Dart

Chociaż rzucanie rzutkami stało się popularną grą, w którą można grać ze znajomymi w pubie, gra cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza na wysokich poziomach konkurencji. Gra Darts ma swoje korzenie w XIX-wiecznej Anglii, gdzie oryginalne plansze do rzutek były pierścieniami segmentu pnia drzewa.

Najwcześniejsze rzutki były w rzeczywistości strzałami i bełtami do kuszy, ale na szczęście od tamtego czasu ewoluowały. Podobnie jak w przypadku większości gier pubowych, zakłady na rzutki nie mają jasnego pochodzenia, ale w dzisiejszych czasach stały się popularnym sportem, szczególnie w europejskich książkach sportowych.

Dart
Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Podstawy obstawiania rzutek

Podstawy obstawiania rzutek

Rzutki to przeszłość znana najlepiej dla bywalców barów, którzy szukają fajnej gry, jednocześnie odrzucając zimną. Jednak gra cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza na profesjonalnych poziomach konkurencji. To, co kiedyś było działalnością w barze, nie stało się ulubionym przedsięwzięciem wśród zakładów sportowych i rozrywkowych. Rzutki zyskały rozgłos przez Europę, a jego popularność nabiera tempa w USA dzięki transmisji telewizyjnej.

Gra w rzutki powstała w XIX-wiecznej Anglii, gdzie elementy gry nie były aż tak efektowne. Zamiast idealnie okrągłych kół w intensywnych czerwonych i głębokich czarnych kolorach, deska składała się po prostu z pierścieni na drzewie.

Zamiast małych rzutek, które widzisz dzisiaj, gracze wtedy rzucali strzałami i bełtami z kuszy w pień drzewa. Chociaż elementy gry znacznie się rozwinęły, zabawa pozostała taka sama. Podczas gdy szczegóły wczesnych gier pubowych pozostają trochę zagubione w historii, gra była wtedy uwielbiana, tak jak jest dzisiaj. Tym bardziej, że gra jest popularnym sportem bukmacherskim w obecnych czasach, zwłaszcza wśród tych, którzy obstawiają zakłady poprzez europejskie zakłady bukmacherskie.

Podstawy obstawiania rzutek
Co to są zakłady na rzutki?

Co to są zakłady na rzutki?

Wiedząc, że sport pojawił się tak dawno temu, można jedynie założyć, że obstawianie rzutek zaczęło się wieki temu. Kiedy rzutki stały się oficjalnym sportem na przełomie XVIII i XIX wieku, zakłady na ten sport zyskały szeroki rozgłos. Przenieśmy się do dzisiaj, a zakłady online na rzutki są powszechne i wciąż zyskują przychylność.

W latach 70. odbyły się pierwsze oficjalne Mistrzostwa Świata w rzutkach. Dziś gra przekształciła się w cotygodniowe turnieje. Ponieważ sport wciąż zyskuje na popularności, lepsi mogą stawiać swoje zakłady bukmacherzy online. Chociaż jest dostępny, należy zauważyć, że nie cieszy się tak dużą popularnością jak piłka nożna i baseball, więc w zakładach sportowych są mniejsze oferty.

Dobrą wiadomością dla fanów tego sportu jest to, że rzutki zmieniają się w szybkim tempie. Dobrą wiadomością dla fanów darta jest wzrost popularności tego sportu dzięki transmisjom i transmisjom strumieniowym w Internecie. Co więcej, wraz z rosnącą popularnością zakładów sportowych online i mobilnych, zwiększy się również popularność tego sportu.

Co to są zakłady na rzutki?
Jak obstawiać rzutki

Jak obstawiać rzutki

Aby obstawiać mecze w rzutki, gracz musi mieć ogólną wiedzę na temat zasad gry. Na przykład żadna przypadkowa osoba nie może postawić na rzutki i oczekiwać wygranej nawet grosza. System punktacji dla rzutek jest nieco skomplikowany, a liczba zestawów na mecz wymaga przyzwyczajenia się, ponieważ liczba ta może się zmieniać w zależności od Turniej zasady.

Jak więc gracz może postawić na grę? W najprostszym sensie obstawiający mogą obstawiać zwycięzcę meczu, podobnie jak w przypadku zakładów na pieniądze w innych dyscyplinach sportowych. Podobnie jak w przypadku innych sportów, jest to najłatwiejszy zakład, a inne zakłady stają się tylko bardziej skomplikowane.

Innym sposobem, w jaki gracz może obstawiać mecz, jest obstawianie każdego zwycięzcy każdej nogi. Jeśli dobrze znają zasady gry, mogą również postawić na 180. Polega to na obstawieniu pierwszych 180 lub najwyższej łącznej liczby 180 w meczu. Ci, którzy chcą iść na całość lub wrócić do domu, mogą postawić na zwycięzcę turnieju, który jest również dostępny w tenisie lub golfie.

Profesjonalne zawody i ligi rzutek stawiają dwóch przeciwników naprzeciw siebie, aby walczyć w meczu opartym na nogach lub setach. Najpopularniejszym formatem punktacji jest system punktacji 501. Gracze starają się obniżyć swój wynik z 501 do 0, zanim zrobi to przeciwnik, rzucając i uderzając odpowiednią liczbę na tarczy. Pierwszy gracz, który to zrobi, wygrywa nogę. Kiedy gracz wygra wystarczającą ilość nóg, wygrywa set.

Istnieje kilka opcji wpłaty. Jednym z nich jest karta debetowa lub kredytowa i choć może to być najprostsze, ma również wadę posiadania opłaty bankowej lub limitu depozytów. W dzisiejszych czasach większość bukmacherów akceptuje również kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Zaletą tej opcji jest to, że jest bezpieczna, anonimowa, nie wymaga dodatkowych opłat i umożliwia natychmiastową wypłatę środków.

Jak obstawiać rzutki
Szanse na zakłady w rzutki

Szanse na zakłady w rzutki

Dart to pojedynek jeden na jednego, więc szanse są ustalane podobnie jak w tenisie. Mówiąc najprościej, jeden gracz jest uważany za lepszego od drugiego przez bukmacherów i rynek zakładów.

Szanse na dowolnego zwycięzcę meczu lub zwycięzcę turnieju są szacowane na podstawie widocznych umiejętności i zdolności każdego gracza. Handicap działa identycznie jak na każdym rynku ze spreadami punktowymi lub sumami. Na przykład sukces w meczu o -2,5 seta oznacza, że zwycięski gracz w rzutki musi wygrać o co najmniej trzy sety. Podobnie, jeśli szanse wynoszą +2,5, słabszy musi wygrać lub przegrać o mniej niż trzy sety.

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na szanse w sporcie jeden na jednego, na przykład rzutki. Należą do nich przeszłe i niedawne wyniki, sukces zawodów i wszelkie kontuzje. Ponieważ turnieje w rzutki rozgrywane są w pomieszczeniach, pogoda nigdy nie wpłynie na wynik gry, w przeciwieństwie do wielu zakładów sportowych.

Skup się na pojedynku

Nie możesz po prostu wiedzieć, która drużyna jest lepsza lub gorsza, aby obstawiać najlepsze rzutki. Musisz znać mocne i słabe strony każdego gracza, zwłaszcza jeśli został już dopasowany do tej drużyny przeciwnej. Ważne jest, aby zwracać uwagę na ich dokładność, odzyskiwanie i szybkość.

Podobnie jak w przypadku większości sportów, jeśli chodzi o bukmacherów online w rzutki, ważne jest, aby znać zasady i zawiłości gry. Chociaż możesz zrozumieć podstawy, w tym ogólne rekordy i rankingi, powinieneś znać każdego gracza i wiedzieć, jak radzi sobie w rywalizacji. Ten rodzaj wiedzy pomoże Ci zdobyć przewagę i wygrać duże.

Nie stawiaj na hype

Ponieważ rzutki nie są tak popularne, graczowi łatwo jest postawić na inny lepszy, wierząc, że musi znać tajniki, jeśli obstawia ten sport. Jednak nie zawsze tak jest. Ważne jest, aby obstawiający zdobyli własną wiedzę na temat gry i aktualnego meczu, a nie podążali za spekulacjami publiczności. To, że tłum kibicuje jednemu nazwisku, nie oznacza, że to on wygra mecz.

Obstawianie wyniku meczu

Każdy może przewidzieć zwycięzcę meczu w rzutki; potrzebują tylko ogólnej wiedzy na temat przeszłych występów gracza i aktualnej egzekucji. Biorąc to pod uwagę, istnieją limity zakładów i aby wygrać duże pieniądze, prawdopodobnie nie zostanie to zrobione na linii pieniężnej. Tak więc obstawianie wyniku meczu ma większą wartość, ponieważ jest trudniejsze.

Szanse na zakłady w rzutki
Obstawianie kontraktów terminowych na rzutki

Obstawianie kontraktów terminowych na rzutki

Chociaż możesz obstawiać pojedyncze mecze, możesz również obstawiać kontrakty terminowe. Możesz się zastanawiać, co to jest? Cóż, nazwa właściwie nazywa to, czym jest. Obstawianie przyszłości oznacza, że obstawiasz nadchodzący mecz i kto Twoim zdaniem będzie zwycięzcą.

W rzutkach co roku odbywają się trzy główne profesjonalne zawody: dwa PDC World Darts Championship organizowane przez World Professional Darts, a drugi organizowany przez Brytyjską Organizację Darts (BDO).

Mistrzostwa Świata PDC rozpoczęły się w 1994 roku i odbywają się od grudnia do stycznia w londyńskim Alexandra Palace. Mistrz wygrywa Sid Waddell Trophy i 500 000 funtów brytyjskich (około 645 500 USD).

Zakłady na finisz 9-Dart

Mówi się, że wykończenie z dziewięcioma rzutkami jest idealną nogą w rzutkach. Podczas gdy profesjonaliści są bardzo utalentowani, 9-dartowe wykończenie jest niezwykłym wyczynem. Co to jest? Dzieje się tak, gdy gracz używa dokładnie dziewięciu rzutek – najmniej z możliwych w meczu – aby sprawdzić z 501.

Zakłady na leg/set powyżej/poniżej

Wiele Sporty amerykańskie mieć zakład powyżej/poniżej; jednak w przypadku rzutek jest nieco inaczej. Zakłady na rzutki powyżej/poniżej zależą od liczby odnóg lub setów, które gracz wygrywa w meczu. W rzutkach powyżej/poniżej gracz, na który obstawiasz, nie musi wygrać całego meczu, aby wygrał. Muszą wygrać odpowiednią liczbę setów lub nóg pod ustalonym zakładem.

Zakłady na handicap na leg/set

Handicap na nogi/set to wersja rzutki zakładu z rozłożeniem punktów. Oto podział. Jeden gracz ma określoną liczbę nóg lub zestawów dodanych lub odjętych od końcowego wyniku. Ta liczba decyduje o zakładzie, podobnie jak rozłożenie punktów w piłce nożnej czy koszykówce.

Na przykład, jeśli gracz ma handicap -1,5, musi wygrać mecz o co najmniej dwie nogi, aby spieniężyć zakład. Zakłady bukmacherskie w rzutki ustalają handicap lub spread w oparciu o to, o ile zakładają, że gracz wygra, a obstawiający musi postawić zakład w oparciu o to, czy uważa, że liczba setów jest dokładna, czy nie.

Obstawianie kontraktów terminowych na rzutki
Gdzie oglądać rzutki na żywo

Gdzie oglądać rzutki na żywo

Aby oglądać profesjonalne rzutki w USA, udaj się do BBC America na Premier League Darts lub zasubskrybuj DAZN lub PDC TV na PDC World Darts Championship.

Ponieważ gra w rzutki rozprzestrzenia się na całym świecie, rośnie też możliwość obstawiania i wygrywania dużych kwot. Zakłady na rzutki będą nadal rozszerzać się na nowe rynki na całym świecie, ponieważ gracze i fani będą lepiej rozumieć grę i sposób jej współdziałania. Obstawianie rzutek jest stosunkowo proste, gdy obstawiający zaczynają uczyć się, jak działa ta gra, i jest tylko kwestią czasu, zanim bukmacher skoncentruje się bardziej na rzutkach.

Kluczowe dania na wynos

  • Rozważ postawienie na futures
  • Zrób rozeznanie przed obstawianiem i nie polegaj na szumie fanów
  • Miej oko na trzy główne wydarzenia
  • Poznaj zasady gry w rzutki od środka i na zewnątrz
Gdzie oglądać rzutki na żywo
About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak