Golf zakłady

Golf to sport, który cieszy się popularnością na całym świecie i ma niezwykle lojalnych zwolenników zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, niezależnie od wieku. Nie jest to pierwsza gra, na którą można by pomyśleć, ale jest to zaskakująco popularny sport, w którym można wygrać pieniądze. Gra ma swoje korzenie w XV-wiecznej Szkocji, chociaż inne starożytne cywilizacje grały w podobną grę już w I wieku p.n.e. Niezależnie od tego, golf jest dziś tak popularny, jak kiedyś, zwłaszcza jeśli chodzi o rynek zakładów sportowych.

Książki sportowe na całym świecie oferują golf, zwłaszcza turnieje PGA, jako popularną opcję zakładów. W miarę jak zakłady sportowe wkraczają na nowe rynki, takie jak Stany Zjednoczone, popularność golfa będzie rosła tylko wtedy, gdy coraz więcej osób odkryje napięcie związane z obstawianiem konkurencyjnych turniejów.

Golf zakłady
Co to są zakłady na golfa?Jak stawiać na golfaKursy na golfa
Co to są zakłady na golfa?

Co to są zakłady na golfa?

Obstawianie golfa najprawdopodobniej rozpoczęło się już w momencie rozegrania meczu. Jest to łatwy sport do obstawiania, zwłaszcza pomiędzy dwoma graczami w meczu. Chociaż nie ma konkretnej daty, kiedy rozpoczęto obstawianie golfa, możemy rozsądnie przypuszczać, że obstawianie jakiejś formy ma miejsce od samego początku.

W 2019 roku PGA Tour obejmował zakłady sportowe, co stanowiło wyraźny kontrast z innymi profesjonalnymi ligami sportowymi. Od tego czasu golf jest jednym z najpopularniejszych zakładów sportowych w Stanach Zjednoczonych.

Dziś golf trafił do mainstreamu, jeśli chodzi o zakłady sportowe. Nie tylko wszystkie główne książki sportowe oferują zakłady na golfa, ale strony takie jak FanDuel i DraftKings oferują poza tradycyjnymi zakładami także Daily Fantasy Sports dla golfa. Mamy teraz większy dostęp do transmisji strumieniowych z turniejów, a nawet łatwiejszy dostęp do obstawiania zakładów.

Co to są zakłady na golfa?
Jak stawiać na golfa

Jak stawiać na golfa

Zakłady na golfa naprawdę się rozwinęły od czasu ich wprowadzenia. Łatwo zrozumieć zakłady takie jak zwycięzcy turniejów, które są popularne wśród graczy szukających dużej wypłaty. Badanie, jak golfiści radzą sobie na niektórych polach golfowych lub w różnych warunkach pogodowych, może pomóc zawęzić wybór zakładów.

Inne zakłady, takie jak mecz golfisty, pozwalają obstawiającym postawić, kto będzie miał lepszą rundę lub turniej między dwoma równo dobranymi golfistami. Golf wprowadził nawet zakłady na rekwizyty dla golfistów. Zakłady na rekwizyty były ekstremalnie popularny w sporcie jak koszykówka i piłka nożna, więc sensowne jest przeniesienie ich do innych sportów, takich jak golf.

Dzięki zakładom na rekwizyty golfowe możesz obstawiać takie rzeczy, jak liczba birdie, które golfista może zrobić w ciągu rundy, a nawet ukończenie najlepszego gracza narodowości lub gracza leworęcznego.

Jak stawiać na golfa
Kursy na golfa

Kursy na golfa

Kursy na zakłady golfowe zależą od wielu czynników. Każdy kurs rozgrywa się inaczej i może wpływać na sposób, w jaki dany gracz gra w grę. Na przykład, jeśli jedno konkretne pole ma trudne greeny, lepsi golfiści mogą mieć mniejsze szanse. Jeśli inne pole ma dłuższe fairwaye, możemy mieć mniejsze szanse na golfistów, którzy potrafią prowadzić piłkę na duże odległości.

Ponieważ golf jest grą na świeżym powietrzu, pogoda zawsze ma wpływ na graczy. Podobnie golfiści zawsze walczą z dokuczliwymi kontuzjami ze względu na moment obrotowy wywierany na ich ciała. Golfista wracający po kontuzji może wydawać się wartością, ale dość często widzimy, że na początku są dość zardzewiałe Turniej plecy.

Kursy na mecz golfowy w górę lub 2 piłki, jak są one nazywane w niektórych książkach sportowych, są określane na podstawie ostatnich wyników, a także wyników osiągniętych w przeszłości na tym konkretnym polu. Kursy na turnieje mogą być bardzo wysokie, ponieważ często jest kilku graczy o wysokich pozycjach, którzy będą faworytami zakładów, podczas gdy stawka będzie miała bardzo duże szanse na wygraną.

Kursy na golfa