Dart zakłady

Chociaż rzucanie rzutkami stało się popularną grą, w którą można grać ze znajomymi w pubie, gra cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza na wysokich poziomach konkurencji. Gra Darts ma swoje korzenie w XIX-wiecznej Anglii, gdzie oryginalne plansze do rzutek były pierścieniami segmentu pnia drzewa.

Najwcześniejsze rzutki były w rzeczywistości strzałami i bełtami do kuszy, ale na szczęście od tamtego czasu ewoluowały. Podobnie jak w przypadku większości gier pubowych, zakłady na rzutki nie mają jasnego pochodzenia, ale w dzisiejszych czasach stały się popularnym sportem, szczególnie w europejskich książkach sportowych.

Dart zakłady
Co to są zakłady w rzutki?Jak obstawiać rzutkiKursy na rzutki
Co to są zakłady w rzutki?

Co to są zakłady w rzutki?

Nie ma ostatecznej daty, kiedy oficjalnie rozpoczęto obstawianie rzutek i podobnie jak większość gier pubowych, prawdopodobnie sięga ona początków samej gry. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych zakłady w rzutki nigdy tak naprawdę nie wystartowały, jest to podstawa książki sportowe w Europie.

Podczas gdy pierwsze oficjalne mistrzostwa świata w rzutkach odbyły się dopiero w latach 70., dziś co tydzień odbywają się profesjonalne turnieje w rzutki. Najlepsze w wzroście popularności jest to, że w większości książek sportowych możesz postawić na rzutki do woli! Teraz bądźmy szczerzy: zakłady na rzutki nie są na tym samym poziomie, co sporty wyścigi konne lub piłka nożna. W rzeczywistości, w porównaniu do wielu sportów, rzutki mają stosunkowo niewielką ofertę w większości książek sportowych.

Ale to się szybko zmienia, szczególnie wraz ze wzrostem transmisji telewizyjnych i strumieniowych transmisji internetowych wydarzeń w rzutki. Wraz z ciągłym wzrostem popularności zakładów sportowych online i mobilnych, z pewnością nastąpi wzrost liczby fanów tego sportu.

Co to są zakłady w rzutki?
Jak obstawiać rzutki

Jak obstawiać rzutki

Obstawianie meczów w rzutki wymaga pewnej znajomości zasad gry. System punktacji rzutek wymaga przyzwyczajenia się, podobnie jak liczba zestawów na mecz, która może się różnić w zależności od Turniej zasady. Najprostszym sposobem obstawiania na rzutki jest postawienie na zwycięzcę meczu. Jest to oczywiste i jest podobne do zakładu na pieniądze dla innych sportów. Od tego momentu sprawy mogą się bardziej skomplikować przy obstawianiu rzutek.

Możesz postawić na zwycięzcę każdej nogi lub, jeśli dobrze znasz system punktacji, możesz postawić na 180, jak pierwszy do 180 lub na największą łączną liczbę 180 w meczu. Lub, jeśli chcesz iść na całość lub wrócić do domu, możesz również postawić na zwycięzcę pełnego turnieju, co jest podobne do tenis ziemny lub golf.

Jak obstawiać rzutki
Kursy na rzutki

Kursy na rzutki

Ponieważ dart jest meczem jeden na jednego, szanse są obliczane podobnie do sportów takich jak tenis. Jeden gracz jest uważany za lepszego od drugiego przez bukmacherów i rynek zakładów.

Wszelkiego rodzaju szanse na zwycięzcę meczu lub zwycięzcę turnieju są obliczane na podstawie postrzeganych umiejętności i zdolności każdego konkretnego gracza. Handicap działa również w taki sam sposób, jak każdy rynek ze spreadami punktowymi lub sumami. Wygranie meczu przez -2,5 seta oznacza, że zwycięski gracz w rzutki musi wygrać przynajmniej trzema setami. Podobnie, jeśli szanse wynoszą +2,5, słabszy musi wygrać lub przegrać o mniej niż trzy sety.

Wiele czynników może wpływać na szanse w sporcie jeden na jednego, takie jak rzutki, w tym przeszłe i niedawne wyniki, siła rywalizacji i kontuzje. Ponieważ turnieje w rzutki rozgrywane są w pomieszczeniach, pogoda nigdy nie wpływa na szanse na wygraną.

Kursy na rzutki