Wiadomości

June 1, 2022

William Hill banuje karty kredytowe w Irlandii

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

W Irlandii korzystanie z kart kredytowych w grach hazardowych nie jest dokładnie zakazane, ale jest stale odradzane. Jednak wiele badań wykazało, że wielu bukmacherów internetowych nadal wspiera zakłady kartą kredytową za pośrednictwem swoich aplikacji. Niektórzy z tych, którzy podobno unikają zakładów kartą kredytową, mogą to zrobić za pośrednictwem aplikacji takich jak Revolut i Apple Pay.

William Hill banuje karty kredytowe w Irlandii

W rezultacie koncepcja otrzymywania płatności z kart kredytowych znalazła się pod ostrzałem. Niektórzy operatorzy zostali zmuszeni do proaktywności i podjęcia zdecydowanych kroków w celu ograniczenia dostępu do swoich witryn przy użyciu takich metod płatności. Na swojej irlandzkiej stronie internetowej William Hill stał się najnowszą firmą, która zaprzestała wpłat za pomocą kart kredytowych.

Chroń markę i klientów

Aby chronić swoją markę, a także swoich klientów, firma zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zapewnienie najwyższe standardy bezpieczeństwa wykonalny. W ten sposób cały ich system ewoluował, aby spełnić najsurowsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa, integralności i niezawodności. Wszystkie poufne informacje są przechowywane w zaszyfrowanym formacie z tajnym hasłem użytkownika.

Podczas przeprowadzania transakcji wymagających dostępu do danych użytkownik musi podać swoje hasło w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Celem jest upewnienie się, że hazard nie wyrządza nikomu krzywdy. To było ich uzasadnienie dla usunięcia karty kredytowej depozyty jako metoda płatności.

Hazard kartą kredytową jest szkodliwy

Eksperci uważają zakłady sportowe na karty kredytowe za bardzo niebezpieczne. Jest to surowo zabronione w krajach takich jak Wielka Brytania, która ma surowsze przepisy dotyczące hazardu niż Irlandia. Karty ułatwiają zdobywanie pieniędzy, dzięki czemu nieszczęścia związane z hazardem utrzymują się. Hazard kartami kredytowymi, szczególnie w środowisku internetowym, może prowadzić do zakładów o dużej liczbie zakładów, akumulacji dużych długów i utraty kontroli. Może to ostatecznie doprowadzić do zaangażowania w nielegalne działania, takie jak oszustwa.

Używanie kart kredytowych przez graczy wiąże się ze zwiększonym wskaźnikiem upadłości, ponieważ dostępne dane pokazują, że konsumenci obstawiają pieniądze, których nie mają. Dlatego ważne stało się dla firmy podjęcie zdecydowanych działań w celu ich ochrony.

Dodatkowe dane pokazują, że osoby, które mają łatwy dostęp do kart kredytowych, chętniej z nich korzystają w zakłady sportowe online. Ci, którzy korzystali z kart kredytowych lub innego rodzaju kredytu, byli bardziej zaangażowani i częściej obstawiali zakłady. Badanie problemów związanych z hazardem potwierdza tę teorię, ponieważ osoby, które grają z różnymi rodzajami kredytów, są znacznie bardziej narażone na etykietkę hazardzistów problemowych. Dysproporcje demograficzne tych hazardzistów pokazują, że są oni młodsi i mniej skłonni do posiadania własnego domu, co oznacza, że mogą nie mieć takiego samego dostępu do kredytów. Dlatego każda strategia mająca na celu zmniejszenie wykorzystania kart kredytowych wśród graczy musi również uwzględniać alternatywne źródła kredytu.

Czy za tym posunięciem kryje się jakieś inne uzasadnienie?

Po powołaniu Urzędu Regulacji Hazardu (GRA) rząd zamierza wyegzekwować zakaz obstawiania kart kredytowych. Biorąc pod uwagę swoje bogate doświadczenie, organ będzie miał swobodę reagowania i rozwiązywania wszelkich problemów lub wątpliwości związanych ze sposobami płatności i niebezpieczeństwami z nimi związanymi tak szybko, jak to możliwe i na czas. Irlandzkie Stowarzyszenie Bukmacherów wyjaśniło, że nie zachęca się do korzystania z kart kredytowych w celach hazardowych.

Irlandzki kodeks bezpieczniejszego hazardu, który został przyjęty w sierpniu 2021 r. przez stowarzyszenie we współpracy z licencjonowanymi przedsiębiorstwami hazardowymi w tym kraju, zawiera to jako jedną ze swoich zasad. Po wdrożeniu w 2021 r. „Tymczasowej ustawy o grach i loteriach” irlandzcy ustawodawcy przygotowują się do reformy krajowego systemu regulacyjnego po raz pierwszy od 1956 r.

Wśród przewidywanych reform znajdują się ograniczenia płatności kartą kredytową i zakaz darmowych zakładów, podobnie jak rozwój krajowego urzędu ds. gier hazardowych. Przeprojektowanie było często odkładane, ostatnio w 2020 r., po wybuchu pandemii COVID-19. Zgodnie z prawem regulator i organ będą miały prawo zawiesić lub cofnąć licencję dowolnego dostawcy oraz zastosować sankcje finansowe.

Co należy zrobić, zanim rząd nałoży całkowity zakaz?

Ze względu na brak dowodów empirycznych dotyczących skutków zakazów kart kredytowych władze powinny teraz współpracować z instytucjami finansowymi i operatorami gier hazardowych w celu opracowania środków, które są zarówno realistyczne, jak i wykonalne w dłuższej perspektywie. Wszyscy operatorzy w branży hazardowej muszą zgodzić się na zasady, aby otrzymać licencję. Następnie ci, którzy otrzymają licencję, będą mieli ogólny obowiązek uniemożliwienia graczom korzystania z kart kredytowych w zakładach sportowych online.

Zakazy kart kredytowych mogą mieć niepożądane, nieoczekiwane konsekwencje, takie jak przejście na anonimowe sposoby płatności hazardowych, podważając wysiłki na rzecz minimalizacji szkód. Ponadto mogą wystąpić różne trudności z zakazem używania kart kredytowych, ponieważ wiodący gracze i operatorzy mogą próbować obejść ten zakaz. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać systematyczne badanie, aby sprawdzić, czy którekolwiek z tych nieprzewidzianych konsekwencji pojawią się w przypadku wdrożenia przepisów dotyczących zakazów.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Zanurz się w dreszczyk emocji: nadchodzące typy na stawki Doubledogdare Keenelanda
2024-04-18

Zanurz się w dreszczyk emocji: nadchodzące typy na stawki Doubledogdare Keenelanda

Wiadomości