games jest popularne?Jak obstawiać na X Games?
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
O X Games

O X Games

Zawodnicy sportów ekstremalnych zazwyczaj walczą o brązowe, srebrne i złote medale. Istnieją również nagrody pieniężne do wygrania przez uczestników z całego świata. Turnieje podzielone są na dwie kategorie: zawody zimowe i letnie.

Inauguracyjny letni turniej odbył się w 1995 roku w Rhode Island w Newport i Providence. Dwa lata później, w Kalifornii nad Big Bear Lake, do X Games dodano zimowy turniej. Obecnie zimowe imprezy odbywają się w Aspen w stanie Kolorado, a letnie igrzyska w Los Angeles w Kalifornii.

Gry o sportach ekstremalnych kodyfikują zachowania, które zwykle są nieuregulowane. ESPN może organizować i zarządzać potencjalnie chaotycznymi sportami, dodając mierzone standardy wydajności do rekreacyjnych rozrywek, takich jak jazda na rolkach, wspinaczka skałkowa i snowboard. Społeczeństwo na ogół wyszydzało sporty ekstremalne, ponieważ są one szkodliwe fizycznie, ale podobnie jak najlepsze mistrzostwa e-sportowe, stają się one popularne wśród nastolatków.

Nagrody pieniężne

Choć imprezy X Games są nieszablonowe, nagrody są porównywalne z tymi oferowanymi na największych imprezach sportowych, takich jak Olimpiada. Mistrz otrzymuje złoty medal, a wicemistrzowie drugiego i trzeciego miejsca otrzymują odpowiednio srebro i brąz. Do wygrania jest również nagroda pieniężna. Pula nagród w poprzednich X Games nie była szczególnie imponująca. Najwyższa nagroda w wydarzeniu wynosi 50 000 $, chociaż nagroda pieniężna maleje im niżej ukończy zawodnik. Ponadto większość sportowców zarabia od 50 000 do 200 000 USD rocznie na sponsoringu i nagrodach pieniężnych.

O X Games
Historia X Igrzysk

Historia X Igrzysk

Wzrost popularności sportów ekstremalnych odzwierciedlał zmianę nawyków fitness w Ameryce w latach 90. XX wieku. Wiele osób bezczynnie zainspirowało osoby niebędące sportowcami do biegania i aerobiku podczas FAD fitness z lat 80. XX wieku. Członkostwo w klubach zdrowia dramatycznie wzrosło. Sprawność fizyczna i zdrowie pozostawały głównymi obszarami działalności przez te lata. Jednak młodzi dorośli konsumenci i reklama sprawiły, że ćwiczenia fizyczne stały się rutyną, a nie tylko wycieczką na siłownię.

Trend przymusu adrenaliny wszedł do języka młodych pokoleń, wpływając na metody marketingowe. Nowe techniki zaczęły ukierunkować się na tych nowych, ekstremalnych konsumentów wizerunkowych. W następstwie tego nastąpił znaczny wzrost sprzedaży rowerów górskich, rolek in-line i snowboardów, podobnie jak skoki na bungee i skoki spadochronowe. X Games na ESPN skorzystało z tego nowego szaleństwa fitness i konsumentów.

Sport na X Games

snowboarding, jazda na nartach, skateboarding i BMX są na liście turniejów sportowych X Games. Jednak wydarzenia zmieniają się z roku na rok. Wielu sportowców biorących udział w turniejach sportów ekstremalnych rywalizuje również w międzynarodowych zawodach, takich jak Puchar Świata w Wspinaczce Lodowej. Sarah Burke, narciarka freestyle z Kanady, została uznana za jedną z najlepszych na świecie. Przez lata ten najbardziej utytułowany sportowiec zdobył trzy złote medale w sportach ekstremalnych. Inni zawodnicy X Games rywalizują na igrzyskach olimpijskich o swoje odpowiednie kraje.

Jeden ze sportowców X Games, Shaun White, zdobył złoty medal w snowboardzie olimpijskim. White, pochodzący z południowej Kalifornii, zdobył nagrody na X Games w skateboardingu i snowboardzie podczas letnich igrzysk.

Historia X Igrzysk
Dlaczego X Games jest popularne?

Dlaczego X Games jest popularne?

X Games to znacznie więcej niż tylko wydarzenie sportowe. Rekomendacje dotyczące mody, muzyki i produktów są wplecione w główną publiczność ESPN. Tymi odbiorcami są zwykle osoby w wieku od 12 do 34 lat, które widzą dane demograficzne za pomocą masowego marketingu i metod medialnych. Restauracje typu fast-food, buty sportowe, cola z kofeiną i „oficjalny” środek przeciwbólowy aspiryna to tylko niektóre z pozycji, które znalazły się na liście reklam promowanych w konkursach.

W ramach konkursu co roku wspierane są również powiązane alternatywne utwory muzyczne i filmy. ESPN rozpoczyna także roadshow, objazdowe widowisko sportowe z wieloma wydarzeniami przed igrzyskami. Sporty ekstremalne są atrakcyjne, ponieważ znajdują się poza społeczeństwem i są postrzegane jako zagrożenie, w przeciwieństwie do głównych lig sportowych. Z drugiej strony sporty ekstremalne tracą na sile z powodu wydarzeń takich jak X Games, które zmieniają swoje znaczenie w kulturze popularnej.

Dlaczego ten turniej jest popularny do obstawiania?

X Games są popularne, ponieważ istnieje wiele sposobów obstawiania w X Games. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety będą rywalizować w różnych dyscyplinach. Wiodące usługi bukmacherskie X Games 2021 obejmują wszystkie z nich i może być kuszące, aby spróbować szczęścia przez obstawianie turniejów sportowych. To chyba nie jest dobry pomysł, chyba że gracz jest prawdziwym specjalistą od ekstremalnych sportów zimowych i gorliwie przygląda się zawodnikom.

Dlaczego X Games jest popularne?
Jak obstawiać na X Games?

Jak obstawiać na X Games?

X Games porównuje się do igrzysk olimpijskich w wielu aspektach, w tym w sposobie organizacji kategorii zakładów na internetowe strony z zakładami sportowymi. Większość zakładów na oba wydarzenia to linie pieniężne, co oznacza, że gracze po prostu przewidują, kto wygra każde wydarzenie X Games.

Gdzie i jak obstawiać ten turniej?

Gracze mogą obstawiać X gier w kilku znanych serwisach bukmacherskich. Należą do nich m.in. 1xBet, Gunsbet. Ponieważ X Games są tradycyjnie organizowane w Stanach Zjednoczonych, gracze stawiają na wyszukiwanie kursów amerykańskich.

Jaka jest najlepsza strategia na ten turniej?

Gracze zainteresowani obstawianiem X Games mogą zastosować taktykę podobną do innych sportowych turniejów online. Zamiast tego powinni spróbować skoncentrować się na jednym lub dwóch kursach X Games 2021 i podjąć te wyzwania. Umożliwi to graczom przeanalizowanie wszystkich konkurentów, zanim w pełni postawią prawdziwe pieniądze na mistrzostwach sportowych.

Jakie są kroki, aby postawić ten zakład?

Uzyskanie informacji na temat listy zawodników w każdej dyscyplinie oraz dalszych informacji przed głównymi turniejami sportowymi może być trudne. Na szczęście wszyscy zaakceptowani sportowcy są wymienieni na oficjalnej stronie X Games, aby dowiedzieć się więcej o ich pochodzeniu.

Przed obstawieniem zakładów na turnieje sportowe gracze mogą sprawdzić poprzednie wyniki, wiek i inne istotne informacje zawodników X Game. To świetne miejsce do rozpoczęcia badania zakładów X Games, więc gracze mogą skorzystać z bezpłatnych danych.

Jak obstawiać na X Games?
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak